Strana 10 od 10 PrvaPrva ... 678910
Prikaz rezultata 91 do 97 od ukupno 97
Like Tree78Likes

tema: Predlozi za kupovinu sata u svim cenovnim rangovima

  1. #91
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13194
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Predlozi za kupovinu sata u svim cenovnim rangovima

    Uzevši u obzir simboličnu kupovinu, budžet i starost onoga, ko će ga nositi, Orient je sasvim solidna ideja. Ako je primaoc poklona star 72 godine, onda je 1950 godište. To je upravo godina osnivanja i pokretanja Orienta, pa se tu može naći dosta simbolike. Orient Bambino bi se dobro uklopio u celu priču.
    Citizen te godine nije napravio ništa posebno. 1952 je plasirao prvi ručni japanski sat sa komplikacijom datuma (kalibar 960), a Seiko je tada bio još daleko od ozbiljne horologije.
    BucaJr., bokanegra, milek and 1 others like this.

  2. #92
    Stariji član Avatar korisnika BucaJr.
    Član od
    9.8.2011.
    Lokacija
    New Now
    Poruke
    607
    Lajkovi
    4373
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Predlozi za kupovinu sata u svim cenovnim rangovima

    Nisam siguran da sam u pravoj temi ali kako mi treba pomoć i kvalitetan savet, nisam našao bolju temu.

    Na našim KP oglasima već duže vreme pratim sat koji je sigurno većina vas videla...:
    Predlozi za kupovinu sata u svim cenovnim rangovima-screenshot_2023-01-03-12-28-43-961_com.kupujemprodajem.android.jpg

    Sat mi je san snova ali je tražena cena izvan granice prihvatljivog. Ili grešim?

    Molim vas za iskreno mišljenje o konkretnoj ponudi, o samom modelu, o proceni vrednosti u horološkom svetu i sve ostalo što smatrate da je bitno.

  3. #93
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Predlozi za kupovinu sata u svim cenovnim rangovima

    Cena je možda i ok, ne znam. Pre 7-8 godina sam ih i ja gledao, samo model sa 3 kazaljke, oni su se vrteli oko 1800e bez papira i kutije.

    Al, meni se čini da ih sad niko ne pipa 🫤

    Ako ti se baš sviđa i ne misliš ga prodavati, probaj da daš neku ponudu. Možda i prihvati. Mislim da je izuzetno teško trenutno ga prodati.

    Možda je do fotografija, al ovaj deluje nošen, pp narukvici. Servis bi svakako bila preporuka da se odradi

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
    BucaJr. and Haifisch23 like this.

  4. #94
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13194
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Predlozi za kupovinu sata u svim cenovnim rangovima

    Cena je potpuno ok ali svakako ga je potrebno videti uživo i videti u kojem je stanju (krunica, pušeri, rad hronografa i slično).

    Što se tiče horološke strane - sat pokreće ETA Valjoux 7754. Ono što je ovde najvažnije je to, da i za Chopard važi slično kao i za Tag Heuer, Breitling ili IWC kada nabavljaju generičke mehanizme. Kupuju ih isključivo u Ebauche (surovoj) varijanti, što znači da su rastavljeni, ne sadržavaju nemirnicu, zaskočni mehanizam (anker) i spiralu. Nabrojane elemente kupuju od različitih proizvođača: čak i od ETA ali u višem stepenu od osnovnog, Sellite, Soproda, Nivaroxa, Technotimea, Mimoteca, Sigateca, Atokalpe a ima i slučajeva, kada ugrađuju i svoje, jer u luksuznom razredu ih proizvode i sami za vlastite mehanizme. Uglavnom, do hronometar stepena i time do zvanične certifikacije ih sastavljenjem i podešavanjem dovode sami i ne dešava se ono što mnogi misle, da Chopard ili Breitling od ETA već kupuju certifikovane mehanizme.
    Koliko puta sam po forumima naišao na optuživanje Tag Huera, da od Sellite kupuje elabore verziju koju kao TH Calibre 5 prodaje u satu za preko 3 hiljade €. Tag Heuer nabavlja ebauche Sellitu a zatim u nju stavlja bolje verzije nemirnice, zaskočnog mehanizma i spirala i time mehanizam bez problema dovodi do znatno višeg nivoa. U preko 90 % ne idu na zvaničnu certifikaciju jer je Tagova produkcija ogromna (preko 300.000 mehaničkih satova) a certifikacija je proces koji košta i time bi cene satova postale previsoke za razred u kojem su pozicioniani.
    Zato - elabore ili top Sellita koji pokreću Steinhart, Oris, Stowu ili Sinn nije jednaka nivou onoj u Tagu ili IWC Aquatimeru ili nekom od osnovnih pilotskih hronografa. Kod prvih ona je samo prenešena u model sa nabrojanim imenima a kod Tag Heuera ili IWC ona je znatno promenila DNK.
    Bila je prava tragikomedija, kada je Nicolas G. Hyek, predsednik SWATCH grupacije od 2007 godine morao da poštuje odluku saveznog organa za regulisanje konkurencije (COMCO), prema kojoj je morao da nastavi sa opskrbljivanjem naručioca ETA mehanizmima izvan grupe, svake godine u 10 % manjem obimu od prošle, pa je gore pomenutim počeo da isporučuje u potpunosti sklopljene mehanizme, koji su oni potom morali da rasklapaju i delove zamenjivati onima po vlastitim zamislima. Ti dodatni troškovi i oduzimanje vremena su mnoge naterale, da širom otvore vrata Selliti i da požure sa vlasttim In House kreacijama.
    Ovo sam napisao jer je sve to važilo i za Chopard - što znači, da je kupovinom ovog sata zvaničan servis MUST opcija. Niko od tih velikih imena nikada javno nije obelodanio kakve su im kombinacije izvora delova u kalibrima. Model koji te zanima dolazi iz vremena između 2009 i 2014 godine, radi se o zvaničnom hronometru i naravno ako želiš, da mu održiš potpunu horološku vrednost, preporučujem ovlašteni servis. Znači još nekih 500 € na cenu koju ugovoriš.
    Inače, Chopard je član Haute Horlogerie udruženja, spada u red vertikalno integrisanih proizvođača a od 2004 godine je inicijator Fleuirer Quality certifikata, koji pored COSC preciznosti, Chronofiable (pouzdanost) i Fleuretest (uzdžljivost) testiranja, takođe garantuje da je svaki njihov proizvod 100 % proizveden u Švajcarskoj.
    Istovremeno, potrebno je uzeti u obzir da liniju Mille Miglia, koju su pokrenuli 1988 godine uglavnom sastavljaju ebauche generički kalibri, da predstavlja entry razred ovog proizvođača i da to nije stepen L.U.C razreda, koji je već u domenu kvalitieta Haute Horlogerie odnosno finog časovničarstva. To činjenica svakako ne umanjuje njihovu odličnu funkcionalnost i pouzdanost.

    Ne volim da dajem savete u stilu uzimaj / ne uzimaj, jer to mora biti odluka svakog pojedinca a i ja ne znam i ne želim da pogađam kakav je stepen njegovog emotivnog odnosa do određenog sata.
    Sa strane korisničkog pogleda na tematiku mogu reći: za 2500 € + 500 dodatnih troškova se može dobiti potpuno novi, odličan Longines hronograf sa COSC hronometar statusom.
    Sa strane ljubiteljskog pogleda na tematiku - legendarna linija etabiliranog proizvođača.....
    Poslednja ispravka: Haifisch23 (3.1.2023. u 16:20)
    eee, Baron, BucaJr. and 8 others like this.

  5. #95
    Član
    Član od
    27.2.2013.
    Poruke
    244
    Lajkovi
    384
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Predlozi za kupovinu sata u svim cenovnim rangovima

    Haifisch23 - tvoji odgovori su takvi, da nema šta postavljati potpitanja
    BucaJr. and Haifisch23 like this.

  6. #96
    Stariji član Avatar korisnika BucaJr.
    Član od
    9.8.2011.
    Lokacija
    New Now
    Poruke
    607
    Lajkovi
    4373
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Predlozi za kupovinu sata u svim cenovnim rangovima

    Apsolutno... Haifisch, neizmerno hvala!

    Verujem da će ovaj odgovor itekako da pomogne i drugim članovima foruma koji su možda razmatrali predmetni sat.
    bokanegra and Haifisch23 like this.

  7. #97
    Stariji član Avatar korisnika mihajlons
    Član od
    11.6.2021.
    Poruke
    1.179
    Lajkovi
    6403
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Predlozi za kupovinu sata u svim cenovnim rangovima

    Meni je Chopard odlican. Dobar brend, kvalitetni satovi. Samo su u Srbiji vencanice. Svi misle da Chopard samo radi nakit i da sa satovima nemaju veze. Da mi iskoci dobra prilika rado bih ga uzeo al bih mogao da se pozdravim sa kasnijom prodajom


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    eee and BucaJr. like this.

Strana 10 od 10 PrvaPrva ... 678910

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •