Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 11
Like Tree6Likes

tema: Pomoc pri kupovini prvog sata!!

  1. #1
    Novi član
    Član od
    1.4.2017.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Pomoc pri kupovini prvog sata!!

    Postovani.. Evo vreme doslo da kupim sebi prvi sat. Dosta sam lutao po ovom sajtu trazeci odgovore. Ne razumem se u satove, tako da jedino nisam nasao o samim mehanizmima satova, mehanicki, kvarcni, automatik itd.. i koje su njihove prednosti i mane (kao sto sam nasao za stakla)
    Da ne duzim, predjimo na stvar.
    Obim zgloba je 17-18 cm. Koliko vidim odgovarao bi neki 42m mozda i 44m. Ili gresim?
    Voleo bih da to bude narukvica od nerdjajuceg celika. Nosio bih ga stalno. Pa ne bih da mi se leti narukvica deformise od znoja, vode itd..
    Takodje bih voleo da to bude sat za sve prilike. Koji ce moci uz odelo, kosulje itd..
    Sad cenovni opseg bi bio 30 000 dinara. Mozda malo preko..
    Voleo bih da to bude safirno staklo. Ali za te pare tesko... Pa bi hardlex staklo bilo pozeljno.
    Ali totalni sam tutuk za satove, pa prihvatam sve predloge.
    Sad kad je rec o tehnici, bilo da su to satovi, kola, televizori itd.. ja odmah za japanca.

    Ovaj SSB183P1 mi se dopao. Samo da je narukvica od nerdjajuceg celika. Koliko je skupo zameniti, da bude kao na satu ispod?
    Pomoc pri kupovini prvog sata!!-ssb183p1.jpg

    Ovaj gore ima brata blizanca .. SSB177P1. Prelep sat. Narukvica mu je idealna (ne volim one sa mrezicom i slicne. deluju mi starinski te narukvice). Samo ne znam koliko se razlikuje ova boja uzivo, od ove na slici...
    Pomoc pri kupovini prvog sata!!-ssb177p1.jpg

    A dopao mi se na slici i ovaj SSB225P1. Minimalisticki a opet nije previse. Narukvica idealna. Mogao bi uz sve da se nosi. A i manji je od gornja dva, pa ce mozda i lepse da stoji. A mogao bih kasnije i uzeti koznu narukvicu za isti sat pa da to bude slicno ovom sa desne strane (koji takodje nije los)
    Pomoc pri kupovini prvog sata!!-ssb225p1.jpgPomoc pri kupovini prvog sata!!-ssb231p1.jpeg

    Ta tri sata su mi zapala za oko.. Pa ako moze pomoc. Imaju li neke mane i kakvi su im mehanizmi. Bar da me sluzi 5-10 godina.. Ili neki vasi predlozi.


    Meni je veoma, veoma, veoma, ruzno kad satovi imaju one bele tackice kao Rolex.
    Evo kakvi mi se satovi dopadaju.. Ako treba jos koji primer rado cu postaviti
    Pomoc pri kupovini prvog sata!!-sse011j.jpgPomoc pri kupovini prvog sata!!-index.jpg
    Priložene slike Priložene slike Pomoc pri kupovini prvog sata!!-ar2434_1.jpg   Pomoc pri kupovini prvog sata!!-sse029j1_astron.jpg  

  2. #2
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.637
    Lajkovi
    7449
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini prvog sata!!

    Za tvoj prvi izbor - nisam siguran kako bi mu legla metalna narukvica zbog crno/zlatne kombinacije samog sata.

    Da li si razmisljao o gumenoj ili silijonskoj narukvici za leto?

    Iskreno, ne znam kakve su metalne narukvice na modelima koje si odabrao i to bi najbolje bilo licno da pogledas. Ako imas dlakavije ruke metalne narukvice znaju da cupaju i zato ti savetujem da pogledas uzivo.

    U principu lep si izbor napravio. Ja bih ti jos preporucio da pogledas i Casio modele, mislim da je Ediffice serija. Mislim da modela takvog izgleda imas za oko 25K.

    Moj ti je savet i da izbegavas modne marke kao sto je Armani kog si postavio. Mislim da malo nude za kolicinu para koju traze.

    Sent from my SM-T310 using Tapatalk
    nele and MMario like this.

  3. #3
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.637
    Lajkovi
    7449
    Reputacioni uticaj
    162

  4. #4
    Novi član
    Član od
    1.4.2017.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini prvog sata!!

    Nisam razmisljao o tome kako bi izgledalo sa metalnom narukvicom. Nikada nisam imao sat pa velim moze biti samo lepse. Jeste da bi bilo idealno kad nebi bilo ovog zlatnog dela.. Kao na seiko satu
    A gumene i slicne su mi prihvatljive samo za plazu... Mada mozda bi i dobro izgledale na ovom satu..

    A imam dlakavije ruke.. nisam znao za to cupanje. Jel se to odmah primeti kad se sat stavi na ruku? Ili treba da prodje odredjeno vreme pre nego sto sat pocne da cupa? Ne bih da mi sat pocupa sve dlake pa da izgleda ruzno (kada skinem sat da se vidi proredjenost gde sat stoji)... Je li to kod svih metalnih ili zavisi kakva je metalna narukvica?

    Hvala na savetu za te modne satove. Definitivno cu ih izbegavati. Taj armani sam postavio samo kao primer, kakvi mi se satovi dopadaju..

    Dopada mi se i ovaj Citizen elegant chrono samo prevazilazi budzet

  5. #5
    Počasni član Avatar korisnika sdbiba
    Član od
    16.7.2009.
    Lokacija
    Smederevska Palanka
    Poruke
    5.389
    Lajkovi
    63794
    Reputacioni uticaj
    270
    eee and nele like this.

  6. #6
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.637
    Lajkovi
    7449
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini prvog sata!!

    Ovaj SNDF87P1 odlicno izgleda
    sdbiba likes this.

  7. #7
    Počasni član Avatar korisnika sdbiba
    Član od
    16.7.2009.
    Lokacija
    Smederevska Palanka
    Poruke
    5.389
    Lajkovi
    63794
    Reputacioni uticaj
    270

    Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini prvog sata!!

    Da,zanimljiv satic

  8. #8
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.637
    Lajkovi
    7449
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini prvog sata!!

    Za cupanje - primetices odmah . Ako cupa od starta - nastavice i dalje. Zato je najbolje da probas uzivo ako bas zelis metalnu. Da se ne smoris ako bude neprijatna za nosenje. I sve zavisi od narukvice - cak i meni cosavom neke ne odgovaraju

    Sent from my SM-T310 using Tapatalk

  9. #9
    Novi član Avatar korisnika Garfield
    Član od
    4.9.2013.
    Lokacija
    Sombor
    Poruke
    16
    Lajkovi
    14
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini prvog sata!!

    Kakvo je vase misljenje o LORUS satovima? Vidim da je to marka od proizvodjaca SEIKO.
    https://www.google.de/search?q=LORUS...TFdH4VEbMxopM:

    Samsung A5 2016
    sdbiba likes this.

  10. #10
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini prvog sata!!

    Lorus su ok satovi za poštenu cenu.
    Lično imam jedan kojim sam vrlo zadovoljan.
    Ukucaj ''lorus'' u pretraživač foruma-pislao se o tome.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •