Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 17 od ukupno 17
Like Tree21Likes

tema: Mr D u vintage fazi

  1. #11
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Mr D u vintage fazi

    Naravno da se ne raspravlja i postujem da se nekome vizuelno ne svidja neki sat, samo kazem da im u tehnickom smislu nista ne fali.

    Sto bi se reklo, lepota je u oku posmatraca.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  2. #12
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Mr D u vintage fazi

    nemam ni ja nista protiv Hanharta, naravno da im u tehnickom smislu nista ne fali, rekoh da su klasa Tutime i Sinn satova

    u americi je Hanhart distributer prepolovio cene novih jer nije mogao da ih proda sa skromnih zaliha, zato ih ne bih uzeo, jer kome prodati polovni ako zatrebaju pare

  3. #13
    Časovničar Avatar korisnika Simke206
    Član od
    23.5.2013.
    Poruke
    354
    Lajkovi
    1312
    Reputacioni uticaj
    126

    Određen forumom Re: Mr D u vintage fazi

    Hm nisam cuo za to Jos Milane. Ali ako je to istina onda steta puno Dobrih Firmi je ugaseno. U kvarc krizi a kako mi se cini bice ih Jos vise

  4. #14
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Mr D u vintage fazi

    Ti ne bi uzeo dobar sat, zato sto je distributer prepolovio cene.
    E da je srece da svi distributeri prepolove cene....gde bi nam bio kraj.

    Sto se tice polovnog sata i prodaje, pa sad, ne verujem da bi se teze prodao od Tutime recimo. Objasni ti bilo kome ko nije dovoljno upucen, sta je Tutima.

    Malo se ja i salim naravno, ali u principu gubis na svakoj prodaji sata, narocito ako uzmes nov.
    Poslednja ispravka: RUS (28.4.2014. u 14:14)
    zare likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  5. #15
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Mr D u vintage fazi

    jeste steta, imaju mnogo lepe satove i dobru tradiciju, doduse identicne modele kao i tutima ali dizajn je prva liga

    ja sam cak razmisljao o kupovini, izgleda da je marketing kljuc uspeha, oni su poznati gotovo samo forumskoj javnosti, ali zivot je nepravedan
    Poslednja ispravka: Милан Милановић (28.4.2014. u 14:12)

  6. #16
    Član Avatar korisnika Mr D
    Član od
    30.12.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    451
    Lajkovi
    2867
    Reputacioni uticaj
    29

    Određen forumom Re: Mr D u vintage fazi

    Hanhard mi se zaista dopada ali će, po svemu sudeći, biti izlicitiran daleko iznad mog domašaja.

    Za utehu, počastio sam se jednim lepim Favre Leuba sa kraja '60-tih ili početka '70-tih, model Twin Power Date.


    Videću kako zaista izgleda kada stigne, ali na slikama deluje pristojno. Ima dobro ime i pedigre (zvanično najstarija registrovana švajcarska firma za proizvodnju satova), dobro očuvanu pozlatu (za sat star preko 40 god) i sve je originalno (cifer, kućište, mehanizam, krunica, kazaljke), sem naravno kaiša.

    Mehanizam je in-house navjač sa 17 rubina i duplom oprugom (inače, dupla opruga je njihov izum).

    Naziv: 3.jpg, pregleda: 141, veličina: 71,7 KB

    Naziv: 16.jpg, pregleda: 155, veličina: 68,6 KB


    Nikada nisam kupio polovan sat, a onda sam juče u jednom danu kupio četiri. Mora da je u pitanju neka prolećna groznica... Odoh da se lečim!

  7. #17
    Stariji član Avatar korisnika SHIBUMI
    Član od
    2.2.2012.
    Lokacija
    Balkan-South Ontario
    Poruke
    599
    Lajkovi
    2923
    Reputacioni uticaj
    173

    Određen forumom Re: Mr D u vintage fazi

    Mr."D" Uzivaj u svojim novitetima, a za groznicu, ma pusti je da se telo samo izbori sa tim.


    Sto se "Hanhart" Swiss-German-ske firma tice... Kao sto znamo, to je jedna lepa prica sa mnogo obrta i zapleta.

    A koja ni u kom slucaju nije jos zavrsena. Cak da place.

    Medju Luftwaffe chronographs satovima su Hanhart, Glashutte/Tutima, Kao i onim drugim velikim B-Uhr -satovima IWC, Stowa, Lange, Wempe i Laco.



    Znamo da ni Steve McQueen nije dovoljno dugo nosio isti, da bi sat preko njega postao poznatiji i trazeniji..



    Jer i on sam je bio vise privrzen, ili ti posvecen drugim ....





    Satovima...



    Hanhart je ostao poznat uglavnom evropejcima, a znajuci za njihovu (Hanhart-ovu) kasniju preorjentisanost izvrsnim, ali mnogima malo potrebnim stopericama... jer za tako nesto je prilicno malo trziste, jelte... Ili se ja varam?






    Stvar se odskoro drasticno promenila, velika ekspanzija na trziste SAD-a menja tu sliku.

    Procena mladog i odlucnog, novog CEO Thomas Morfa je da ce do 2015 godine produkcija skociti na 25.000 komada godisnje.

    Preko U.S., ABS Distributors in Yorba Linda, Calif. otvara se za Hanhart skroz novo trziste.

    Sto znaci da je upravo sada trenutak za te relativno dostupne, a odlicne satove, i sto pre ih treba priljubiti na zglob sake.





    Jer kasnije je ce biti: Eeeeh... sto nisam....




    Da se ne ponovi ona slicna prica kao i za Daytonu.

    Smem li ja da napravim to poredjenje?

    Jer...










    Ajd...


    Pozz
    Poslednja ispravka: SHIBUMI (28.4.2014. u 16:26)
    "The future is something which everyone reaches at the rate of 60 minutes an hour, whatever he does, whoever he is".

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •