Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 20
Like Tree7Likes

tema: Nedoumica izmedju dva Seiko sata

  1. #11
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Nedoumica izmedju dva Seiko sata

    E , upravo ti zbog toga rekoh !!! Odmah da ti kažem, da ti odabrani modeli mogu u startu da otpadnu od kupovine, jer ako ti je 43-44mm taman, od 36stice sigurno nećeš dobiti očekivano !

    Znači, gledaj neki drugi model...

    Evo i mog predloga . Ako ti se ta dva modela svidjaju, gotovo sigurno ćeš biti oduševljen i neće biti "sitan" sa Seiko SNZG13 ... Evo kako sat izgleda

    Nedoumica izmedju dva Seiko sata-snzg13k1.jpg Nedoumica izmedju dva Seiko sata-seiko5_snzg13_face1.jpg

    Ima ga nekoliko članova na forumu (izmedju ostalih i ja) i utisci su krajnje pozitivni, te ti mogu za ovaj model dati i preporuku.
    Poslednja ispravka: backarelli (2.10.2012. u 19:18)
    vladas and marko789 like this.
    Victorinox - real steel with mechanical soul

  2. #12
    Član Avatar korisnika nwolfe
    Član od
    30.9.2011.
    Lokacija
    Hannover, DE
    Poruke
    178
    Lajkovi
    375
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Nedoumica izmedju dva Seiko sata

    Citat Sholym kaže: Pregled poruke
    Ne znam tacan obim ruke al imam sat od 44mm i 43mm i ne izgledaju mi preveliko na ruci nego taman, a to mi je bedak da kupim preko neta a da bude "sitan"
    Pazi, ovo je vrlo relativno. Sat koji sam upravo kupio (parnis koji nažalost ide na reklamaciju) ima 43mm i ne izgleda mi baš preveliko na ruci, a takođe mi i petica stoji sasvim dobro.

    Ako i nemaš krojački metar blizu da izmeriš obim zgloba, lična visina/težina i "krupnoća" mogu da ti otprilike kažu kako će ti seiko 5 od 36-37mm stajati.

    Meni sa mojih 171cm/65kg/15.5cm obim zgloba, sat stoji ok. Ali kapiram da je, recimo, neko ko je 175-78cm/75kg/17-18cm zglob, na granici da mu sat deluje malo, po današnjim modnim standardima.

    Bilo bi dobro da vidiš sat uživo pre nego što ga kupiš, u najmanju ruku da potražiš nekog poznanika/prijatelja koji ima Seiko 5 pa da se i sâm uveriš.

    Svakako, backarelli ti je predložio odličan sat koji je nešto veći i ima dizajn gotovo isti kao satovi koji se tebi dopadaju. Ipak, on je značajno skuplji od obične petice pa ti možda ta cena ne odgovara. Što nikako ne znači da ne treba da dodaš još malo i uzmeš taj sat - jer je kupovina seika dugoročna investicija Pojedini primerci traju i više decenija bez održavanja (ovo se, naravno, nikako ne preporučuje )
    Poslednja ispravka: nwolfe (2.10.2012. u 21:24)

  3. #13
    Član Avatar korisnika Sholym
    Član od
    4.9.2012.
    Poruke
    220
    Lajkovi
    1116
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Nedoumica izmedju dva Seiko sata

    A jel cena u tom rangu, ako nije da li ima neki koji je "veci" a da je u rangu onih koje sam naveo ? svidjaju mi se, naravno pored kvaliteta bitan je i izgled, tako da ipak onda necu uzeti ove "male"

    Edit: sada videh da je nwolfe odgovorio, tako da ostaje da mi preporucite u rangu do 10 000, ako nema, cekacu duze pa cu uzeti ovaj sto je backarelli naveo.
    Poslednja ispravka: Sholym (2.10.2012. u 21:50)

  4. #14
    Član Avatar korisnika nwolfe
    Član od
    30.9.2011.
    Lokacija
    Hannover, DE
    Poruke
    178
    Lajkovi
    375
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Nedoumica izmedju dva Seiko sata

    Nažalost, kolko ja znam, za cenu do 10k dinara, ima samo "malih" Seiko 5-ica.
    Ovaj backarellijev je 14k u sensu na popustu. Inače satovi iz Seiko 5 sports serije (u koju i ovaj spada) koštaju 15-25k ili i više...

  5. #15
    Član Avatar korisnika Sholym
    Član od
    4.9.2012.
    Poruke
    220
    Lajkovi
    1116
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Nedoumica izmedju dva Seiko sata

    evo sad sam izmerio, imam 17cm obim zgloba, ali sam inace po gradji "vizljast" 182cm 70-71kg.

    Ja bi ovaj seiko stavio na kozu odmah, na netu nadjoh sliku i izgleda mi ok na zglobu al ne mogu da ocenim koliku ruku ima lik sa slike

    Nedoumica izmedju dva Seiko sata-snk381k1wshirt1zj7.jpg
    Nedoumica izmedju dva Seiko sata-blackpv7.jpg

  6. #16
    Član Avatar korisnika Sholym
    Član od
    4.9.2012.
    Poruke
    220
    Lajkovi
    1116
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Nedoumica izmedju dva Seiko sata

    Sta mislite da li bi bio "mali" na ruci ?

  7. #17
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Nedoumica izmedju dva Seiko sata

    Pitanje je toliko subjektivno da ti niko ne može dati odgovor. Najbolje je da ti probaš, ako ne taj sat onda neki drugi, sat čiji je prečnik 36 mm i zaključi odgovara li ti ili ne. Ako si navikao na sat od 43 mm ovaj ti se neće dopasti, mislim na dimenzije. Sat je kvalitetan, dugo će trajati, lepo stoji na kožnom kaišu, i čini mi se da si se ti poprilično zainteresovao za njega. Ako kupiš drugi sat mislićeš o ovom a opet ako kupiš ovu peticu možda se razočaraš u to kako ti stoji. Postoji način kako da vizuelno uvećaš sat. Stavi bund kaiš. Pogledaj kolekciju člana Vladan P i sam zaključi.

  8. #18
    Član Avatar korisnika Sholym
    Član od
    4.9.2012.
    Poruke
    220
    Lajkovi
    1116
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Nedoumica izmedju dva Seiko sata

    Ne znam, lep mi je jako i stvarno sam zagrejan, ali to sto kazes, ako kupim ovako na "slepo" moze doci do razocarenja. Video sam kod Vladana P u kolekciji ovaj seiko koje su njegove dimenzije, posto se cena uklapa u moj budzet, a i lep je pogotovu na kozi.

  9. #19
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Nedoumica izmedju dva Seiko sata

    Sve su te petice 36 mm. Podaci na netu variraju, neko meri sa krunicom pa doda 2 mm a krunica viri 1 mm ili manje . Koliko ja znam sve su one 36 mm ( govorim o "čistom" prečniku kućišta). Ja imam 2 komada , jednu stariju i jednu noviju. Obe su 36 mm.
    Poslednja ispravka: skydrummer (3.10.2012. u 17:34)

  10. #20
    Član Avatar korisnika Sholym
    Član od
    4.9.2012.
    Poruke
    220
    Lajkovi
    1116
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Nedoumica izmedju dva Seiko sata

    E sad bas ne znam sta da radim :/ ako je i ovaj 36, onda bih pre uzeo onaj koji sam prvo naveo...

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Seiko 7009A - nedoumica oko mehanizma
    By Neša in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 17.9.2012., 11:08
  2. Razlika izmedju SEIKO SARY001J i SRP101J1
    By bozicko in forum Seiko
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 10.11.2011., 16:39
  3. Zenski sat , izmedju sportskog i bas elegantnog do 6 000din
    By Boki in forum Pomoć pri kupovini satova
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 6.4.2011., 19:58
  4. Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 18.1.2011., 3:27
  5. Dvoumim se izmedju dva sata i treba mi pomoc..
    By Nemanja91 in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 2.9.2010., 0:27

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •