Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 17
Like Tree7Likes

tema: Elegantan sat - Trebam pomoc, logicno :)

  1. #1
    Novi član
    Član od
    4.5.2013.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Lightbulb Elegantan sat - Trebam pomoc, logicno :)

    Pozdrav dobri ljudi i srecan praznik onima koji slave!

    Obracam vam se za savet, jer sam primetio da postoje dobri ljudi koji su spremni da pomognu nama mladima koji smo tek zakoracili u ovaj cudesni svet.

    Odlucio sam da kupim sat, klasican izgled i nakon procitanih saveta ovde i licnog pretrazivanja blizu sam da kupim ovaj sat:
    Orient Men's FDB08004B Esteem Open Heart Dial Watch: Watches: Amazon.com

    Sta mislite, da li je to dobar izbor? Vidim da je automatik i po mom laickom shvatanju to bi trebalo da je dobro? Kakva su iskustva sa eco drive tehnologijom Citizen-a, na primer BM8475-00F, AW1018, AR1110 ili AW1070?

    Pored Orienta i Citizena, svidja mi se i Seiko SKP381.

    Gledao sam i ostale marke, a slobodno saljite komentare ili preporuke i za druge marke. Mozete gledati americke sajtove.
    Sustina je da volim jednostavan sat (klasican), ne preterano velik i ''nabudzen'' sa gomilom pokazatelja koji mi ne trebaju, sa koznom narukvicom. Imam relativno uzak/mali zglob u odnosu na velicinu ruke i sake, ako vam to nesto znaci
    Hvala vam unapred,
    N.P.
    zoran funduk likes this.

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom re: Elegantan sat - Trebam pomoc, logicno :)

    odabrao si dobar sat nema tu greske.orient daje puno za ulozeni novac.ja licno volim i sto je mehanicki.jedino o cemu bi trebao da razmislis je mozda ovo oko na ciferu.to uzivo ume da bude jako ruzno.pogledaj neki orient automatik bez toga sa cistim klasicnim ciferom pa odluci.ima par lepih orienta kod nasih clanova na forumu bez tog detalja a slicni su tom satu.pogledaj orient automatic classic.
    Poslednja ispravka: jagos (5.5.2013. u 0:07)

  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom re: Elegantan sat - Trebam pomoc, logicno :)

    Pogledaj Orient ER2700AW
    Elegantan sat - Trebam pomoc, logicno :)-er2700aw.jpgElegantan sat - Trebam pomoc, logicno :)-er2700aw_med.jpg
    Moja preporuka je da kupis sat na metalnoj narukvici, pa da poslije dokupis koznu tako je isplativije, jer koza nije bas najprakticinija ljeti.
    Jos bih ti preporucio ovaj Seiko SNZG13J evo par slika
    Elegantan sat - Trebam pomoc, logicno :)-a2gzl.jpgElegantan sat - Trebam pomoc, logicno :)-img_0397.jpgElegantan sat - Trebam pomoc, logicno :)-snzg13j1_med.jpg
    Eto toliko nadam se da sam bar malo pomogao
    Pozdrav i dobrodosao na forum

    EDIT: Sad sam vidio da si pitao za Eco-drive, to ti je dobar kvarcni mehanizam razvijen od strane Citizena. Baterija se puni uz pomoc sunceve svjetlosti, i moze da traje dosta dugo preko 10 godina. To ti je onako ukratko, sve u svemu dobar i pouzdan mehanizam sa kojim nema greske, kao ni sa Citizenom, malo su cjenovno jaci od Seika i Orienta
    Poslednja ispravka: Dragojlovic Darko (5.5.2013. u 0:45)
    jagos likes this.

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom re: Elegantan sat - Trebam pomoc, logicno :)

    bas na ovaj orient sam mislio.savet za metalnu narukvicu je odlican nisam se setio.i taj seiko je bez greske nego ako sam dobro shvatio sta covek voli mislim da ce mu orent biti super.

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom re: Elegantan sat - Trebam pomoc, logicno :)

    Da ovaj Orient je super ja sam ga vrebao neko vrijeme i nikako da bude da stanju ovaj sa metalnom i bijelim ciferom, cini mi se da ga ima clan ckvrlj kod njega na slikama sam ga vidio i jako mi se dopao pravi dress sat za male pare, pun pogodak, nego sad nema sredstava za kupovinu nazalost

  6. #6
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Elegantan sat - Trebam pomoc, logicno :)

    Dobro dosao na forum.

    Taj Orient koji si postavio je dobar sat, tako da ukoliko ti se to svidja, samo napred.

    Moje licno misljenje, a i iskustvo sa Citizen Eco-drive tehnologijom je odlicno.

    Mozda da baci pogled na sledecih par modela, koji nemaju nesto puno suvisnih funkcija, samo prikaz rezerve snage...
    Elegantan sat - Trebam pomoc, logicno :)-ffd0e004w0-1.jpgElegantan sat - Trebam pomoc, logicno :)-cex0p001b0-1.jpgElegantan sat - Trebam pomoc, logicno :)-cfd0e001b0-1.jpg
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  7. #7
    Novi član
    Član od
    4.5.2013.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Elegantan sat - Trebam pomoc, logicno :)

    Veliko hvala, nisam ocekivao da cu do jutra dobiti nekoliko odgovora!!!
    Stvarno ste super, nema sta.
    Hvala na odgovorima, savet za koznu narukvicu leti stvarno ima smisla, jer kad krenem da se znojim... Moj jedini problem sa metalnim narukvicama je taj sto imam osecaj da mi ne stoje lepo, a to je sve povezano sa tim sto imam jako tanak zglob, tako da ce svaka narukvica imati bukvalno po 2 cm vidljivog dela, ako me razumete Mozda da kupim silikonsku narukvicu za leto? One lepo izgledaju, mogu da izgledaju kao metalne narukvice, a vise su mladalacke i u vise su boja, bar po mom nekom vidjenju
    Hteo sam da Vas pitam jos jednu vaznu stvar, koliko jedno slovo ili broj mogu da uticu na kvalitet proizvoda? Naime, sat koji sam vam predstavio gore ima oznaku FDB08002B i kosta oko 200 eura, a isti takav sat (bar po slici) moze da se nadje na domacem sajtu za 140 eura, s tim da taj na nasem sajtu nosi oznaku CDB08002B. Da li je ta razlika u pocetnom slovu C ili F uticala na tu razliku u kvalitetu i ceni ili je po sredi greska?
    Evo linkova, nije reklama, moze samo biti anti-reklama za domaceg prodavca:
    Orient Men's FDB08002B Esteem Open Heart Dial Watch: Watches: Amazon.com
    Prodaja satova - Orient Dress Skeleton Black - Prodaja satova

    Zaista sam nov u ovoj celoj prici, a stalo mi je da kad vec mogu da kupim kvalitetan sat iz USA, zasto da me prevari neki domaci prodavac ko zna cega, zar ne?
    Hvala jos jednom,

  8. #8
    Član Avatar korisnika Mr D
    Član od
    30.12.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    451
    Lajkovi
    2867
    Reputacioni uticaj
    29

    Određen forumom Re: Elegantan sat - Trebam pomoc, logicno :)

    Možda je kasno da komentarišem, ali meni je predivan ovaj Seiko SNZG13J koji je u gornjem postu predložio Dragojlovic Darko.

  9. #9
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Elegantan sat - Trebam pomoc, logicno :)

    Domaceg prodavca ne poznajem i to necu da komentarisem uopste.
    Razlika u oznaci moze biti zbog trzista za koje je namenjeno. To se cesto desava kod pojedinih proizvodjaca.

    Opet ponavljam, stvarno ne znam da li je prodavac ok, ali razlike u oznakama ne znace nista.
    ckvrlj likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  10. #10
    Stariji član
    Član od
    9.12.2011.
    Lokacija
    Stuttgart
    Poruke
    1.430
    Lajkovi
    3274
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Elegantan sat - Trebam pomoc, logicno :)

    Taj domaci sajt je malo sumljiv ,ne kupuj nista sa njega dok neko ne potvrdi suprotno.
    Mada pise da je moguce placanje kesom i licno preuzimanje tako da mozes da proveris originalnost kod nekog casovnicara.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •