Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 12
Like Tree10Likes

tema: Ima li šta slično, a dzepu ugodnije :)-JeanRichard Diverscope

  1. #1
    Stariji član Avatar korisnika gogmajster
    Član od
    4.3.2013.
    Poruke
    1.075
    Lajkovi
    9773
    Reputacioni uticaj
    100

    Određen forumom Ima li šta slično, a dzepu ugodnije :)-JeanRichard Diverscope

    Pozdrav,
    trazim nesto sto bi bilo slicno ovome satu, a da nije high-end, tj. da je bar izgledom slicno, a da potraje .
    Prije svega ciljam na oblik, onda na ovako svjetliji cifer i odsustvo komplikacija (dosta mi je kronografa). Volio bih i ovako strelaste kazaljke koje se , kako sam vidio, pojavljuju mahom na Omegama (ah...Omega...).
    Imam osjecaj da bi slicnoga moglo biti među rusima, ali ne bih ciljao na one vintage Ruse (ako ne moram), nego na malo moderniji look. Vidio sam neke Amphibije i prolazile bi, ali skupljam sugestije.
    zasad je najbezbolnija alternativa Casio 131D, ali on pase prvenstveno time sto ima takve kazaljke i sto nije krono. Iako ima i bijeli, mogao bih i s crnim zivjeti.
    No kod ovog Diverscopea m se svidjaju i ovi crveni i plavi detalji.
    Imate li ideja i uobičajenih sumnjivaca?
    Ima li šta slično, a dzepu ugodnije :)-JeanRichard Diverscope-jr18_s.jpg

  2. #2
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Ima li šta slično, a dzepu ugodnije :)-JeanRichard Diverscope

    Meni jedino sto za sad pada na pamet je neka amfibija, a da ima takve kazaljke.

    Edit: Evo i ova dva Casia imaju slicne kazaljke.
    http://www.satovi-online.com/catalog...1a-p-3289.html
    http://www.satovi-online.com/catalog...7a-p-2058.html
    Poslednja ispravka: RUS (10.4.2013. u 13:01)
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  3. #3
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Ima li šta slično, a dzepu ugodnije :)-JeanRichard Diverscope

    moja preporuka je definitivno Louis Erard, provereni mehanizmi, dobra zavrsa obrada, korektna cena, tesko da se u srbiji moze kupiti, mislim prvenstveno na La sportive model


    Ima li šta slično, a dzepu ugodnije :)-JeanRichard Diverscope-71921-3050.jpg
    Mr D and gogmajster like this.

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika gogmajster
    Član od
    4.3.2013.
    Poruke
    1.075
    Lajkovi
    9773
    Reputacioni uticaj
    100

    Određen forumom Re: Ima li šta slično, a dzepu ugodnije :)-JeanRichard Diverscope

    Lous erard mi je mrak i ima ga u Hrvatskoj, ali mi je ovaj model ipak dosta iznad cjenovnog ranga. No ovaj Asimetrique je !
    Dicta - 92300AA02 Ručni sat LOUIS ERARD Asimetrique
    Jednom kad budem trazio dress sat, bit ce mi pri vrhu liste. A u usporedbi s ostalima nije ni strasno skup.
    Casio (Duro?) sam isto gledao i isto mi se svidja, ali zasad se nisam naostrio na divere, koliko god ovaj DIVERscope to jest...bar ne na one klasicnijeg takvog izgleda. Ali fascinantno je kako je povoljan, tj. bar neki modeli....Vidim da ga se na Amazonu moze dobiti vec za nekih 45 $...neki osnovni model. Pa to je bagatela!
    No sto poznavatelji satova kazu o tom Jean Richardu kao firmi...spada li na Panteon s ostalim legendarnim proizvodjacima, ili...? Koja je liga?

  5. #5
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Ima li šta slično, a dzepu ugodnije :)-JeanRichard Diverscope

    Dok se ne dosetim koji me Seiko ili J. Springs strasno podseca na ovaj Jean Richard, evo predloga za vrlo simpatican J. Springs:
    Ima li šta slično, a dzepu ugodnije :)-JeanRichard Diverscope-jsprings-01.jpg
    No time to lose

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika gogmajster
    Član od
    4.3.2013.
    Poruke
    1.075
    Lajkovi
    9773
    Reputacioni uticaj
    100

    Određen forumom Re: Ima li šta slično, a dzepu ugodnije :)-JeanRichard Diverscope

    E pa baš JEST simpatičan-ispunjava preko nekolikogornjih želja. J. Springs nisam dosad ni uzimao u obzir još. Hit me !

  7. #7
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Ima li šta slično, a dzepu ugodnije :)-JeanRichard Diverscope

    Na našem portalu je predstavljena kompletna ponuda J.Springs modela, tako da možeš iz fotelje pregledati njihove karakteristike i slike.

    LINK: Novi satovi | Svet Satova

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika gogmajster
    Član od
    4.3.2013.
    Poruke
    1.075
    Lajkovi
    9773
    Reputacioni uticaj
    100

    Određen forumom Re: Ima li šta slično, a dzepu ugodnije :)-JeanRichard Diverscope

    Hvala na linku- zasad mi je favorit narančasta verzija upravo ovoga gore koji je predlozio vladas.
    J Springs BEB024 | Svet Satova
    Ali ce morati cekati, jer sam uletio u Segulla 1963 i jedva ga cekam . Totalno me osvojio taj Čiča Gliša (već sam mu i ime dao ). Ali iduci ce biti u ovom fazonu, tako da su sugestije i dalje dobrodosle.

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika gogmajster
    Član od
    4.3.2013.
    Poruke
    1.075
    Lajkovi
    9773
    Reputacioni uticaj
    100

    Određen forumom Re: Ima li šta slično, a dzepu ugodnije :)-JeanRichard Diverscope

    Mislim da sam nasao apsolutnog dobitnika sto se tice pocetnog pitanja:
    http://geeklounge.files.wordpress.co...pg?w=427&h=640
    J.Springs Retro Future.
    Ima (skoro) sve sto sam si zamislio, a baca rasporedom boja i na Diverscope. sad samo smisliti nacin kako ga povoljno dobiti (jer ga na gornjem sajtu nisam uocio).
    Hvala jos jednom na ukazivanje na ovu marku. Pravi ste!
    Poslednja ispravka: gogmajster (16.4.2013. u 19:52)

  10. #10
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Ima li šta slično, a dzepu ugodnije :)-JeanRichard Diverscope

    gogmajster likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •