Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
  1. #1
    Mlađi član
    Član od
    10.10.2012.
    Poruke
    62
    Lajkovi
    154
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Citizen automatic - pomoc pri kupovini

    Treba mi savet u vezi ovog sata sa linkova koje cu priloziti. Koliko vredi ovaj sat i da li bi bila skupa restauracija ovakvog sata u slucaju da je potrebna? Meni sa slika mi izgleda da je super ocuvano.
    Citizen automatic - pomoc pri kupovini-originalslika-17465357.jpgCitizen automatic - pomoc pri kupovini-originalslika-17465361.jpgCitizen automatic - pomoc pri kupovini-originalslika-17465365.jpg

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Citizen automatic - pomoc pri kupovini

    Što se tiče primerka sa slike, vide se normalni tragovi nošenja i mislim da nema potrebe da ga sređuješ. Ako baš hoćeš, možeš da središ finom šmirglom šnalu na narukvici, mada ni to nije potrebno.

    Ukoliko baš mora da se čisti mehanizam, računaj da čišćenje košta 20-25€, mada se može odraditi i jeftinije.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  3. #3
    Mlađi član
    Član od
    10.10.2012.
    Poruke
    62
    Lajkovi
    154
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Citizen automatic - pomoc pri kupovini

    Cena mu je 2000 dinara trenutno, videcu koliko ce se popeti pa cu odluciti o kupovini.

  4. #4
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Citizen automatic - pomoc pri kupovini

    Ukoliko misliš da kupuješ ovaj sat na neviđeno , preko neke od berzi, prvo traži jasnije tj zumiranije fotografije brojčanika . Traži i fotke zadnje strane poklopca i bočnih strana. Na ovim fotografijama, staklo, brojčanik, kazaljke i markeri izgledaju ok.Ukoliko staklo ima ogrebotina zamena košta od 600 pa do možda 1000 din. Servis ovakvog automatika ( čišćenje i podmazivanje ) do 2500 din mada može i jeftinije ( u principu može i skuplje zavisi od majstora ali realna cena je do 2500 din ). Ukoliko na brojčaniku, kazaljkama ili markerima ima nekih oštećenja tipa rđa, diskolorizacija, fleke od vlage ( na ovom satu to ne vidim ali ipak traži bolje slike ) onda sat ne kupuj , osim za delove, jer se to ne popravlja. Narukvica ima tragova nošenja posebno kopča. Kopča se lako ispolira ali nisam siguran šta bi bilo sa žutom bojom na narukvici kada bi je polirao. Dakle verovatno treba odraditi servis mehanizma ( mada će svaki prodavac reći da je sat upravo servisiran na tebi je da veruješ ili ne ). Za ostalo je teško reći . Cene koje sam rekao su okvirne, mogu da variraju. Koliko sat vredi zavisi od više faktora teško je reći tačnu cenu. Rekao bih da se cena ovakvih satova u ovom stanju kod nas kreće oko 2500-4000 din. Na to obavezno dodaj cenu servisa.

    E dok sam ja ovo sročio Neša je već odgovorio .

  5. #5
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Citizen automatic - pomoc pri kupovini

    Ako ga dobijes do 3000din(max. 3500), a ne treba mu ciscenje, to bi bila ok cena, sve ostalo ce te izaci verovatno vise nego sto sat realno vredi.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •