Strana 47 od 134 PrvaPrva ... 374344454647484950515797 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 461 do 470 od ukupno 1340
Like Tree795Likes

tema: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

  1. #461
    KLL
    KLL je offline
    Član Avatar korisnika KLL
    Član od
    6.11.2008.
    Poruke
    205
    Lajkovi
    669
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Znam da ima spisak, ali da li svaki sa tog spiska moze da potvrdi originalnost omege?

  2. #462
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Ne, Zmaju, ne radi se o tvom spominjanju sajta, već uopšte o proceni autentičnosti satova sa domaćih berzi, ili je samo zabranjeno postavljanje linkova ka tim istim berzama. Mozda bi mogao neko od crvenih da pojasni, mene zanima da li je dozvoljeno tražiti procenu autentičnosti na osnovu slika sata sa kupujem prodajem, recimo...

  3. #463
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Kll koliko sam ja cuo casovnicar Simovic ima odlicnu reputaciju u NS, verovatno bi on mogao da proveri, ali nisam 100 posto siguran, pa uzmi sa rezervom.

    P.S Ja ne znam da je zabranjeno da se komentarisu satovi sa domacih berzi i oglasa u svrhu otkrivanja autenticnosti, ne vidim razlog zasto bi bilo zabranjeno , ali mozda i postoji pravilo nemam pojma, iskren da budem.
    Poslednja ispravka: Serb (25.2.2013. u 20:38)

  4. #464
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Po meni, razloga je nekoliko. prvo što neko može koristiti to kao reklamu... (setimo se samo priče o legendarnom, neponovljivom satu pilota JNA). Drugo, što slike na oglasu često nisu originalne, ili su oglasi nepotpuni. Napišu da ima kutiju, račun, papire, ali nema čime da slika kvalitetnije slike. Pa ako imaš sat od nekoliko stotina eura, odnesi ga kod fotografa, plati 200 din i imaćeš slike... Svi ovde žele da pomognu, ali forum ne treba da bude arbitražno telo. Npr, prodavac tvrdi da je sat original,i nudi proveru, a neko će, recimo usled nestručne procene originalnosti sata poverovati forumu i tvrditće kako je prodavac prevarant...
    Ili obrnuto,usled eventualne nestručne procen originalnosti kriviće forum. A ni jedan član tog istog foruma ne bi tek tako, na nevidjeno, uzao sat u koji nije siguran.
    milan zmaj and anbeast like this.

  5. #465
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    OK slazem se sa nekim stvarima i upravu si. Ali da ne bi trosio vreme (posebno oni koji se slabije razumeju), postavis sliku doticnog sata i dobijes odgovor. Kao sto je i vise puta receno , prilikom procene vrednosti sata i procene originalnosti, clanovi koji odgovore ne trebaju da se uzimaju zdravo za gotovo, malo se i sam pomucis , kad mogu ja mogu i svi drugi. Ipak ne mozemo mi da kupujemo satove umesto drugih , najbolje bi bilo da ja i ti odnesemo sat kod casovnicara , a on da ga kupi (kad kazem on mislim na nekog ko pita) A i to ako nema kutiju papire itd, pa necu da ga kupim ako nije kao iz oglasa. Ovo sto kazes da moze da se protumaci da je prodavac prevarant je tacno, ali objektivno gledano procene na forumu su bar u 95 posto slucajeva bile tacne. I dva puta kada je bilo nedoumica i losih procena , odma se neko javio sa objasnjenjem i kontra stavom, evo i uvom slucaju (tako je bilo i za onu omegu kvarcnu ako se secate). U svakom slucaju , odete kod casvnicara i resena stvar, bar ja tako radim

  6. #466
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.627
    Lajkovi
    18027
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Citat 23jewels kaže: Pregled poruke
    . Mozda bi mogao neko od crvenih da pojasni, mene zanima da li je dozvoljeno tražiti procenu autentičnosti na osnovu slika sata sa kupujem prodajem, recimo...
    Da ,dozvoljeno je.
    Potrebno je izdvojiti samu fotografiju bez objavljivanja podataka o prodavcu i bez postavljanja linka ka sajtu na kome se taj sat prodaje.
    Pokušaje da to neko koristi za reklamu ,uglavnom, uspešno sprečavamo.
    Poslednja ispravka: VLADAN P (25.2.2013. u 21:12)
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  7. #467
    KLL
    KLL je offline
    Član Avatar korisnika KLL
    Član od
    6.11.2008.
    Poruke
    205
    Lajkovi
    669
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    @Serb
    E to se trazi. Hvala
    Serb likes this.

  8. #468
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Samo da dopunim Vladanov odgovor - dozvoljeno je postavljanje slika na oglase, a čak je dozvoljeno i linkovati ih. Evo citata iz pravilnika:

    4. Linkovanje aktuelnih online aukcija je dozvoljena samo u svrhu diskusije. Linkovi ka netačnim, sumnjivim i obmanjujućim aukcijama su takođe dozvoljene, ali pod uslovom da je jedina namera upozoriti ostale članove. Linkovi ove vrste koje postavlja sam prodavac će se tretirati kao prodajni post koji će biti odmah izbrisan.
    Što se tiče prodavaca, i o njima se može diskutovati, a postoji i tema o tome: http://www.svetsatova.com/forum/f64/...isci-4037.html

    Svaki stav izrečen u nekom postu izražava stav učesnika koji ga je napisao, a ne foruma u celini, a svaki član je odgovoran za ono što napiše. Portal Svet satova ne snosi odgovornost za ono što napiše neki član iz upravo navedenih razloga.

    Kada govorimo o proceni originalnosti ili cene, takođe treba imati u vidu ovo što sam upravo napisao. Što se tiče ove teme, zamolio bih učesnike da ukoliko smatraju da neki sat nije originalan, jasno naznače razloge zbog kojih to smatraju (npr. pogrešan font, natpis, drugačije kazaljke i sl.), a ne da samo kažu da se sat razlikuje od originala. Ovo ne mora da važi za članove koji su časovničari (ime im je ispisano plavom bojom), jer se njihova kompetentnost podrazumeva.
    milan zmaj likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  9. #469
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    moram da kazem da ne poznajem prodavca.nikad ga u zivotu nisam video ni cuo.ipak tvrdim da ona omega jeste orginal.ne postoji ni jedan detalj koji bi ukazivao na kopiju.orginal garantujem.ako bi neko pretrpeo stetu zbog mog saveta u vezi sa ovom omegom spreman sam da je nadoknadim.

  10. #470
    Banned
    Član od
    25.1.2013.
    Poruke
    25
    Lajkovi
    70
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Na kraju sam doznao da je sat bio originalan a prodavao ga je poznati odbojkas i bas mi je zao sto sam zakasnio da ga kupim. Jednostavno poslao mi je lose slike sa kojih nisam mogao da vidim da li je original i u kakvom je opste stanju a mrzelo me je da putujem u Novi Sad na nevidjeno.

Slične teme

  1. Pomoc pri kupovini ručnog sata...
    By Corsair in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 90
    Poslednja poruka: 17.10.2013., 19:42
  2. Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 24.6.2013., 7:54
  3. Da li je ovo Breitling replika sata ??
    By profa in forum Breitling
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 6.10.2011., 23:16
  4. Pomoc pri kupovini sata
    By dovla5 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 6.7.2010., 23:18

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •