Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 24
Like Tree33Likes

tema: Longines Master Collection DILEMA

  1. #11
    Novi član Avatar korisnika blueneonboy
    Član od
    3.5.2014.
    Poruke
    21
    Lajkovi
    46
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Longines Master Collection DILEMA

    Citat MMario kaže: Pregled poruke
    Evo jos ovo....pusti nase savete ....mi smo ovde pomalo freekovi, specificni po ukusu, svaki od nas ima nesto sto mu se svidja na satovima, svi smo po tome razliciti, jednom ovo, drugom ono, trecem tko zna sta....nego ti uzmi sat koji se TEBI svidja ....
    i svejedno ces nakon par meseci hteti drugi, lepsi, bolji. A to ce ti biti jasan znak da ulazis u drustvo gore navedenih
    MMario, skroz dobra poenta!
    Fora je u tome da mi se oba dopadaju jako, pa sam mislio da cujem neke prakticne savete - koji mehanizam je bolji, precizniji, koji sat je vise "collectible", itd...
    Druga stvar je, kao sto rekoh da moon-phase mogu da uzmem nesto povoljnije kad je u pitanju odnos prodajne i preporucene cene u pitanju...
    Posto mi je jako tesko da se odlucim, mislio sam da mi pomognete da ove finese donesu prevagu ka jednom ili drugom modelu..

    Jos jednom hvala svima na odgovorima. Cekam svakako jos neko misljenje cenjenih forumasa pa se odlucujem - trabalo bi ovih dana svakako...

  2. #12
    Stariji član Avatar korisnika bogojevski
    Član od
    5.7.2012.
    Lokacija
    Makedonija
    Poruke
    555
    Lajkovi
    5263
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Longines Master Collection DILEMA

    I jas sum za broj 1, imav eden casovnik so moonphase i tesko bese podesuvanjeto otkako ke se izmesti, barem kaj mene. Interesna opcija ama brzo zdosaduva i mislam deka nema nekoja prakticna primena.
    Zatoa bi odel so poednostavniot model.
    Women have numerous choices for accessories. Real men really only have one....a watch.

  3. #13
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Longines Master Collection DILEMA

    @Bogojevski
    Najmanje dosadi osnovna primena sata, hronograf retko ko koristi tako da su i oni upitni. Meni se kod ovog drugog modela sviđa dan i datum, koji je kod prvog mali prozorčić na meni neomiljenom mestu, bez dana, moonphase volim iz svog razloga, a što se tiče dimenzija tu dajem glas za prvi sat, 44 mm je odlična dimenzija za hrono varijantu. U svakom slučaju, oba su lepotani.
    blueneonboy likes this.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  4. #14
    Stariji član Avatar korisnika joppa
    Član od
    30.9.2013.
    Lokacija
    Zagreb
    Poruke
    1.556
    Lajkovi
    15583
    Reputacioni uticaj
    52

    Određen forumom Re: Longines Master Collection DILEMA

    Ja glasam za prvi. Drugi mi je nepregledan i načičkan svim i svačim. Manje je više.

  5. #15
    Stariji član Avatar korisnika sector77
    Član od
    10.4.2010.
    Lokacija
    zagreb
    Poruke
    1.112
    Lajkovi
    13183
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Longines Master Collection DILEMA

    Kod drugog modela zna cesto biti problem sa moon aplikacijom . Preporucio bi ti prvog kojeg si naveo,chrono 44 m ,l 2 693 4786
    milan zmaj and blueneonboy like this.

  6. #16
    Novi član Avatar korisnika blueneonboy
    Član od
    3.5.2014.
    Poruke
    21
    Lajkovi
    46
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Longines Master Collection DILEMA

    Citat sector77 kaže: Pregled poruke
    Kod drugog modela zna cesto biti problem sa moon aplikacijom . Preporucio bi ti prvog kojeg si naveo,chrono 44 m ,l 2 693 4786
    @sector77 hvala za odgovor!
    U kom smislu problem sa moon indikatorom? Problem namestanja/podesavanja ili problem da se desavaju kvarovi?

  7. #17
    Stariji član Avatar korisnika Larosa
    Član od
    17.11.2009.
    Lokacija
    Zrenjanin
    Poruke
    538
    Lajkovi
    1905
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Longines Master Collection DILEMA

    Da, zna da "zakoči" disk sa menama, no i pored toga ja glasam za broj dva.
    Jeste "načičkan" što neko reče, no zar nisu svi satovi sa puno komplikacija, u tome im je i draž
    vladas likes this.
    Seiko ​Green Willard SPB153J1
    Seiko ​62 MAS Reissue SPB149J1 Limited edition
    Seiko ​Panda Chronograph SRQ029J1 Limited edition

    Omega Seamaster Co-axial 8800 Chronometer Diver Green

  8. #18
    Novi član Avatar korisnika blueneonboy
    Član od
    3.5.2014.
    Poruke
    21
    Lajkovi
    46
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Longines Master Collection DILEMA

    Citat Larosa kaže: Pregled poruke
    Da, zna da "zakoči" disk sa menama, no i pored toga ja glasam za broj dva.
    Jeste "načičkan" što neko reče, no zar nisu svi satovi sa puno komplikacija, u tome im je i draž
    Da li otkocivanje diska podrazumeva odlazak kod casovnicara ili ima nacina da se otkloni problem drugačije (bez otvaranja sata)?

  9. #19
    Stariji član Avatar korisnika sector77
    Član od
    10.4.2010.
    Lokacija
    zagreb
    Poruke
    1.112
    Lajkovi
    13183
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom

    Mora se otici uraru na servis, primjer ja sam neki dan nosio jedan serviseru G. Puzak najboljem uraru i ovlastenom serviseru Longinesa . Cjjena popravka i servisa nakon popravka sata 2400 kn ili ti ga 300 i neki euro.
    Meni osobno je taj model prekrasan ali me je od kupovine odbio bas taj razlog.

    Vlajo imas pravo ali isto tako kad das 1000 i nesto eura za sat ne ocekujes bas da se pokvari. Imam dosta iskustva sa Longijem i nije tu bas sve bajno i sjajno isto kao i sa drugim jos skupljim markama satova.
    Jednostavno te zivcira kad ostanes bez sata mjesec dan zbog servisa.... A das puno novac za sat
    Poslednja ispravka: sector77 (22.7.2014. u 18:32) Razlog: [URL][/URL]

  10. #20
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Longines Master Collection DILEMA

    Ma ajde bre, baciste čoveka u paranoju....svi satove se kvare ponekad, nešto komplikovaniji češće, ali to je cena komplikacije, ako kreneš sa crnim mislima nemoj ni da kupuješ sat ili kupi g shock pa ga nosi u zdravlju i veselju. Malo su preporuke otišle u pogrešnom pravcu, Longines je renomirana firma, eta mehanizmi, uglavnom pouzdani sa dobrom podrškom servisa, kad imaš za tako dobar sat, pretpostavimo da imaš i za servis, poenta je u "pleziru"....uzmi onaj koji ti se više sviđa.
    MMario likes this.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •