Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 33
Like Tree9Likes

tema: Pomoc Longines ili Certina?

  1. #11
    Novi član
    Član od
    25.11.2017.
    Poruke
    24
    Lajkovi
    30
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc Longines ili Certina?

    Citat atosic47 kaže: Pregled poruke
    meni se longines ne svidja zbog ovih stitnika krunice i dugmica, a i velicina mi se ne svidja. Wr od 300m je po meni nesto sto samo dize cenu, nije da ce trebati nekom. Verujem da je cena na strani certine, cak mi se i ne svidja gumena narukvica na skupom satu, osim ako bas ne planiras da ga stalno koristis u vodi. Na longinesu mi se svidja to sto je longines, dakle ja sam za certinu
    Znam da si suzio izbor na ta 2 sata, ali ajde da predlozim i ja jedan https://bomar.rs/certina-ds-2-c0244471105102
    Meni ne smeta veličina, volim velike satove. Ovaj DS 2 sam isto nesto gledao i nekako mi izgleda malo nepregledno ali opet treba videti uzivo kako izgledaju. Vise sam za Longines, poznatija i priznatih marka. Gledao sma i Tag ali on ugradjuje Rondu.

  2. #12
    Član
    Član od
    24.7.2013.
    Poruke
    181
    Lajkovi
    64
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom

    Meni licno te ronde nisu problem. Izmdju ova dva modela, Certina mi je svestranija, raznovrsniji sat. Longines izgleda strogo sportski, mozda tu mozes naci uporedbu sta ti vise treba. Pozdrav

  3. #13
    Novi član
    Član od
    25.11.2017.
    Poruke
    24
    Lajkovi
    30
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc Longines ili Certina?

    Pa dobro kad bih birao izabrao bih ETu. Mada najbolje bi bilo kad bih uzeo oba tu dileme ne bi bilo.

  4. #14
    Istaknuti član Avatar korisnika piksi
    Član od
    9.7.2014.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.287
    Lajkovi
    29467
    Reputacioni uticaj
    691

    Određen forumom Re: Pomoc Longines ili Certina?

    Kolege i ti ste već sve rekli o oba sata, dakle oba su dobar izbor i nema tu neke greške ni sa jednim. Ukoliko imaš na umu da bi nekada prodavao sat, sigurno znaš da kvarcni modeli više gube na ceni i teže se prodaju, tako da bi tu gubitak bio verovatno nominalno veći pri prodaji Longinesa.

    Još jedna stvar na koju bih skrenuo pažnju u vezi sa HC a to je krunica. Naime, imam Longines HC (automatik, 41 mm) i imam zamerke u vezi sa krunicom, koja ume da nažulja prilikom nošenja, naročito zaštita sa strane. Ovo bi moglo da bude još izraženije kod modela o kome je reč, obzirom da je dosta veći. Zato bih preporučio da se obrati pažnja na taj detalj, jer može da bude iritantno prilikom dužeg nošenja. Što se tiče izgleda, to je već subjektivna stvar, uvek presuđuje lični afinitet i naročito kako sat izgleda kada se stavi na ruku.

  5. #15
    Novi član
    Član od
    25.11.2017.
    Poruke
    24
    Lajkovi
    30
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc Longines ili Certina?

    Citat atosic47 kaže: Pregled poruke
    meni se longines ne svidja zbog ovih stitnika krunice i dugmica, a i velicina mi se ne svidja. Wr od 300m je po meni nesto sto samo dize cenu, nije da ce trebati nekom. Verujem da je cena na strani certine, cak mi se i ne svidja gumena narukvica na skupom satu, osim ako bas ne planiras da ga stalno koristis u vodi. Na longinesu mi se svidja to sto je longines, dakle ja sam za certinu
    Znam da si suzio izbor na ta 2 sata, ali ajde da predlozim i ja jedan https://bomar.rs/certina-ds-2-c0244471105102
    Hvala na informaciji Piksi, imacu na umu to pa cu jos malo da razmislim(tvoja kolekcija satova je sjajna). Slazem se da kvarc gubi na ceni dosta vise nego automatik ali ovo je prvi put da kupujem neki ozbiljniji sat pa bih zato kvarc. Mada kad bih imao para uzeo bih i oba i resi dilemu. Mozda Certina pa posle Longines i onda imam dva sjajna sata.

  6. #16
    Stariji član Avatar korisnika nele
    Član od
    23.2.2011.
    Lokacija
    Lazarevac
    Poruke
    534
    Lajkovi
    2222
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Pomoc Longines ili Certina?

    opet najbolje kao i uvek staviti oba na ruku,pa odlučitit,meni lično estetski lepša certina.slatke muke

  7. #17
    Stariji član
    Član od
    9.12.2011.
    Lokacija
    Stuttgart
    Poruke
    1.430
    Lajkovi
    3274
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Pomoc Longines ili Certina?

    Izmedju konkretno ova dva modela izabrao bih Certinu.
    Kod ovog modela Longinesa mi se ne svidjaju tri stvari prvo sto se radi o modelu koji spada u ronilacke hronografe koji su sigurno manje trazeniji (u ovoj klasi) kod sledece prodaje od klasicnih ronilackih satova sa tri kazaljke.Drugo protiv kvarca nemam nista i sam ga nosim ali ovaj sat ce brzo gubiti na ceni i iz treceg razloga sto nema metalnu narukvicu.Misljenja sam da prvo sam treba da odlucis koji tip sata i za koje namene zelis pa tek onda da krenes u odabir konkretnih modela razlicitih poizvodjaca i cena.
    Kad kazes da bih uzeo oba i tu treba razmisliti mislim da bih tek to bilo bacanje para.
    Razmisli malo nemoj da zuris
    Koliko traze u Bomaru za ovaj Longines?

  8. #18
    Novi član
    Član od
    25.11.2017.
    Poruke
    24
    Lajkovi
    30
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc Longines ili Certina?

    Tražim sat koji bih nosio svaki dan i u svim prilikama. Jednostavno tražim sat sto bi se reklo za ceo zivot, a nisam do sad imao automatika pa bih uzeo neki dobar kvarc, (ovi modeli imaju najbolje kvarcne mehanizme od ETE).
    Ovaj Longines je oko 150000 u bomaru.

  9. #19
    Član
    Član od
    24.7.2013.
    Poruke
    181
    Lajkovi
    64
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom

    Morski, sam si dao odg kakav bi dat hteo. Longines po meni nikako ne ide za neku poslovnu priliku, neko elegantnije oblacenje itd. A Certina ima sportski izgled ne toliko izrazen sportski gen(pricamo za navedeni model), kozni kais koji ti daje mogucnost da nosis u elegantnijim izdanjima, a opet izgleda dovoljno sportski da mu leti stavis silikonsku narukvicu I nosis opusteno uz sorc, majicu papuce itd. Ako vec imaju u Bomaru, tj zavisi u kojoj radnji gledas I gradu, trazi da ti poruce taj longines I na licu mesta stavis face to face oba sata I vidis de si I sta si. Pozdrav

  10. #20
    Stariji član
    Član od
    9.12.2011.
    Lokacija
    Stuttgart
    Poruke
    1.430
    Lajkovi
    3274
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Pomoc Longines ili Certina?

    Gledaj metalnu narukvicu lako dokupis kasnije gumu,kozu ili nato.Znaci nema prodaje za ceo zivot
    Ja bih tebi a i sebi preporucio ovako nesto sto se tice kvarca:
    https://bomar.rs/certina-ds-action-c0324101105100

    Od hronograha sledece modele ako vec hoces:
    https://bomar.rs/certina-ds-podium-c0014171105700
    https://bomar.rs/certina-ds-action-c0134171105700
    Ne optercuj se mnogo mehanizmima kupices jos satova.

    Za 1000-1200 eura na domacim berzama konkretno kp i ovde na berzi zna da se se pojavi polovan Longines column wheel chronograph (automatic) u mint stanju,trenutno se na kp prodaje jedan za 1400e nov po meni nesto najbolje sto se moze kupiti u tom cenovnom rangu daleko ispred svega ostalog sto se tice kvaliteta kompletnog sata sa sve mehanizmom.Sat za ceo zivot.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •