Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 20
Like Tree10Likes

tema: Kako vam se ovo čini? Original! Pa na Limundo?!

  1. #11
    Član Avatar korisnika Milanche78
    Član od
    30.7.2009.
    Lokacija
    BG
    Poruke
    439
    Lajkovi
    199
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Kako vam se ovo čini? Original! Pa na Limundo?!

    Ma bre znas kako treba da izgleda kvarcni sat za 750€ !
    A nesto se slabo pominje ovaj brend, ocu reci ova 2 modela, osim po ruskim i istocno evropskim forumima.

  2. #12
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Kako vam se ovo čini? Original! Pa na Limundo?!

    Kakav,ne razumem? a sto se samog sata tice tu ne ulazim u detalje nego samo da je moguce proveriti...

    next year at this time I'll be a millionaire




  3. #13
    Mlađi član Avatar korisnika pantelija
    Član od
    10.10.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    84
    Lajkovi
    154
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Kako vam se ovo čini? Original! Pa na Limundo?!

    Neko ima sat ispred sebe, a onda sedne za komp i pretražuje forume ne bi li pronašao slike sata. Ne bi bilo upitno da nije u pitanju luksuzna roba. Opet, dajem mu za pravo i tako nešto da uradi, ali makar neka napiše da su slike sa neta.

    Meni je interesantno (sa strane analize psihologije prodavca) da je napisao onoliki tekst bez da ga je neko išta pitao oko originalnosti ili o bilo čemu sličnom o čemu je pisao. Naravno, imam svako pravo da sumnjam da je pitanje koje je dobio namešteno jer je formulacija i tajming savršeno leglo prodavcu da pokaže "customer care".

  4. #14
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Kako vam se ovo čini? Original! Pa na Limundo?!

    da to si u pravu da je trebao da napise preuzete slike los mi je foto...ali mi se cini da namerno potencira proveru i licnu proveru da li da ubedi da je sve ok ili je sve u stvari ok!
    ali ko zeli sat nek eto proveri...

    next year at this time I'll be a millionaire




  5. #15
    Član Avatar korisnika Clarissa
    Član od
    19.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    461
    Lajkovi
    711
    Reputacioni uticaj
    21

    Određen forumom Re: Kako vam se ovo čini? Original! Pa na Limundo?!

    ...neka me najpre kontaktiraju preko poruke, a zatim možemo da ugovorimo termin PRE isteka akucije i PRE objavljivanja zvaničnog pobednika, kako bi eventalni pobednik, odnosno viskoko zainteresovan mogići budući kupac mogao da proba i donese krajnju ocenu, da li ulaziti i ići do kraja u "trku" za ovim artiklom. Ukoliko ima bilo kakvih dvouma o tome DA LI JE SAT ORIGINALAN, vrlo rado ću sa vama otići do nekog kompetentnog lica iz oblasti satova da vam eventualnu sumnju otkloni.Takođe važno, nakon zvanične pobede, kupcu ne dozvoljavam da vrati sat ukoliko mu se ne svidi ili slično...
    Citat milosst kaže: Pregled poruke
    Znači, kupiš sat, original, dobiješ račun. Pokloniš sat (to je napisao kao razlog kupovine, mada kaže da se od toga odustalo). Naravno, kad ga poklanjaš ne daješ račun. Račun zadržiš. Na netu pronađeš kopiju sa kutijom i imaš sve elemente originala.
    Postoje razne opcije da se kupac izmanipuliše, da li je to ovde u pitanju ne znam.
    Jedan od mogućih scenarija :
    U tekstu prodavac insistira da se autentičnost sata proveri PRE kupovine, naravno novac vam neće vratiti.
    Moguće je da originale (ako postoje) nije poklonio, satovi će biti odneti kod “kompetentnog lica iz oblasti satova” nama poznatijeg kao časovničar, koji će potvrditi autentičnost.
    Zatim na kućnu adresu, posle vaše uplate dobijate re*like, ako su vešto urađene nećete primetiti razliku, čak ni prilikom ličnog preuzimanja.

    Po meni je jedini način utvrđivanja originalnosti sata (onog primerka koji kupujete), da se sat pregleda prilikom primopredaje, naravno kupac je taj koji će odabrati časovničara.
    VLADAN P and backarelli like this.
    "Vazduh trepti, kao da nebo gori. Da, sprema se oluja..."

  6. #16
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Kako vam se ovo čini? Original! Pa na Limundo?!

    Citat pantelija kaže: Pregled poruke
    napisao onoliki tekst bez da ga je neko išta pitao oko originalnosti ili o bilo čemu sličnom o čemu je pisao. .
    Bez namere da stajem na stranu prodavca,ili da ga osudjujem,ogradjujem se skroz od ovog slucaja, ali iz mog iskustva do sada, koji god sat da sam prodavao, da li je to bio G shock, Seiko, Citizen, Fortis...uvek je prvo pitanje bilo "da li je original". Iako im ti napises da jeste u tekstu, valjda je nasem narodu prvo na umu da ce neko da ga prevari.
    malo je smorno odgovarati svakom pojedinacno kako jeste,kako moze da se proveri. Covek je mozda bio u takvoj situaciji. Ja kada bih prodavao,i ja bih napomenuo detalje o originalnosti i eventualnoj mogucnosti provere...

    Sad,sto se slika tice,ako je sat nov...za sta ce mi slike. Opet cu se vratiti na svoj slucaj, ovog puta za mobilne telefone. Nekolicinu sam prodao, uzetih uz paket, bez slika. Naglasim da je nov,nije koriscec,slika sa neta i dovoljno je.

    Po meni,ukoliko prodavac zaista pristaje na proveru originalnosti, to je krajnje korektno sa njegove strane,a diskutovati na osnovu nasih zapazanja,zanemarivajuci glavni detalj,je suvisno...

    Citat Clarissa kaže: Pregled poruke
    Zatim na kućnu adresu, posle vaše uplate dobijate re*like, ako su vešto urađene nećete primetiti razliku, čak ni prilikom ličnog preuzimanja.
    Ja bas nisam siguran da postoje toliko verne kopije ML kvarc modela,ali sa ovim delom u nastavku posta se u potpunosti slazem

    Citat Clarissa kaže: Pregled poruke
    Po meni je jedini način utvrđivanja originalnosti sata (onog primerka koji kupujete), da se sat pregleda prilikom primopredaje, naravno kupac je taj koji će odabrati časovničara.

  7. #17
    Član Avatar korisnika Milanche78
    Član od
    30.7.2009.
    Lokacija
    BG
    Poruke
    439
    Lajkovi
    199
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Kako vam se ovo čini? Original! Pa na Limundo?!

    Ima on i drugu robu iz USA, pa sto nije kupio neki Hamilton ili VSA ili sta vec, nego ovaj, meni licno izgleda kao kineska kopija.

  8. #18
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Kako vam se ovo čini? Original! Pa na Limundo?!

    valjda postoji serisjki broja sata koji kad se otvori negde ima i na 4 mesta...i sad posle provere originalnog sata on stavlja isti takav sat samo kopiju i kupac srecan ide kuci mislici da je kupio isti taj sat a u stvari zamenjen je sa
    drugim mehanizmom kineskom kopijom ML
    Uz duzno postovanje ML je brend koji ima veliku paletusatova i od puuuno vise para kostaju nego Hamilton,Vladase izvini...
    eh da je meni da ja odem u Ameriku i donesem satove koji se nekad u odredjenom trenutku daju i po 70 % nizoj ceni...
    ali mozda bi onda svi mislil da su kopije..
    nastavak filma Balkanski spiun!
    vladas likes this.

    next year at this time I'll be a millionaire




  9. #19
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Kako vam se ovo čini? Original! Pa na Limundo?!

    Ako neko ima informaciju iz prve ruke, neka je izlozi. Ako ne - molim vas da se vratimo osnovnoj temi a ne procenama sta se odakle moze doneti itd.

    Hvala i pozdrav,
    Vlada
    Poslednja ispravka: vladas (13.12.2011. u 22:14)
    milan zmaj likes this.
    No time to lose

  10. #20
    Novi član
    Član od
    3.1.2015.
    Poruke
    13
    Lajkovi
    54
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kako vam se ovo čini? Original! Pa na Limundo?!

    Svremena na vreme na licitacijama se pojavi neki zaista prelep "satic" za licitaciju u ovom slučaju na limundu, juče je bio postavljen mehanizam Patek Philippe-a,i u oglasu kako je rečeno kućište je bilo od zlata(18k), verovatno ga je prodao kao lom zlato.
    Što svakako u ovom slučaju predstavlja blago je reći katastrofu(kako vrednosnu materijalnu tako i horološku), zna se šta je PP u časovničarstvu, danas je već postavljeno obaveštenje od prodavca da prekida aukciju. Verovatno ga je već prodao.
    Postaviću link pa sami pogledajte:
    https://www.limundo.com/kupovina/Kol...nizam/53655851
    Puno pozdrava
    Djordje Sugaris likes this.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. 6309-729A Original ili?
    By Jocke in forum Japanski satovi
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 15.3.2012., 19:34
  2. Original Rolex ili replika?
    By martinn in forum Opšti forum
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 4.1.2012., 12:54
  3. Original Omega ili ne za 200din?
    By cesnakb in forum Omega
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 30.10.2011., 16:05
  4. Glashütte Original PanoInverse XL
    By Marko 5 in forum Glashütte Original
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 28.5.2011., 21:13
  5. Esprit sat - Da li je original ???
    By stankovic111 in forum Opšti forum
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 29.1.2011., 18:09

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •