Prikaz rezultata 1 do 2 od ukupno 2
  1. #1
    Mlađi član
    Član od
    12.9.2015.
    Lokacija
    Sremska Mitrovica
    Poruke
    40
    Lajkovi
    53
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Podivljali švajcarski franak(CHF) 60% u zadnjih 5,6 godina i isplativost kupovine swiss made

    U zadnjih 6 godina kurs franka je otišao 60% u odnosu na evro,a pošto je evro naša "domaća" valuta i reper gledajući cene satova swiss made ne može se ništa naći u rangu cene od 300 evra što se moglo nekad za nekih 500 CHF.
    Mislim na meh automatik.
    Češljajući net i tražeći jedan pouzdan i jeftin automatik došao sam samo do dva rezultata.
    1.Seiko
    Imao sam averziju prema toj marci jer su ga većinom nosili nekadašnji gastarbajteri u 123 d.(neke moje slike iz detinjstva)
    No vremena su se promenila ,a i mišljenja.
    Njihovi satovi odišu jednom modernom tehničkom perfekcijom,čak i najeftiniji.Godine su pokazale da su veoma pouzdani,trajni,čak i kod vlasnika od kojih su bili zanemareni po pitanju redovnog servisiranja.
    2.Vostok-ruski(Ne VostokEurope)
    uz pad rublje onaj ko može direktno nabaviti iz Rusije može dobiti solidan automatik za ubedljivo najpovoljniju cenu uloženo dobijeno
    zapravo slaba rublja čini izuzetno povoljnom kupovinu bilo kojeg ruskog sata,naravno treba izbeći posrednika i sajtove u USD jer mi se čini da je cena u rubljama ,kad se preračuna ,mnogo niža.
    I još jedan razlog,jedino ova dva brenda objedinjuju proizvodnju sata pod istim krovom.
    Ovo sam zaključio za moje kratko vreme zainteresovanosti za satove.Možda grešim?

  2. #2
    Mlađi član Avatar korisnika Skipper
    Član od
    9.1.2012.
    Poruke
    88
    Lajkovi
    171
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Podivljali švajcarski franak(CHF) 60% u zadnjih 5,6 godina i isplativost kupovine swiss made

    Nemam swiss satove ali na poslu koristim uredjaje i instrumente koji se proizvode u Svajcarskoj. Ono sto je zanimljivo maloprodajna cena je pre nekih pola godine pala 15-20% zato sto su uvoznici resili da se vezu za evro. To je znacajna usteda posto cene instrumenata su 15-20 000+ evra.
    Mozda se isti rezon primeni i na satove.
    It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •