Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 17 od ukupno 17
Like Tree8Likes

tema: Kako proveriti validnost garancije?

  1. #11
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Kako proveriti validnost garancije?

    Prema tekstu sa linka tehnicku robu je moguce reklamirati u periodu od dve godine cak i ako je garatni rok bio kraci od dve godine. Tada se pozivate na Zakon o zastiti potrosaca a ne na gartni list.
    Siva Ekonomija | Zašto uzeti račun
    To znaci da ako neko kupi recimo blender sa garancijom od godinu dana a blender se pokvari posle 1,5 godine potrosac moze reklamirati proizvod pozivajuci se na zakon uz uslov da do kvara nije doslo nepravilnom upotrebom.

    E sad Citizen daje 5 godina garancije, tako da ako se sat pokvari posle 4 godine nije moguce pozvati se na zakon nego verujem treba imati uredno popunjen garatni list.
    .
    BucaJr. and Mr.Vladimir like this.

  2. #12
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Kako proveriti validnost garancije?

    Mogu da podelim jedno lično iskustvo koje je bilo pozitivno. Pre više godina sam kupio tablet koji se pokvario u garantnom roku, ali kada sam došao u servis shvatio sam da sam zaboravio dokumentaciju i ponudio da je naknadno donesem. Ispostavilo se da nema potrebe, jer je serviser pogledao serijski broj i rekao da je tablet ionako pod međunarodnom garancijom koju daje proizvođač i da nema potrebe da donosim bilo šta. Tablet je popravljen, a radi i dan-danas.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  3. #13
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Kako proveriti validnost garancije?

    Zanimljivo iskustvo Neso.
    Citam svoju prethodnu poruku i interesantno mi je kako ni jednom nisam napisao rec garantni kako treba.
    Neša and BucaJr. like this.

  4. #14
    Novi član
    Član od
    18.2.2018.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kako proveriti validnost garancije?

    I ja sam imao iskustva gde ne traze racun ukoliko je proizvod pod internacionalnom garancijom. Sutra cu otici u Bomar da se raspitam za to da li je potreban racun uz garantni list, a nadam se da cu pazariti sat. Saljem slike i pisem utiske nakon toga!
    skydrummer likes this.

  5. #15
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom

    Samo jedna tehnička sugestija - biće lakše da ih pitaš telefonom ili da im napišeš mail.

    Citat skydrummer kaže: Pregled poruke
    Zanimljivo iskustvo Neso.
    Citam svoju prethodnu poruku i interesantno mi je kako ni jednom nisam napisao rec garantni kako treba.
    Eh, da vidiš kako ja nekad umem u brzini da brljam pa zeznem i sopstveno ime
    skydrummer likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  6. #16
    Član Avatar korisnika Joker
    Član od
    10.1.2011.
    Lokacija
    Subotica
    Poruke
    133
    Lajkovi
    297
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Kako proveriti validnost garancije?

    Zakonska garancija je 24 meseca i za nju ne treba garantni list, dovojan je dokaz o kupovini, ne mora da bude fiskalni, može i slip ako je plaćeno karticom.
    Za garanciju preko 24 meseca treba da se izda garantni list.

    Neko je napisao da nema S/N na fiskalnom računu, nebitan je S/N na računu. Verovatno imaju bazu i vide po broju da li je taj sat u garanciji ili nije. A i po datumu kupovine mogu da vide da li taj račun odgovara tom satu.

  7. #17
    Stariji član Avatar korisnika Misic M.
    Član od
    23.12.2011.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    1.016
    Lajkovi
    5050
    Reputacioni uticaj
    150

    Određen forumom Re: Kako proveriti validnost garancije?

    Ja sam pre neki dan u Sofiji u Seikovom butiku pokazao samo Seikovu međunarodnu karticu i pitao da li važi. Dotična gospođa mi rekla da što se nje tiče važi, ali da ipak odem do njihovog servisa da oni to potvrde, pošto nisam imao vremena, nisam stigo da svratim i tamo.
    Što Bomara tiče trebaš da imaš ovo:

    Kako proveriti validnost garancije?-img_1055.jpg Kako proveriti validnost garancije?-img_1056.jpg

    Iskreno za taj sat teško da će ti biti potrebna garancija, ali opet, zlu ne trebalo, nije loše da je imaš.
    Mišić M.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •