Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4
Like Tree3Likes
  • 2 Post By max pain
  • 1 Post By RUS

tema: Koja Certina?

  1. #1
    Mlađi član
    Član od
    27.2.2013.
    Poruke
    58
    Lajkovi
    127
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Koja Certina?

    Ako je neko voljan da pomogne evo priče/pitanja:

    Spržio sam se zadnjih dana da uzmem polu dress sat sa braon kožom, za odgovarajuće odevne kombinacije na poslu. Vizuelno legla ova Certina [link]http://www.bomar.rs/certina-ds-podium-c0014171605700[/link]
    Probao u Bomaru i mala jbg. Probao i DS Podium Big Chronograph Precidrive i to je to, ali mislim da je 750€ za ovu kvarc ETU previše.
    Onda naletim na isti model, malo starije generacije za cca 68.000,00 RSD manje na sledećem linku: http://www.kupujemprodajem.com/Certi...er_id=20477009

    Vredi li?

    Usput, kako vam deluje ovo: Nakit, satovi i dragocenosti : Longines Admiral [L3.601.4] - ID 24753626 - KupujemProdajem
    Poslednja ispravka: Hornet (26.8.2015. u 23:06)

  2. #2
    Član Avatar korisnika max pain
    Član od
    3.3.2014.
    Lokacija
    Paris, France
    Poruke
    212
    Lajkovi
    475
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Koja Certina?

    Ja iskreno za te pare bi uzeo automatic,e to je samo moje misljenje.Da li si video mozda u bomaru certinu ds action diver automatic ?Super je sat s tim sto je u bomaru skup na netu ga imas za 600e,ja sam pazario taj sat i evo prezadovoljan sam ide uz sve,od sorca i majce pa sve do odela.Koja Certina?-uploadfromtaptalk1440649219682.jpgKoja Certina?-uploadfromtaptalk1440649285344.jpgKoja Certina?-uploadfromtaptalk1440649383722.jpg
    Nick and 83stojan like this.

  3. #3
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Koja Certina?

    Iako ti mozda deluje da je to isti sat, razlika izmedju te dve Certine ti je kao d,,, i oko. Ova sa KP je sa G10 mehanizmom, najjeftinijom etom, dok ovaj drugi model ima Etu 251, i to ti je verovatno najbolji kvarcni hronograf koji mozes da kupis za te pare, a i za vise para.

    Da li je to mnogo para za kvarc, jbg, to je vec subjektivna stvar.
    HADzI DALIBOR likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  4. #4
    Mlađi član
    Član od
    27.2.2013.
    Poruke
    58
    Lajkovi
    127
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Koja Certina?

    @max pain - Ronilac sam, pa volim i ronilačke satove, ali to trenutno ne tražim, već baš nešto konkretno za sako sa crnim ciferom, braon kožom i leptir kopčom. Svakako je tvoj predlog kvalitetniji ali trenutno nije u razmatranju.

    @RUS - Nema dileme oko mehanizma. Ipak nešto drugo me interesuje, ako te ne mrzi da mi još jednom odgovoriš. Naime, u stadijumu sam da lagano skupljam parice za neki ozbiljniji švajcarac do Nove Godine (Omega PO, SM, neki El Primero ako naleti povoljno i sl.) i to bi trebao da bude prvi ozbiljan "tribute" lične kolekcije. U ovom slučaju merkam sat iz sasvim drugih pobuda, tačnije treba mi za nosanje na poslu, da nije krš, vizuelno da se uklapa u koncept koji sam naveo i tako...
    E sad, ukoliko je ovaj sa KP u dobrom stanju uštedeo bi mi dooosta novca, odnosno ubrzao prikupljanje za ozbiljan automatik, a pri tom ispunio osnovni zahtev (korektan sat, korektna marka, lep mi je). Inače za kvarc nisam ni planirao da dam preko 50.000. Verovatno i nešto manje. 85.000 troška me već vodi u nekom drugom pravcu. Grešim li? Šta znam...
    U stvari, konkretno - da li je ovo sa KP, za taj novac, dobra kupovina?

    I da, da li je onaj Admiral dobra kupovina za taj novac takođe? Nisam imao prilike uživo da ga vidim i osetim. Ako je kao noviji C i HC, onda znam da nije.
    Poslednja ispravka: Hornet (27.8.2015. u 7:13)

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •