Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 34
Like Tree64Likes

tema: Longines Conquest - Misljenja o kupovini

  1. #11
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Longines Conquest - Misljenja o kupovini

    Sa svima se slazem a izmedju ostalog imas jednog Longinesa na nasoj berzi...pogledas,proveris. Ustedeo si a dobio automatik i jos skuplji po svim parametrima od tvog koji zelis da kupis. Dobro razmisli. Nija zanemarljiva cifra

    next year at this time I'll be a millionaire




  2. #12
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom

    Skup je taj kvarcni Longines bez obzira što je odličan sat! Imaš Certinu DS PODIUM BIG SIZE hronograf(štoperica) sa boljim mehanizmom za manje para ili Seiko Sportura ili Velatura takođe su jeftiniji. Ovo su prijedlozi za kvarc- za mehanike si već dobio!
    anbeast and backarelli like this.

  3. #13
    Novi član
    Član od
    21.9.2012.
    Poruke
    22
    Lajkovi
    30
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Longines Conquest - Misljenja o kupovini

    Hvala ljudi na brzim i korisnim odgovorima!

    Ovako, sto se vlajinog Fortis predloga tice, sat mi se bas dopada, ali ima nesto sto sam zaboravio da napomenem u prvom postu - bitno mi je da sat bude braon boje, ili neke boje kompatibilne sa istom.

    Sto se samog izbora izmedju kvarca i mehanickog sata tice, tu zaista nemam neke posebne preferencije. Na osnovu svega sto sam procitao, rekao bih da su mehanicki satovi posebni jer "imaju dushu", i to mi svakako dobro zvuci, ali sa druge strane dopada mi se preciznost kod kvarcnih satova. Tako da u principu ne bih imao nista protiv da nosim bilo koji od ova dva tipa sata. I jos da napomenem, svakako bih uzeo nov sat, ne razmisljam o polovnom.

    Zenith, zanima me zasto mislis da bi obavezno trebalo da uzmem metalnu narukvicu? I da li postoji sansa da ako sad npr uzmem koznu, naknadno kupim i metalnu? I koje su otprilike cene tih narukvica?
    Poslednja ispravka: Draganche (22.9.2012. u 9:11)

  4. #14
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Longines Conquest - Misljenja o kupovini

    Naravno da ima da se kupe zamenske, metalne narukvice. Malo je teže naći nešto boljeg kvaliteta, originalne narukvice su jako skupe, na to zaboravi.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  5. #15
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Longines Conquest - Misljenja o kupovini

    zanima me zasto mislis da bi obavezno trebalo da uzmem metalnu narukvicu? I da li postoji sansa da ako sad npr uzmem koznu, naknadno kupim i metalnu? I koje su otprilike cene tih narukvica?
    Pa nije obavezno ali kozna narukvica rucno radjena po meri je recimo, reda velicine 30e, a metalna odgovarajuceg kvaliteta minimalno 150, a bogami i mnogo vise (i celih 300). Nista te ne sprecava da odmah cim dodjes kuci, stavis kozni kais, a metalnu stavis u kutiju.

    bitno mi je da sat bude braon boje, ili neke boje kompatibilne sa istom.
    Mozda je onda resenje da kupis sat sa belim brojcanikom. To ti omogucava da stavis i braon i crni kais, kao i metalnu narukvicu.


    ali sa druge strane dopada mi se preciznost kod kvarcnih satova
    Ralno, za normalnu upotrebu, neces ni primetiti da je mehanicki sat nesto neprecizan. Ja nosim Orient Mako XL od 150evra i za mesec dana je unutar 5 minuta tacnosti. (nisam merio precizno, ali preciznije od toga mi i ne treba)
    RUS, sima hrabri, VLADAN P and 2 others like this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  6. #16
    Stariji član Avatar korisnika Zenith
    Član od
    9.1.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    1.252
    Lajkovi
    2295
    Reputacioni uticaj
    55

    Određen forumom Re: Longines Conquest - Misljenja o kupovini

    Citat Draganche kaže: Pregled poruke
    Zenith, zanima me zasto mislis da bi obavezno trebalo da uzmem metalnu narukvicu? I da li postoji sansa da ako sad npr uzmem koznu, naknadno kupim i metalnu? I koje su otprilike cene tih narukvica?
    Zbog ekonomicnosti i prakticnosti. Cene metalnih narukvica su mnoooogo skuplje od koznih kaiseva.Uglavnom,uzmi sa metalnom narukvicom i bice sve ok.
    Vec sam ti rekao da su Conquest i HydroConquest legendarni satovi koji su mnogo toga dali svetu casovnicarstva,tj. horologije i koji su,usudicu se reci,rame uz rame po popularnosti i sa skupljim modelima poput Aquaracera,ili apsolutnim dzinovima poput Submarinera ili Seamastera.
    Hocu da ti kazem da ti ovaj Longines predstavlja statusni simbol sto ti je,pretpostavljam,bitno!
    Moj predlog ti je i dalje kvarcni model i ako sam jedini uz Dalibora koji ti to preporucuje,a sta ces uzeti to je vec tvoja odluka.

  7. #17
    Mlađi član
    Član od
    8.8.2012.
    Poruke
    35
    Lajkovi
    16
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Longines Conquest - Misljenja o kupovini

    Ovaj Fortis sto Vlaja predlaze je prelep sat.Kod nas je jeftiniji nego u inostranstvu.Hvala bogu,bar nesto da bude jeftinije.U cemu je razlika izmedju ovog Fortisa Fortis B-42 Pilot Professional Day Date 6451011L01 Watches i ovog Fortis Men's 645.10.11L.01 B-42 Pilot Professional Automatic Black Dial Watch: Watches: Amazon.com

  8. #18
    Novi član
    Član od
    21.9.2012.
    Poruke
    22
    Lajkovi
    30
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Longines Conquest - Misljenja o kupovini

    Citat Zenith kaže: Pregled poruke
    Zbog ekonomicnosti i prakticnosti. Cene metalnih narukvica su mnoooogo skuplje od koznih kaiseva.Uglavnom,uzmi sa metalnom narukvicom i bice sve ok.
    Vec sam ti rekao da su Conquest i HydroConquest legendarni satovi koji su mnogo toga dali svetu casovnicarstva,tj. horologije i koji su,usudicu se reci,rame uz rame po popularnosti i sa skupljim modelima poput Aquaracera,ili apsolutnim dzinovima poput Submarinera ili Seamastera.
    Hocu da ti kazem da ti ovaj Longines predstavlja statusni simbol sto ti je,pretpostavljam,bitno!
    Moj predlog ti je i dalje kvarcni model i ako sam jedini uz Dalibora koji ti to preporucuje,a sta ces uzeti to je vec tvoja odluka.
    Hm, ali pretpostavljam da kada kupujem u radnji, verzija sa metalnom narukvicom dosta vise kosta od ove sa koznom, zar ne? Uzeo bih ja sa metalnom narukvicom, nije to problem, ali mi u tom slucaju cifra prevazilazi budzet kojim raspolazem.

  9. #19
    Član
    Član od
    3.3.2012.
    Poruke
    124
    Lajkovi
    98
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Longines Conquest - Misljenja o kupovini

    Dragance,kupi sat koji se tebi svidja.Ovaj longines nema greske iako je kvarcni.trajace ti 100 godina.a sto se tice kvarnog ili mehanickog to je tvoj izbor,sta god da uzmes neces pogresiti.predlog.kupi sat sa metalnom narukvicom,jer sat ne pokazuje samo vreme ,on je i ukras na ruci.posto imas ozbiljna sredstva ne zuri,nego nadji neki lep sat,a za te pere ce biti i dobar.pozzz.
    anbeast and Serb like this.

  10. #20
    Počasni član Avatar korisnika sdbiba
    Član od
    16.7.2009.
    Lokacija
    Smederevska Palanka
    Poruke
    5.397
    Lajkovi
    63882
    Reputacioni uticaj
    270

    Određen forumom Re: Longines Conquest - Misljenja o kupovini

    U svakom slucaju preporucujem Longines automatik

Slične teme

  1. Longines hydro conquest l3.651.4.56.2
    By sdbiba in forum Kompletni testovi satova
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 17.5.2019., 18:02
  2. Longines Conquest sat
    By RaleT in forum Longines
    Odgovora: 51
    Poslednja poruka: 27.10.2013., 17:35
  3. Longines Conquest Automatic Chronograph sat, L.667 - Valjoux7750
    By FICA in forum Swiss-Made high-end satovi
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 11.11.2011., 15:14
  4. Longines Conquest sat
    By RaleT in forum Swiss-Made mid-range satovi
    Odgovora: 47
    Poslednja poruka: 17.2.2011., 18:06
  5. Longines Hydro Conquest
    By SEAMASTER in forum Prodaja satova
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 9.7.2010., 14:13

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •