Strana 7 od 8 PrvaPrva ... 345678 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 70 od ukupno 75
Like Tree89Likes

tema: Sat za duge staze

  1. #61
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Sat za duge staze

    Citat kengur kaže: Pregled poruke
    Dalibore zavrsna obrada na panteliji koji kosta 7-8 puta vise od Stowe nikako nije za 7-8 puta bolja,nemoj pogresno da me shvatis Pantelija je super sat za osobe kojima taj dizajn odgovara,u sustini sam hteo da napisem da sama cinjenica sto je otvornena pozadina trenutno moderna u mom slucaju nepredstavlja prekretnicu prilikom kupovine.
    Ok ali onda niko ne bi kupio sat skuplji od Stowa(gdje obradu mehanizma radi ETA osim kada Stowa doda svoj rotor) ili od npr Seiko 007 koji je opet 5x jeftiniji od Stowa!
    I da,završna obrada,proces i kontrola je sigurno bolja kod Pama.....koliko puta- ne znam,ali bolja jeste. Slažem se da pogled na mehanizam ne igra odlučujuću ulogu ali je ipak interesantan i pride mo'š vidjet' dal je nešto slučajno otpalo ili kod Rolija bi to bilo praćenje dali rotor struže po ostatku mehanizma(kad bi Sub,jelte, imao providni poklopac)!
    Nepostoji najbolji sat,da se razumemo sat se nosi zbog licnog stila u to sam ubedjen,inace sve luksuzni proizvodjaci bi odavno stavili katanac na vrata.
    Za ovo se slažem.
    Serb likes this.

  2. #62
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.528
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Sat za duge staze

    Taj Rolex je čudo! Čak i u ovoj temi, svesno ili nesvesno se promoviše Rolex.

  3. #63
    Član
    Član od
    18.11.2012.
    Lokacija
    Kenngurija
    Poruke
    148
    Lajkovi
    727
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Sat za duge staze

    Seiko 007 nema bas nikakvu obradu,nije valjda da na Panteliji odpadaju delovi i da rotor struze na roler-u?
    E kazi ti meni koji je mehanizam bolje obradjen?Gde je obradjen i ko ga je obradio nema nikave veze.
    Nemoj ponovo lose da me shavtis meni je Pantelija super cak sam nekoliko puta bio u iskusenju da ga kupim,jbg nisam se dogovorio sa prodavcem.
    Zavrsna obrada kod mainstream proizvodjaca u rangu satova do $15K je manje vise ista jedino sto je trenutno moderno da se poledjina otvara.
    Kada bolje razmislim svi bi trebali da su odvano bankrotirali da su potrosaci kupovali satove po kvalitetu u odnosu na ulozeni novac.Sat sa pijece od $50 dolara je cak tacniji od sub-a a verujem da bi izdrzao svakodnevnu upotrebu dugi niz godina.


  4. #64
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Sat za duge staze

    A pogledaj ovo(desna,dekorisana, je bila moja):
    Sat za duge staze-b16.jpgSat za duge staze-slika0312.jpg.
    Ili pogledaj uglove ploča kod 6498 i kod Pama(tvoje slike).
    To je završna obrada - ne dekorisanje mehanizma.
    To su dvije različite stvari.
    Stowa ima lijepo dekorisane mehanizme ali završna obrada je potpuno na strani Pama.
    E da,Panteliji ne otpadaju dijelovi ali Roliju rotor bez problema hoće da izgrebe mehanizam ukoliko se ne servisira jedno 5-7 god.
    Ne shvatam te loše - samo raspravljamo malo(fakat da ne bi trebali u ovoj temi)!

  5. #65
    Stariji član Avatar korisnika Zenith
    Član od
    9.1.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    1.252
    Lajkovi
    2295
    Reputacioni uticaj
    55

    Određen forumom Re: Sat za duge staze

    Koliko para toliko i muzike.
    HADzI DALIBOR likes this.
    "Mi pravimo stvari koje ljudima ne trebaju,zato proizvodjac satova ne sme da ima prejak ego"- Jean-Marc Jacot

  6. #66
    Član
    Član od
    18.11.2012.
    Lokacija
    Kenngurija
    Poruke
    148
    Lajkovi
    727
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Sat za duge staze

    Od tebe sam prvi put cuo da na Rolex-u rotor grebe kuciste,ade da ti verujem,80% satova vlasnici ne nose na servis,vidjao sam rolere koji nisu bili na servisu po 20-30 godina i jos uvek rade bez problema.
    Zavrsna obrada i dekorisanje idu zajedno,meni licno Pantelija nije nista specijalno i ne verujem da je bas ta obrada 8 puta bolja od Stowa.

  7. #67
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Sat za duge staze

    Ima tema na podforumu o mehanizmima za Rolex 3135 - tamo je objašnjeno zašto grebe.
    Za završnu obradu(ne dekoraciju) takođe postoji tema na forumu- potraži malo(na mobu sam pa ne mogu postaviti link).

  8. #68
    Član
    Član od
    18.11.2012.
    Lokacija
    Kenngurija
    Poruke
    148
    Lajkovi
    727
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Sat za duge staze

    Dalibore pregledao sam temu za mehanizam nije nista napisano o struganju rotora,anyway vidim da se svi zale na cenu servisa,mislim 1000 evra za servis je preterano,toliko ne kosta ni Patek da se srevisira,ovde kod mene u ovlascenom servisu je $150 a poliranje jos $50,moj prijatelj koji je ovlasceni serviser za vecinu proizvodajaca kaze da ako ih nekvasim nema potreba da ih servisiram dokle god rade tacno,naravno da ce proizvodjaci da forsiraju servis da bi napravili sto vise profita.

  9. #69
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Sat za duge staze

    Sorry,uputio sam te malo pogrešno.
    Pogledaj temu Seiko 9S65 vs. Rolex 3135. Isti podforum ali starija tema.

  10. #70
    Stariji član Avatar korisnika Zenith
    Član od
    9.1.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    1.252
    Lajkovi
    2295
    Reputacioni uticaj
    55

    Određen forumom Re: Sat za duge staze

    Dalibore,sad malo detaljnije i duze bio na ofocijalnom Stowa sajtu.Nedeljom nikad nista ne radim pa sam imao vremena.
    Satovi su im extra zaista.Cini mi se da predstavljujaju odlican odnos dobijeno-ulozeno.
    Stowa Seatime me je ostavila bez reci.
    "Mi pravimo stvari koje ljudima ne trebaju,zato proizvodjac satova ne sme da ima prejak ego"- Jean-Marc Jacot

Strana 7 od 8 PrvaPrva ... 345678 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •