Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 13
Like Tree11Likes

tema: Pomoć: Seiko - Citizen - Vostok ili ...

  1. #1
    Novi član
    Član od
    14.4.2009.
    Poruke
    19
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Pomoć: Seiko - Citizen - Vostok ili ...

    E ovako,

    ovo mi je prva tema koju otvaram i uopšte prvi put da pišem na forumu, ali vas čitam već duže vreme. Dakle, vi mene ne znate, ali ja znam poneke od vas
    Hoću da se ponovim nekim satom i razmišljam o tome već neko vreme.

    Definitivno sam se bio odlučio za Seiko SNZH55K1 i odem da ga vidim uživo (donesu mi ga iz Sense) i lep je to sat i sve, ali nekako me nije oduševio na mojoj ruci, čini mi se mali.
    Pređem prekoputa, probam NightHawk BJ7000-52E i to bi bilo to. Pošto to probija budžet koji sam planirao, ali sam odjednom ipak spreman da dam te pare za sat, počeo sam da razmišljam o nekom automatiku u tom cenovnom rangu, a da nije gorepomenuti Saiko
    Ako imate neke predloge dobrodošli su.
    Probao sam i Rocket N1 Vostok Europe i odličan je, ali košta 39000 što mi je ipak previše.

    I još nešto, pošto gledam vaše ruse i drogiram se, rado bih kupio neku raketu ili komandirskie očuvan, pa ako ima neko neka se javi

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Pomoć: Seiko - Citizen - Vostok ili ...

    Pozdrav i dobro nam došao na forum. Što se tiče kupovine, mislim da je najbolje da otvoriš oglas na odgovarajućem podforumu, koji ćeš videti na dnu stranice.

    Ruski satovi koje si spomenuo lako se mogu kupiti na mnogim oglasima ili pijacama i dosta ih ima. Ako imaš sreće, možeš da nađeš i nenošene ili malo nošene raketice za smešne pare, a njih može da popravi svaki časovničar.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika Zenith
    Član od
    9.1.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    1.252
    Lajkovi
    2295
    Reputacioni uticaj
    55

    Određen forumom Re: Pomoć: Seiko - Citizen - Vostok ili ...

    Seiko kog si hteo je zaista divan sat i mehanizmom i izgledom.
    Ako vec neces njega,moj ti je savet da uzmes Seiko skx007.Legenda od sata,kao i svaki Seiko,manje-vise.
    Sto se tice Ruskih satova oni me nikad nisu zanimali,pa ce ti tu uvazene i starije kolege danas dati dobre savete,pa ti odluci sta i kako.
    Pozdrav.

  4. #4
    Moderator Avatar korisnika Zagor
    Član od
    9.2.2012.
    Lokacija
    Markovac
    Poruke
    7.018
    Lajkovi
    58510
    Reputacioni uticaj
    218

    Određen forumom Re: Pomoć: Seiko - Citizen - Vostok ili ...

    Kao prvo dobrodosao.Slozio bih se sa Nesom oko rusa ima ih u velikom broju,od navijaca do automatika sa malim cenama.Moj savet Vostok amfibija ili komandirac i tu nema greske.Pozdrav i srecno prilikom kupovine.

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika jagoda-nbg
    Član od
    17.7.2010.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    1.115
    Lajkovi
    4072
    Reputacioni uticaj
    19

    Određen forumom Re: Pomoć: Seiko - Citizen - Vostok ili ...

    ja ti isto preporucujem skx007, evo ja sam ga porucio i cekam da mi stigne pa mozes da sacekas jos 10-ak dana pa da ti prenesem iskustva. po mojoj racunici treba da me izadje oko 200eura pa ako ti je to ok cena ti razmisli i o njemu! inace narucio sam ga odavde:
    Seiko Automatic Divers SKX007K2 SKX007K SKX007 Men's Watch

    a mozda ga i ja cak budem prodavao ako mi bude velik

  6. #6
    Novi član
    Član od
    14.4.2009.
    Poruke
    19
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć: Seiko - Citizen - Vostok ili ...

    Gledao sam taj SKX007 i imam par pitanja Kakva mu je narukvica, da li je bolja nego na SNZH55K1 jer njome nisam oduševljen?
    Da li je veći od tog sata? I poslednje, što me najviše brine, je koliko je izdržljiv taj obojeni bazel?

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika banja
    Član od
    1.12.2010.
    Lokacija
    Srbija medju sljivama!!!
    Poruke
    594
    Lajkovi
    706
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Pomoć: Seiko - Citizen - Vostok ili ...

    Citat mladenmil kaže: Pregled poruke
    Gledao sam taj SKX007 i imam par pitanja Kakva mu je narukvica, da li je bolja nego na SNZH55K1 jer njome nisam oduševljen?
    Da li je veći od tog sata? I poslednje, što me najviše brine, je koliko je izdržljiv taj obojeni bazel?
    SKX007 je za klasu kvalitetniji sat od snzh55 iako su po ceni tu negde...o cuvenom 007 nema vise da se sta kaze..tj. sve je receno...legendaran sat, po kvalitetu rekao bi u klasi nekih svajcaraca koji su duplo skuplji od njega...proguglaj malo po forumima i videces da je gotovo zanemariv broj ljudi koji nisu zadovoljni sa njim a to su uglavnom prituzbe na njegovu velicinu...
    Koliko god ovo bio dobar sat, ako ti je velicina bitna,a jeste, onda mislim da 007 nije za tebe...Licno, kada sam kupio 007 malo sam se razocarao sa njegovim dimenzijama...nije on mali sat,ali bazel mu cini cifer manjim pa samim tim i on isto tako deluje...koliko mi se god tada nije jako svidjao, toliko ga sad obozavam...jos na jubilee narukvici...ma bombonica

    Moj savet...ukoliko si u mogucnosti da vidis sat uzivo, stavi ga na ruku i vidi da li ti odgovara, ukoliko da, KUPUJ, jer za te pare tesko da ces naci bolje!!

    Sto se tice narukvice i bazela...bazel tj.boja na njemu, nije osetljiva tako da ne brini ne moze to bas tako lako da se skine, mada svakako ima svojih nedostataka kada se ogrebe, ne moze da se ispolira, ali mozes da zamenis...
    Sto se tice narukvice...zavisi o kojoj govorimo...jubilee je najjeftinija ali zato po meni najlepsa...a svakako mozes da narucis i Super Oyster II narukvicu koja je odlicnog kvaliteta!

    Historia est magistra vitae!

    Ljudi su kao satovi, neki žure, neki kasne, a ima i pokvarenih.

  8. #8
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Pomoć: Seiko - Citizen - Vostok ili ...

    Ja cu samo da dodam licno misljenje o narukvici - iako uvek ljudima savetujem da uzmu sat na metalnoj narukvici pa da naknadno nabavljaju gumeni ili kozni kais, u ovom slucaju mislim da je najbolje postupiti obrnuto.
    Naime - osnovne Seiko narukvice na SKX007 imaju krajeve (gde se kace na sat) od savijanog lima i sve ukupno, ne odisu kvalitetom.
    S druge strane - 007 je toliko svestran, da ce super izgledati:
    i na gumi


    i na koznom kaisu


    i na nato narukvici (recimo Bond)


    A "aftermarket" narukvice kao sto su:
    watchadoo/anvil


    ili Super Oyster 2


    su zaista fenomenalne!
    Poslednja ispravka: vladas (2.8.2012. u 19:38) Razlog: ubacene slike
    anbeast, VLADAN P, juke and 3 others like this.
    No time to lose

  9. #9
    Novi član
    Član od
    14.4.2009.
    Poruke
    19
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć: Seiko - Citizen - Vostok ili ...

    Na ovoj watchadoo/anvil narukvici izgleda fantastično. Samo gde da nađem takvu narukvicu i ako naručujem online kako da budem siguran da će se slagati sa satom što se tiče boje, sjaja..

  10. #10
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Pomoć: Seiko - Citizen - Vostok ili ...

    Nekoliko renomiranih prodavaca nudi ove narukvice na eBay-u i na drugim sajtovima. Neko od njih su Yobokies (Seiko boy) i Dagaz Watch... Mozes i da ih potrazis kao Anvil ili Watchadoo, rade se da budu brusene ili polirane, a malo se ipak svodi na rizik, kako ce "leci" uz sat (mada mnostvo slika po netu moze pomoci - sam Yobokies ima recimo svoju galeriju)
    Poslednja ispravka: vladas (2.8.2012. u 20:33)
    backarelli likes this.
    No time to lose

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vostok ili Seiko...?
    By umbra in forum Pomoć pri kupovini satova
    Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 3.12.2017., 19:59
  2. Pomoć za Seiko 5
    By Nikola1987 in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 7.4.2012., 20:37
  3. Potrebna korona za sat Vostok Amfibia - moze od Seiko SKX007
    By cupe in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 30.3.2012., 11:00
  4. Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 4.6.2011., 19:58
  5. Citizen sat - Pomoć oko kupnje
    By Copag85 in forum Pomoć pri kupovini satova
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 20.2.2011., 8:29

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •