Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 22
Like Tree2Likes

tema: Kupovina sata seiko Sary151 online

  1. #11
    Mlađi član
    Član od
    10.6.2014.
    Poruke
    31
    Lajkovi
    14
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Kupovina sata seiko Sary151 online

    Citat bancika kaže: Pregled poruke
    Da li se isplati ili ne zavisi od sata i ponude. Ovaj sat koji sam ja porucio prosle nedelje (62MAS PADI) se kod nas vise ne prodaje. Ima jedan polovan na oglasima za 850e...a nov sa carinom ce me izaci nesto manje od toga, ili se bar nadam

    A kupio sam prosle godine kod nas kao taj sto gledas samo onaj limited edition sa belim "snowflake" ciferom. I tad je bila takva situacija da je cena kod nas ista kao sto je u inostranstvu, tako da bi me porucivanje kostalo mnogo vise nego da ga kupim u radnji. Fora sa limited edition modelima je sto seiko ne dozvoljava distributerima da ga prodaju mnogo jeftinije od te cene i onda je manje-vise ista cena u celom svetu. Tako sam negde procitao, mozda nije tacno, ali se u mom slucaju poklapa sa praksom Non-limited modeli su dosta jeftiniji u USA i Japanu nego kod nas.
    62MAS PADI je bas lep sat,pogotovo ova deep blue otkida....Rec mi kako si zadovoljan sa ovim satom sto si ga kupio prosle godine,a sad ga ja gledam....Jer gledao sam i logines conquest aut. ali je on skuplji,pa rekoh da zasad uzmem nesto jeftinije tipa seika. Koja je cena redovnog servisa seika automatika posto pretpostavljam da si u toj materiji?Za longines su mi rekli oko 100-120 eur.

  2. #12
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Kupovina sata seiko Sary151 online

    Sto se presage tice, jesam zadovoljan. Ali nije sat nez mane i treba biti svestan i nedostataka.

    Kristal je dosta iznad kucista i to izgleda lepo, ali posto nije safir, treba biti jako pazljiv da se ne izgrebe. Dobar je sat za posao i izlaske, ali nije bas za formalnije prilike. Dosta je debeo, onaj model bez power reserve je primetno tanji. Za moju ruku je negde na gornjoj granici, mozda bi milimetar, dva manji precnik bio bolji za formalne prilike. Za grad je ok.

    Na kraju, oblik kucista mu je dobar ali nije tako lep kao npr SARX serija. Tu su lugs uradjene vise kao grand seiko i prefinjenije su.

    Ali sve mi oprastam zbog onog cifera. Zamenio bih ga samo za neki sa takvim ciferom koji ima nesto od nabrojanog bolje.

    Za servis ne znam jos, ali ako me kostalo 50e za Tissot sa eta mehanizmom, ovo ne bi trebalo nesto mnogo vise da bude.

  3. #13
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Kupovina sata seiko Sary151 online

    A sto se longines tice...jeste bolji sat i bolja mu je zavrsna obrada, ali mi je seiko atraktivniji. Osecam se kao da za longines treba da ostarim jos malo

  4. #14
    Mlađi član
    Član od
    10.6.2014.
    Poruke
    31
    Lajkovi
    14
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Kupovina sata seiko Sary151 online

    Citat bancika kaže: Pregled poruke
    Sto se presage tice, jesam zadovoljan. Ali nije sat nez mane i treba biti svestan i nedostataka.

    Kristal je dosta iznad kucista i to izgleda lepo, ali posto nije safir, treba biti jako pazljiv da se ne izgrebe. Dobar je sat za posao i izlaske, ali nije bas za formalnije prilike. Dosta je debeo, onaj model bez power reserve je primetno tanji. Za moju ruku je negde na gornjoj granici, mozda bi milimetar, dva manji precnik bio bolji za formalne prilike. Za grad je ok.

    Na kraju, oblik kucista mu je dobar ali nije tako lep kao npr SARX serija. Tu su lugs uradjene vise kao grand seiko i prefinjenije su.

    Ali sve mi oprastam zbog onog cifera. Zamenio bih ga samo za neki sa takvim ciferom koji ima nesto od nabrojanog bolje.

    Za servis ne znam jos, ali ako me kostalo 50e za Tissot sa eta mehanizmom, ovo ne bi trebalo nesto mnogo vise da bude.
    Tu si potpuno u pravu za ovaj sary ,i mene je cifer to sto me je najvise odusevilo koliko je lep....licno volim deblje satove jer im to daje neku eleganciju,sa ispupcenim staklom samo sto kazem i zato ih treba vise paziti....a serija sarx mi nema taj smek,jer cifer kod sary je toliko lep da pobija nedosyatke ostale slazem se.....A sto se longia nemoj da te brinu godine,jer vec kad nosis sary koji je vizuelno cak elegantniji,diskretniji od longia,a za eleganciju trebaju godine tako da ako imas pare samo napred!

  5. #15
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Kupovina sata seiko Sary151 online

    Ovaj je debeo i bez tog stakla. Verzija bez power reserve je bas kako treba. 10ak mm kucista i jos 2.5mm stakla. A power reserve komplikacija mu dodaje jos oko 2.5mm na sve to. Za nosenje na kosulji je bolje da je ipak tanji, lakse se zavuce ispod kosulju i ne napravi ti budz ispod.

    A longines...sta znam. Eventualno VHP GMT onaj beli, on mi ima malo "mladalackog" duha

  6. #16
    Mlađi član
    Član od
    10.6.2014.
    Poruke
    31
    Lajkovi
    14
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Kupovina sata seiko Sary151 online

    Reci mi molim te,vezano za carinjenje sata kod nas,da li placas i spediciju da bi ocarinio sat? Da li carina uvazava naznacenu cenu koja prati sat,ili na netu proveravaju cenu sata? Pitam ovo jer imas iskustva pa da znam ako narucujem neki sat koliki su mi troskovi uvoza u Srbiju. Mada imam mogucnost i da mi prijatelj u Austriji poruci samo ne znam koliki su troskovi carine prilokom uvoza u Austriju,ako recimo sat kupim u Japanu,Usa,Hong kong,Singapur? Hvala unapeed.

  7. #17
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Kupovina sata seiko Sary151 online

    Bas sam juce ispizdeo oko toga za padija. Ovi kreteni iz carine su resili da ignorisu fakturu i sibnuli mi 30e vecu carinu nego sto treba. Zvao sam da vidim sto je to tako i rekli mi "a pa carinik nekad oce tako da ode na internet i koju cenu nadje tu koristi. Ne mozemo nista da uradimo". Nema veze to sto sa satovima cene mogu da variraju u opsegu 1x-2x, nista ih ne interesuje.

    Tako da je nemoguce tacno znati koliko ce da te kosta osim ako ne kupis sat preko nekog sajta koji nudi pre-paid import fee deposit, kao sto Amazon npr nudi. Tu platis unapred carinu njima onako kako oni izracunaju da treba, pa ako ispadne vise, oni pokrivaju razliku, a ako ispadne manje, vracaju ti razliku. To moze samo preko DHL koliko znam i samo sa sajtovima koji to hoce da rade. Osim amazona sam video tek mozda jos jedan, dva...

    I izbegavaj fedex i flying cargo agenciju za carinjenje...koliko kontam, svi su uzasni sto se tice toga, ali ovi naplacuju svoju uslugu 4800din fiksno...a usluga im je nikakva. Ne odgovaraju na mailove, tesko ih je naci na telefon. Prosle srede mi je stigao paket u bg, tek juce je ocarinjen. I iz DHL-a su podjednako beskorisni, ali oni makar naplacuju oko 3000din to sto su beskorisni.

    Ako imas mogucnost da izbegnes svo to maltretiranje, preporucujem da to uradis. Ono, sve se trudim da budem socijalno odgovoran, placam poreze i slicno, ali goveda jednostavno mole da se ljudi bace na sverc i sivu/crnu ekonomiju...jbg.

  8. #18
    Član
    Član od
    22.5.2015.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    209
    Lajkovi
    1418
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Kupovina sata seiko Sary151 online

    Citat milan10 kaže: Pregled poruke
    Reci mi molim te,vezano za carinjenje sata kod nas,da li placas i spediciju da bi ocarinio sat? Da li carina uvazava naznacenu cenu koja prati sat,ili na netu proveravaju cenu sata? Pitam ovo jer imas iskustva pa da znam ako narucujem neki sat koliki su mi troskovi uvoza u Srbiju. Mada imam mogucnost i da mi prijatelj u Austriji poruci samo ne znam koliki su troskovi carine prilokom uvoza u Austriju,ako recimo sat kupim u Japanu,Usa,Hong kong,Singapur? Hvala unapeed.
    Ako imas opciju da ti neko donese zaobidji svo to maltretiranje jer je to prosto bacanje novca.
    Svako od nas ima nekog ko je u belom svetu ili nekog ko ide na poslovni put ili slicno i mnogo je bolje zatraziti uslugu te novac koji bi otisao na carinu zajedno popiti i pojesti nego dati lesinarima na carini

    Evo par licnih primera (racunao carinu na 30%):
    1. Seiko SRP639 sam narucio iz Australije preko drugarice a njen drug mi doneo u BGD kad je dosao ovde da popravlja zube
    usteda je bila preko 100e
    2. Sinn bracelet - 210e (cena) + 50e (postarina do Srbije) = 260e x 130% = ~340e
    usteda ~130e

    Moj savet - nadji neki EU shop i naruci kod prijatelja u Austriji.

  9. #19
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Kupovina sata seiko Sary151 online

    Fora je sto ne mozes da predvidis ni da ce stvarno biti tih 30% jer mogu da odrede proizvoljno. Eto, meni je ispalo tacno 45% za PDV, carinu i troskove carinjenja. A ako dodam troskove dostave u sve to, onda prelazi 50% cene sata.

  10. #20
    Mlađi član
    Član od
    10.6.2014.
    Poruke
    31
    Lajkovi
    14
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Kupovina sata seiko Sary151 online

    Citat bancika kaže: Pregled poruke
    Fora je sto ne mozes da predvidis ni da ce stvarno biti tih 30% jer mogu da odrede proizvoljno. Eto, meni je ispalo tacno 45% za PDV, carinu i troskove carinjenja. A ako dodam troskove dostave u sve to, onda prelazi 50% cene sata.

    Nazalost,kako sam i pretpostavio da se nikad ne zna kako ces proci sa carinom.....ipak je ovo zemlja Srbija! Nadam se da si na kraju ipak zadovoljan barem sa satom!

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •