Strana 5 od 6 PrvaPrva 123456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 50 od ukupno 51
Like Tree52Likes

tema: Kupovina sata do 700 evra: ronilački automatik

  1. #41
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.587
    Lajkovi
    5192
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Kupovina sata do 700 evra: ronilački automatik

    Nema potrebe za linčovanjem, ljepota dizajna je stvar ukusa. Al ovaj brojčanik je zaštitni znak i veoma upečatljiv, probali su jednu generaciju sa običnijim brojčanikom al se brzo vratili na stari dobri, i lijepi.

    Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

  2. #42
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    659
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Kupovina sata do 700 evra: ronilački automatik

    Taj je skroz dobar. Onaj gde ima samo 12, 6, 9 mi je cudan. Povrsina koju zauzima 9ka je otprilike 4x veca od povrsine datuma.

  3. #43
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    659
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Kupovina sata do 700 evra: ronilački automatik

    Mada, brzinska (i traljava) operacija u photoshopu mi ukazuje da bi i takav brojcanik profitirao od datuma na 6h.
    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	lhq.jpg
Viđeno:	344
Veličina:	79,9 KB
ID:	148549

    A da dodam i nesto temi. Drug skoro uzeo Tissot Seastar 1000 plavi sa keramickim bezelom. Skroz dobar satic.

  4. #44
    Mlađi član Avatar korisnika Adzem
    Član od
    30.11.2014.
    Poruke
    80
    Lajkovi
    138
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Kupovina sata do 700 evra: ronilački automatik

    https://www.youtube.com/watch?v=4S5gcwwtUho

    Strasna cuka, ima isti mehanizam kao Certina. Drzao sam ga u Budvi prosle godine, jako mocno deluje i robusno. Mada, je tamo kostao 150e vise, kidaju sa cenama u starom gradu.

  5. #45
    Novi član
    Član od
    7.5.2017.
    Poruke
    13
    Lajkovi
    15
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kupovina sata do 700 evra: ronilački automatik

    Ne, za sada nijedan od njih nema svoj In House kalibar. U Swatch grupi In House produkcija počinje sa brendom Union Glashutte, da bi se nastavila sa Glashutte Original, Blancpainom, Omegom i Breguetom, sa tim što za zadnja dva brenda određene mehanizme još uvek pravi Lemania, koja je od 1994 godine u celini pod Breguetom.

    Što se tiče Tissota, Certine, Mida, Hamiltona, Rada i Longinesa - to je glavni cilj Nicolasa G. Hyeka. ETA više nije dužna sa isporukom mehanizama subjektima izvan Swatch Groupa, Swatch Group je vlasnik jednog od najboljih svetskih proizvođača hairspringa Nivaroxa i za tri godine će i Nivarox prestati sa obaveznom isporukom svojih opruga subjektima izvan grupe i tako će nastati poptpuni uslovi, da pomenuti brendovi dobiju In House produkciju. To neće biti In House u potpunom značenju te reči ali će ETA prilogađovati mehanizme svakom pojedinačnom brendu, što već i sada radi, samo što će se stavari još više produbiti. Nešto slično, kao što je od 1930 godine bilo u SSIH grupaciji, gde je Lemania isporučivala Omegi i Tissotu preko 90 % mehanizama, za koje su samo aktivni učesncii znali praviti razliku, šta je tačno od Lemanie a šta od Omege ili Tissota.

    Ja sam potpuno uveren, da će se sa vremenom ETA i kasnije Nivarox vratiti sa opskrbom mehanizama subjektima izvan Swatch grupe, jer su jednostavno preveliki proizvođači, da bi se ograničili samo na internu proizvodnju ali tada će to biti potpuno drugačije - moći će sami, da odlučuju kome će prodavati i moći će sami, da postavljaju svoje cene. Time će njihovi mehanizmi još više dobiti na značenju i reputaciji, koje su prilično izgubili u zadnjih 25 godina. Npr. Valjoux kronograf može naći u Stenihartu za 900 € pa sve do Top razreda (od 5.000 € napred).
    Naravno, uslov za sve ovo je konstantni razvoj i napredak ali u to ne sumnjam, jer od kada je sredinom '60 godina prošlo g veka ETA u sebe usrkala Valjoux, Venus, Unitas.....napredak ne prestaje.

    Citat bezbi kaže: Pregled poruke
    Certina, Tissot Hamilton i Longines, Rado ili Mido, ima li bilo koji brend svoj inHouse mehanizam?
    bezbi and don Alberto like this.

  6. #46
    Stariji član Avatar korisnika sin.er
    Član od
    20.1.2014.
    Poruke
    1.869
    Lajkovi
    16456
    Reputacioni uticaj
    91

    Određen forumom Re: Kupovina sata do 700 evra: ronilački automatik

    Vid vraga.. Orient je in-house...

  7. #47
    Novi član
    Član od
    7.5.2017.
    Poruke
    13
    Lajkovi
    15
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kupovina sata do 700 evra: ronilački automatik

    Da, I šta onda?
    I Vostok Amphibia je In House. Da li je zato bolja od Mida, Longinesa...?


    Citat sin.er kaže: Pregled poruke
    Vid vraga.. Orient je in-house...
    Poslednja ispravka: VLADAN P (22.6.2020. u 16:56)

  8. #48
    Stariji član Avatar korisnika sin.er
    Član od
    20.1.2014.
    Poruke
    1.869
    Lajkovi
    16456
    Reputacioni uticaj
    91

    Određen forumom Re: Kupovina sata do 700 evra: ronilački automatik

    I evo nas opet..
    Poslednja ispravka: sin.er (22.6.2020. u 15:36)

  9. #49
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.911
    Lajkovi
    13196
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Kupovina sata do 700 evra: ronilački automatik

    Ne razumem razlog takvih provokacija. Ja nigde i nikada nisam napisao, da je Orient slab sat. Čak suprotno i sve je to dokumentirano. Orient uvek premašuje razred u koji spada. Ako mislim, da je Hamilton Khaki u prilogu gore, bolji sat od Tritona, to ne znači, da time kritikujem poslednjeg.
    Uostalom, nisi našao baš pravu adresu za provociranje. U kolekciji imam Amfibiju, imam Orient Mako a i nešto jačih imena.

    Ali ako ti je dosadno, možemo se uvek igrati. Nemam ništa protiv čak i oštre debate. Jedino moderatori ne dele baš mišljenje sa mnom, što se ovoga tiče pa možemo i na akadameski način....

  10. #50
    Stariji član Avatar korisnika sin.er
    Član od
    20.1.2014.
    Poruke
    1.869
    Lajkovi
    16456
    Reputacioni uticaj
    91

    Određen forumom Re: Kupovina sata do 700 evra: ronilački automatik

    Moze. See you in the next round.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •