Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 53
Like Tree81Likes

tema: Poslovni sat - komentari dobrodošli

  1. #1
    Član Avatar korisnika Mr D
    Član od
    30.12.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    451
    Lajkovi
    2867
    Reputacioni uticaj
    29

    Određen forumom Poslovni sat - komentari dobrodošli

    Prijatno sam iznenađen kvatitetom informacija koje se mogu naći na ovom forumu.
    Član sam od skoro, ali sam pročitao dosta postova i vidim da je ovo odično mesto za dobijanje saveta.

    Ovde me je dovela moja želja da kupim ručni sat sledećih karakteristika: crni kožni kaiš, okrugli dimenzija do 42mm (pretpostavljam da mi veći ne bi stajao – tanke ruke obima 17.5 cm), malo grublji poslovni sat (ali ne sportski), volim detalje (datum, hronograf...). Cena, do 500 EUR. Kvarc ili automatik (ako može da se nađe dobar za te pare).

    Kako već imam jedan Swatch sportski sat (na slici)
    Poslovni sat - komentari dobrodošli-1-swatch.jpg

    prvo sam pomislio na Swatch YOS440, kao jeftino rešenje koje uglavnom zadovoljava kriterijume (sem dimenzija).
    Poslovni sat - komentari dobrodošli-2-swatch-yos440.jpg
    Meni je ovaj sat veoma lep, ali sam na ovom forumu (a i drugde) pročitao komentare o Swatch satovima, uz savet da se u toj cenovnoj klasi pre ide na Seiko, Casio ili Festinu. Sem toga, nakon probe sam zaključio da je ovaj sat zaista preveliki za moj zglob.

    Već 10-tak godina imam jedan Seiko koji me odlično služi. U pitanju je Seiko Presage Chronograph kao na slici:
    Poslovni sat - komentari dobrodošli-3-seiko-presage-chronograph.jpg

    Mala digresija: Ovaj sat je pre 3 godine slučajno završio sa belim vešom, opran na 95C i 1200 obrtaja. Sat je ovu avanturu završio sa potpuno raspadnutim kožnim kaišem (kopča je preživela), sitnim ogrebotinama na metalnom delu i otkačenom kazaljkom štoperice. Interesantno je da na staklu nije bilo ni najmanje ogrebotine (safirno). Nakon zamene kaiša, poliranja metalnog dela i nameštanja kazaljke, sat i dan danas radi savršeno. Odatle potiče moje poštovanje prema Seiko satovima.

    Što se tiče sadašnjeg izbora, najviše mi se dopao Seiko SNP005P1 (ova starija verzija mi se više dopada od nove), mada se na stranim forumima neki žale i na kvarove.
    Poslovni sat - komentari dobrodošli-4-seiko-snp005p1.jpg


    Takođe, u obzir bi možda mogli da dođu i veoma slični SNP041P2, SRL021 a možda i dosta jeftiniji Casio EF-341L-1A.
    Poslovni sat - komentari dobrodošli-5-casio-ef-341l-1a.jpg


    U toku čitanja foruma, naleteo sam na interesantne Bulova satove.
    Iako više volim satove sa crnim ciferom, posebno mi se dopalo kako izgleda Bulova Mechanical Automatic 96A111:
    Poslovni sat - komentari dobrodošli-6-bulova-mechanical-automatic-96a111.jpg


    a zanimljivo izgleda i Bulova 63B139: Bulova Accutron

    Od onoga što sam video kod nas, a da je cena pristojna i da se uklapa u moje viđenje poslovnog i malo grubljeg sata, tu je i Jacques Lemans Liverpool Titan 1-1703. Sat iznenađujuće dobro izgleda na ruci, ali mi se nije dopao osećaj: neočekivano je lagan za sat tih dimenzija, a kaiš deluje dosta slabo.
    Poslovni sat - komentari dobrodošli-7-jacques-lemans-liverpool-titan-1-1703.png


    Ne žurim i imam vremena da na miru izaberem ono što mi se dopada (i uživam u traženju ). Shvatio sam da su cene preko bare mnogo niže, pa i to postoji kao opcija.

    Ovo što sam predstavio (Seiko, Bulova, Jacques Lemans) je samo pokazatelj tipa satova koji bi mogao da dođe u ozbir. Ipak, otvoren sam za nove ideje. Voleo bih da dobijem neki komentar, a možda i predlog nekog drugog mogućeg rešenja.


    Veliki pozdrav.
    BobanMax likes this.

  2. #2
    Član
    Član od
    3.10.2012.
    Lokacija
    Belgrade, Serbia, Serbia
    Poruke
    383
    Lajkovi
    716
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Poslovni sat - komentari dobrodošli

    Bulova i Jacques Lemans su mi favoriti, a onda lista ide od Edificea do Swatcha. Eventualno Hanowa Legend, mada mu je cifer je malo prenatrpan za poslovni sat.

  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Poslovni sat - komentari dobrodošli

    Meni je Jacques Lemans zadnji na listi od ponudjenih. Ja bi od ovih modela uzeo casia, pouzdan dobar sat, sa kojim na forumu niko nije imao losa iskustva. Seiko kinetic , meni se taj mehanizam previse ne svidja, mada nije los, ali uvek bi uzeo obican kvarc. Moja preporuka ti je da pogledas i Citzen Eco-drive modele.

  4. #4
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Poslovni sat - komentari dobrodošli

    Jeste da nema puno detalja ali svakako je bas poslovni ma da i ne mora da bude...doduse jeste moja zelja ali evo baci pogled

    .
    RUS, vladas, sima hrabri and 10 others like this.

    next year at this time I'll be a millionaire




  5. #5
    Član Avatar korisnika Mr D
    Član od
    30.12.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    451
    Lajkovi
    2867
    Reputacioni uticaj
    29

    Određen forumom Re: Poslovni sat - komentari dobrodošli

    Očigledno ću morati da obratim pažnju i na Tissot. Meni se dopada kako izgleda i ovaj, ali je verovatno prevelik za moju ruku... moram da probam:
    Poslovni sat - komentari dobrodošli-tissot.png

    Negde sam pročitao da kada crvrčak ljubimac proviri iz kutijice u kojoj ga čuvaju, on se obično uplaši velikog sveta i pobegne nazad u kutiju.
    Eto, meni se sada čini da se otvara čitav jedan novi svet. Lepo ga je istraživati, a još je lepše sa vremena na vreme se počastiti finom igračkom.

    Nastavljam da čitam i probam.
    Svaki savet je i dalje dobrodošao.
    vladas, anbeast and VLADAN P like this.

  6. #6
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Poslovni sat - komentari dobrodošli

    Dobro dosao!

    Sta mislis o ovom Citizen BL8000-54L? Dijametar odgovara, kada mu stavis kozni kais (vec za 1000 i kusur dinara imas solidne kaiseve) dobice na eleganciji.
    Evo otprilike kako bi to izgledalo:
    Poslovni sat - komentari dobrodošli-jomashop_2242_681313783.jpg


    Ovaj Candino C4387/5 je svajcarac, ima safirno staklo i rekao bih da se uklapa u tvoje zahteve.

    Casio BEM-506L-1A je prilicno jeftinija varijanta.

    I jedan predlog ( Citizen BL5251-03L) koji je nesto sportskiji od tvojih zahteva ali mislim da ipak uz kosulju ili cak neko odelo moze da prodje za poslovnu varijantu.
    Sat je titanijumski, ima safirno staklo (na jednom mestu sam nasao podatak da ta verzija 5251 ima, safir, a da 5250 nema) i eko drajv mehanizam... po meni sjajan sat.
    RUS, sima hrabri and Zagor like this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  7. #7
    Član
    Član od
    22.9.2012.
    Poruke
    221
    Lajkovi
    1138
    Reputacioni uticaj
    42

    Određen forumom Re: Poslovni sat - komentari dobrodošli

    Ovo su moji favoriti a prema tvom opisu....Victorinox Officer's chrono koji je sada na jako dobrom popustu u Jomashopu i Tissot Couturier imas vise varijanti kod Berica ali i online.Oba su kvarc.Imas ih jako lepo opisane na sajtovima proizvodjaca.
    Poslovni sat - komentari dobrodošli-victorinox-officers-chrono.jpgPoslovni sat - komentari dobrodošli-tissot-couturier.jpg
    RUS, sima hrabri and anbeast like this.

  8. #8
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Poslovni sat - komentari dobrodošli

    Ovaj Tissot sto je Zmaj postavio je i meni favorit.
    Na drugom mestu bi bio Candino, sto je anbeast postavio.
    milan zmaj and DrAgod like this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika Zenith
    Član od
    9.1.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    1.252
    Lajkovi
    2295
    Reputacioni uticaj
    55

    Određen forumom Re: Poslovni sat - komentari dobrodošli

    Srecan praznik,pre svega.
    Iskreno,najvise ti daje Casio Edifice koji si predstavio.Cena mu je smesna a izgled zaista predobar.A pouzdan je jako.
    Tissot Visodate ti je isto extra dress sat samo sto su kod nas njegove cene dosta vece nego u inostranstvu.Ako se ne varam oko 60.000 din u Identicu.
    Takodje,Candino kojeg ti je preporucio anbeast preporucujem ti i ja.On je moja zelja,inace. Prelep Candino a u njemu je pouzdan Ronda kvarc mehanizam.
    Mogao bi da obratis paznju i na Roamer satove.Imaju zaista divne modele.
    anbeast likes this.
    "Mi pravimo stvari koje ljudima ne trebaju,zato proizvodjac satova ne sme da ima prejak ego"- Jean-Marc Jacot

  10. #10
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Poslovni sat - komentari dobrodošli

    Bravo Zenith, dobro si se setio za Roamer.
    Ova dva modela su odlicna, cena je oko 36000 din.
    Poslovni sat - komentari dobrodošli-big_art_1316524967.jpgPoslovni sat - komentari dobrodošli-big_art_1352111044.jpg
    anbeast, VLADAN P, DrAgod and 2 others like this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •