Strana 1 od 7 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 68
Like Tree67Likes

tema: Kupovina prvog "ozbiljnijeg" sata

  1. #1
    Član Avatar korisnika lookic
    Član od
    1.3.2015.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    461
    Lajkovi
    1466
    Reputacioni uticaj
    97

    Određen forumom Kupovina prvog "ozbiljnijeg" sata

    Pozdrav svima,

    Planiram da kupim sat (tačnije, suruga je rešila da mi pokloni sat za uspešno odbranjen dr), i u razlgledanju dostupnih satova kod nas, ljubav na prvi pogled je Official Tissot Website - Collections - T-Trend - TISSOT COUTURIER - T0356271605100 tj. t0356171605100.
    E sad, ovde sam pronašao da mehanizam u ovom modelu ne hvalite mnogo, pa me interesuje šta to znači sa aspekta trajnosti (5, 10, 15+ godina).

    Hvala u napred.

  2. #2
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Kupovina prvog "ozbiljnijeg" sata

    Bojim se da niko sa sigurnoscu ne moze da ti kaze ili predvidi koliko ce mehanizam trajati. To je jednostavno stvar koja je nepredvidiva.

    Cinjenica je da je taj mehanizam nesto losiji od recimo 7750, i to nije nesto sto ja kazem, vec su to reci ozbiljnih casovnicara i servisera. Mehanizam ima u sebi neke plasticne delove(sto samo po sebi ne mora nista da znaci), ali opet, cinjenica je da je pravljen da bude jeftin.
    DrAgod likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  3. #3
    Novi član Avatar korisnika Infinity
    Član od
    19.7.2014.
    Poruke
    13
    Lajkovi
    5
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kupovina prvog "ozbiljnijeg" sata

    Da li iskljucivo kupujes dress sat ili dolaze u obzir i drugi tipovi? Prvo to definisati.

  4. #4
    Član Avatar korisnika lookic
    Član od
    1.3.2015.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    461
    Lajkovi
    1466
    Reputacioni uticaj
    97

    Određen forumom Re: Kupovina prvog "ozbiljnijeg" sata

    U principu, sat mora da ide i uz odelo i u casual varijanti (ajo se na to odnosi dress sat). Od svih pogledanih i probanih, ovaj je vizuelno idealan i ispznjava waf :-) ali uvek postoji mogućnost da ima nešto što mi je promaklo. Cena ne bi trebalo da pređe tih 450-500e.
    Što se trajnoati tiče, jasno da to niko me može da kaže samo mi je čudno da se o tome diskutuje kao da je u pitanju par godina (bar sam ja to tako shvatio), kao da su pitanjusatovi sa pijace a ne renomiranih proizvođača.

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Kupovina prvog "ozbiljnijeg" sata

    RUS je previše blag kada napiše "nešto lošiji". Mehanizam je loš ,prilično, i nema šanse da se poredi sa 7750. Ja ga ne bih kupio ni pod razno.

  6. #6
    Član
    Član od
    9.6.2010.
    Poruke
    133
    Lajkovi
    175
    Reputacioni uticaj
    14
    Poslednja ispravka: tvrtko (2.3.2015. u 1:13)

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom Re: Kupovina prvog "ozbiljnijeg" sata

    Hmmmm... pomalo klizava tema.

    Ovaj mehanizam vise nije nikakva novina, dakle, prepjesacena je ta neka kriticna vremenska distanca, te ovo vise i nije puko nagadjanje - i iza ovog bi mehanizma vec moglo stajati neko iskustvo.

    Ti si se vjerovatno raspitao o ovom satu(mehanizmu), zavirio na forume ili razgovarao s nekim kome je sve ovo blisko, pa evo vidis i sam, misljenja su podijeljena... Dalibor nebi ni u snu, Rus mozda i bi, a ja cu ti reci da bih - ali samo da imam tih 5 glava eura za eksperimentisanje.
    Pazi, nije ovo ni prvi ni posljednji model na kojem se isprobavaju novi materijali koje ce, evo, i jedan svicarski kronograf spustiti na nekoliko stotina eura umjesto hiljadu i toliko... Jos neki cijenjeni i u istoriju povjerenjem ispraceni mehanizmi imali su "izlete" u koristenje plastike, pa ih niko radi toga ne smarta nista manje vrijednim nego su se pokazali... dakle, u vremenima u kojim zivimo, s tehnologijom kojom raspolazemo, nije ta plastika u njemu plastika kako je mnogi zamisljaju - ETA ce sebi tesko priustiti luksuz totalnog promasaja.
    Materijali koji se koriste prolaze rigorozan sistem testiranja, pa, cak i ako bi sat zakazao za dvije-tri godine, ne vjerujem da bi kriv bio taj plasticni djelic... e sad hoce li trajati 35 ili 105 godina, pitanje je koliko to danas u ovom svijetu masovne proizvodnje i potrosnje zanima i same proizvodjace.

    Mene ovdje brine nesto sira slika... Naime, ne samo plastika, i ne samo ovaj slucaj, ali pojednostavljivanje mehanizama, modularnost, smanjivanje broja rubina, pa eto i ta plastika, iako ponaosob ne moraju znaciti i los potez, ipak ukazuju na jedan po meni los trend... Jeftinije, a masovnije - koliko god zvucalo primamljivo, moze cesto zavrsiti lose.

    Nevezano za ovaj sat i mehanizam, uvijek sam se pitao zasto i ko je prvi poceo s Tissot-om (koji inace jako cijenim) kao s "mojim prvim ozbiljnim satom"...
    Kad se samo sjetim koliko sam ovo puta cuo, onda samo mogu da zamislim koju ju lovu Tissot zgrnuo ovako, skidajuci buducim zaljubljenicima u casovnicarstvo "mrak s ociju"...
    Opet kazem, Tissot pravi lijepe satove, nemam nista protiv njih, samo me, eto, zanima gdje je sve pocelo.

    Radije jos malo protabiri ponude, a evo i ovaj forum je pun prijedloga i savjeta, a onda kad se obezbijedis sa dvije-tri "100% metalne" chuke, onda pocni da eksperimentises s novim fazonima.
    Poslednja ispravka: arch_m (2.3.2015. u 2:02)
    Он сказал: "Поехали!"

  8. #8
    Član Avatar korisnika lookic
    Član od
    1.3.2015.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    461
    Lajkovi
    1466
    Reputacioni uticaj
    97

    Određen forumom Re: Kupovina prvog "ozbiljnijeg" sata

    Hvala svima na pomoći.

    @Tvrtko
    Na žalost, ni jedan od ponuđenih mi ne deluju interesantno.

    @arch_m
    Upravo tako. Inženjerski razmišljano, a jesam inženjer, primena kompozitnih materijala se ne može a priori uzeti kao loš pokazatelj. S druge strane, stekao sam utisak da je sa satovima situacija ista kao sa kolima, ako nije nemac = ne valja :-)
    Jasno je meni da su neki mehanizmi skuplji, ali mi je neverovatno da bi bilo koji ozbiljniji proizvođač ugradio mehanizam koji će da radi par godina, a onda na servis. Pa imam Fuji sat kupljen pre 18-19 godina i plaćen 50e koji dan-danas radi kako treba, a sigurno nema neki poseban mehanizam.

    Što se drugog dela tiče, objašnjenje je lako, bar u mom slučaju. U pitanju je ljubav na prvi pogled. Verujem da je i sa ostalima isti slučaj, jer kad sam počeo da tražim sat, prvo sam tražio sat a tek onda gledao ko ke proizođač, inače ži ne bi prvi izbor bio Tag koji košta 700000din.
    arch_m likes this.

  9. #9
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kupovina prvog "ozbiljnijeg" sata

    Lukicu imate druge Tissot modele koji su odlicni, evo i ja jedan posmatram, dokazan, lep, ima sirok krug postovalaca, mozda preraste i u kult jednog dana, a pritom je i dosta jeftiniji i ima odlican mehanizam

    video sam taj mehanizam u ovom gore tissotu, meni se na oko nije svideo, ima stvarno dosta plastike...koliko ce trajati, egzaktno niko ne moze da odgovori

    mozda je najbolje da neko napise listu delova koji su napravljeni od plastike pa da vidimo sta je od toga vitalno, posto imam i ja sat iz sedamdesetih ciji je mehanizam od plastike, pa cak je i pola federhausa od plastike, onaj donji zupcanik je plastican!!! sat i dalje radi odlicno i u COSC normi, mehanizam je mesingan i nepotpisan
    Poslednja ispravka: Милан Милановић (2.3.2015. u 11:19)
    arch_m likes this.

  10. #10
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Kupovina prvog "ozbiljnijeg" sata

    Potpuno je suludo da bilo ko popisuje delove koji su plasticni. O samom mehanizmu ima dosta informacija i ovde na forumu, i na ointernetu, i manje vise niko nije odusevljen istim.

    Kao sto je napisano vec, to sto neki mehanizam ima plasticne delove ne mora nista da znaci, ima ih i Lemanija 5100 pa je jedan od najboljih hrono mehanizama svih vremena.

    Ono po cemu se razlikuje Lemanija od ovog Tissota je to sto je sam mehanizam pravljen da bude jeftin, nesto kao automatski hronograf za siroke narodne mase. Isti taj mehanizam se nalazi i u Swatch satovima, a recimo Swatch sa istim tim mehanizmom je duplo jeftiniji od Tissota.

    lookic, svaki mehanizam posle nekoliko godina treba da ode na servis, bio to neki iz Tissota ili iz Role, potpuno je svejedno. To je jedan od preduslova da taj isti mehanizam nastavi da radi pouzdano dugi niz godina.
    vladas, zma, martinv and 1 others like this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

Strana 1 od 7 12345 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •