Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7
Like Tree1Likes
  • 1 Post By skydrummer

tema: Kupovina prvog sata-pomoć

  1. #1
    Novi član
    Član od
    17.5.2018.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Kupovina prvog sata-pomoć

    Šta mislite o ovom modelu Festine:

    BPM - najveći izbor satova i nakita - BPM - prodaja satova i nakita - Special Edition Chrono Bike F20354/1

    Da li je cena od 36.500 dinara prihvatljiva za takav sat?

  2. #2
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Kupovina prvog sata-pomoć

    Dobro dosao na forum.

    Ta Festina ima pvd premaz (crna boja) i zuckastu boju koja imitira roze zlato. Pvd premaz se vremenom relativno lako guli a moguce je da isto vazi i za ovu drugu boju.

    Predlazem da pogledas sta nudi Casio Edifice. Za manje novca mozes kupiti nista losiji sat.
    Poslednja ispravka: skydrummer (17.5.2018. u 15:11)
    doyle likes this.

  3. #3
    Novi član
    Član od
    17.5.2018.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kupovina prvog sata-pomoć

    Hvala.

    Obratio sam paznju na modele Casio Edfice, ali nažalost oni koji su mi se dopali imaju takođe prevelik prečnik za moju ruku.

    Što se tiče pvd premaza, malo sam istraživao o njemu, navodno sloj ne može da se skine osim ako dođe do oštećenja sata, je l' si na to mislio možda?

  4. #4
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Kupovina prvog sata-pomoć

    Ne mora samo od fizickog ostecenja. Premaz moze i da se izlize. Sve zavisi ko radi, kojom tehnikom, koje komponente koristi... I to naravno i kosta da se uradi kako treba.

    https://en.m.wikipedia.org/wiki/Phys...por_deposition

    Kao sto na linku pise - mnostvo metoda...

    Sto se tice festine, ja bih tipovao da ce se izlizati prilikom svakodnevnog nosenja.

    Sent from my SM-A310F using Tapatalk

  5. #5
    Novi član
    Član od
    8.5.2018.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    5
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kupovina prvog sata-pomoć

    Mislim da je takva vrsta premaza na mom satu, neki od Diesel-a, isto crne boje. Moj sat nema oštećenja, ali su se neke od oštrijih ovica ogulile, samo što to nije mnogo primetno.

  6. #6
    Novi član
    Član od
    1.10.2018.
    Poruke
    10
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kupovina prvog sata-pomoć

    Citat Televizor kaže: Pregled poruke
    Šta mislite o ovom modelu Festine:

    BPM - najveći izbor satova i nakita - BPM - prodaja satova i nakita - Special Edition Chrono Bike F20354/1

    Da li je cena od 36.500 dinara prihvatljiva za takav sat?
    Moj savet je da ne uzimaš "premazane" satove koji god da je proizvođaš pa nek je i sat od 3000 evra. Ako kupuješ prvi sat predlažem ti Casio Edifice. Moj prvi sat je bio Casio, najklasičniji model 50evra koštao, 8 godina je radio bez greške tek pre dva meseca mu je otišla baterija a koristio sam ga svakodnevno, prao ruke sa njim, plivao u bazenu i ništa, vrhčina marka. E sad, Citizen je nešto bolji i skuplji ali opet, razlika je u nijansama, uglavnom oba koriste isti kvarcni mehanizam tako da bi kod Citizena pored sata platio i ime. Još jedan savet, izbegavaj "fešn" satove poput Fossila, Guessa, Cavalia i ostalig gluposti jer po kvalitetu nisu ni blizu pravim proizvođačima poput Casia, Seika, Citizena, Nautice, Tissota, Vostoka, itd, a koštaju Boga oca.

  7. #7
    Član Avatar korisnika Oyster Prince
    Član od
    8.8.2018.
    Lokacija
    Belgrade, born&bred
    Poruke
    201
    Lajkovi
    802
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Kupovina prvog sata-pomoć

    Biću taj lik i rećiću ti da sa 36000 din već ulazimo u teritoriju Tissota (Ako pogledaš po sajtovima tipa KP naćićeš i jeftinije preko ovih švercera iz Mađarske) tako da bih ja za te novce gađao nešto drugo.

    Možda nije toliko nakićen poput ove Festine ali izgleda premoćno i složićemo se da se ne može izrada ova dva brenda porediti. Ja imam dva V8 Tissota, veoma su understated a opet deluju jako dobro.

    https://bomar.rs/tissot-v8-t1064173605100

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •