Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7
Like Tree5Likes
  • 2 Post By Anathema
  • 1 Post By Anathema
  • 1 Post By Tigar sa Eufrata-Tigufrat
  • 1 Post By Nenad Arandjelovic

tema: Pomoć prilikom naručivanja preko Amazona vezano za carinu

  1. #1
    Novi član
    Član od
    21.7.2018.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Pomoć prilikom naručivanja preko Amazona vezano za carinu

    Naime želim da kupim GW-9400-1 Rangeman, i njegova cena iznosi na Amazon 195$ plus shipment and import tax fee Deposit od 111$.
    E sad da li ima neko iskustvo sa naručivanjem satova preko Amazona, tj da li ce mi na carini naplatiti veći fee od onoga što je Amazon uzeo kao depozit? Na Amazonu piše da u tom slučaju ja neću snositi dodatne troškove, al sam skeptičan pa sam hteo da proverim sa vama kakva su iskustva.
    Unapred zahvalan

  2. #2
    Mlađi član
    Član od
    4.10.2010.
    Poruke
    63
    Lajkovi
    107
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Pomoć prilikom naručivanja preko Amazona vezano za carinu

    Vidi, carina je 10%, pdv 20%

    Ja bih pre odabrao Ebay, plaćanje preko PayPal-a, i za Casio biraj Izraelce. Brža je dostava. Sve iz Hong Konga, Kine i Singapura ide dosta sporije oko isporuke, i strože se kontroliše.

    Meni je Izraelac poslao bez deklaracije , znači bez računa. Pošto nije bilo računa, oni su računali da je to poklon, i naplatili samo otvaranje pošiljke 100din. Sat je do duše daleko jeftiniji.
    Ali ako ti se desi da ti srežu neku nenormalnu carinu i PDV, opet imaš priznanicu od PayPal-a i na osnovu toga platiš žalbu, ne znam koliko tačno, ali je nešto sitno i ispraviš. A opet, manja je šansa da ti od Izraelaca extra kontrolišu, brže stigne, i ideš na AkoProđe-Prođe, a ako ne onda jebiga platiš carinu i PDV. Amazon je malo zeznutiji od Ebay-a.

    I uvek ima besplatne dostave na Ebay, posebno ako je sat preko 50$, a Jevreje nećeš zeznuti, sve što vredi osigurava njihova pošta...

  3. #3
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.637
    Lajkovi
    7449
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Pomoć prilikom naručivanja preko Amazona vezano za carinu

    Cak i da nemas vise troskova od tih 195+110 USD to ti je oko 260e. Na linku ispod je 225.

    https://m.kupujemprodajem.com//Nakit...-1532379536286

    Sent from my SM-A310F using Tapatalk

  4. #4
    Novi član
    Član od
    21.7.2018.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć prilikom naručivanja preko Amazona vezano za carinu

    Hvala na savetima, uzgred zvao sam sve sa KP (sve preporucene ljude na ovom forumu, coveka iz panceva i zrenjanina, cak jednog iz nisa) i niko nema na stanju pomenuti model plus nece ih ni nabavljati u skorije, tako da je malo ne ozbiljno sa njihove strane sto drze oglas aktivnim.

    Narucio sam u medjuvremenu sa Amazona, salje se iz USA-a, prodavac je US Retail, dan isporuke 23 jul ocekivani prijem posiljke izmedju 25 i 27 jula. Pricao sam sa nekim drugarima iz inostranstva, oni su ranije porucivali i nikad nisu naplaceni vise od onoga sto Amazon proceni, cak jedan drug je imao refund zato sto je taxa bila manja od procenjene. Ja se nadam istom iskustvu

    Pisacu na forumu kada mi bude stigla posiljka da li sam imao ikakve probleme sa carinom ili je sve proslo smooth, cisto radi informacije korisnicima ovog sajta, mozda nekom zatreba
    eee and doyle like this.

  5. #5
    Novi član
    Član od
    21.7.2018.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć prilikom naručivanja preko Amazona vezano za carinu

    Napokon je stigao sat oduzilo se par dana zbog nase carine, jer procedura je da kada stigne na carinu duzni ste da posaljete nalog i izjavu za carinjenje uz skeniranu licnu kartu i racun. Drugih problema nije bilo nikakvih, nisu mi nista naplatili vise nego sto je Amazon predvideo i nikakve dodatne troskove nisam imao.

  6. #6
    Banned
    Član od
    20.7.2018.
    Poruke
    41
    Lajkovi
    143
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć prilikom naručivanja preko Amazona vezano za carinu

    čestitam rade oni profesionalno i teško da će ikome više da naplate nego što bi trebalo, a i ako naplate uz dokaze ćete platiti svakako manje ili koliko bi trebalo

    problem je u našem narodu jer takva evazija plaćanja poreza nigde ja mislim na svetu ne postoji i onda kad carina sasvim legitimno naplati koliko treba, onda naš čovek govori kako ga je carina opljačkala i slično znamo svi već
    Anathema likes this.

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika Nenad Arandjelovic
    Član od
    19.11.2012.
    Poruke
    1.925
    Lajkovi
    11522
    Reputacioni uticaj
    28

    Određen forumom Re: Pomoć prilikom naručivanja preko Amazona vezano za carinu

    Meni se licno Amazon ne svidja, Srbija nije u EU,a nije ni jedna od drzava USA, pa da oni imaju pravo traziti novac za dazbine u napred.Zato vecinu stvari narucujem preko Alija i Ebay-a.

    Cestitke kolega na satu i u zdravlju ga nosio.

    Sent from my EML-L29 using Tapatalk
    Anathema likes this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •