U zadnjih 6 godina kurs franka je otišao 60% u odnosu na evro,a pošto je evro naša "domaća" valuta i reper gledajući cene satova swiss made ne može se ništa naći u rangu cene od 300 evra što se moglo nekad za nekih 500 CHF.
Mislim na meh automatik.
Češljajući net i tražeći jedan pouzdan i jeftin automatik došao sam samo do dva rezultata.
1.Seiko
Imao sam averziju prema toj marci jer su ga većinom nosili nekadašnji gastarbajteri u 123 d.(neke moje slike iz detinjstva)
No vremena su se promenila ,a i mišljenja.
Njihovi satovi odišu jednom modernom tehničkom perfekcijom,čak i najeftiniji.Godine su pokazale da su veoma pouzdani,trajni,čak i kod vlasnika od kojih su bili zanemareni po pitanju redovnog servisiranja.
2.Vostok-ruski(Ne VostokEurope)
uz pad rublje onaj ko može direktno nabaviti iz Rusije može dobiti solidan automatik za ubedljivo najpovoljniju cenu uloženo dobijeno
zapravo slaba rublja čini izuzetno povoljnom kupovinu bilo kojeg ruskog sata,naravno treba izbeći posrednika i sajtove u USD jer mi se čini da je cena u rubljama ,kad se preračuna ,mnogo niža.
I još jedan razlog,jedino ova dva brenda objedinjuju proizvodnju sata pod istim krovom.
Ovo sam zaključio za moje kratko vreme zainteresovanosti za satove.Možda grešim?