Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
Like Tree4Likes
  • 1 Post By sin.er
  • 1 Post By milan10
  • 2 Post By bancika

tema: Christopher Ward -dilema?

  1. #1
    Mlađi član
    Član od
    10.6.2014.
    Poruke
    31
    Lajkovi
    14
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Christopher Ward -dilema?

    Zdravo svima,
    Vec neko vreme gledam CW satove.....i evo danas su objavili neke popuste do 30% za kupovinu na njihovom sajtu. Akcija traje do sutra. Sat bi mi kupio prijatelj iz Austrije pa da li neko upoznat da li se placa nesto dodatno carina pri slanju u Austriju. Na njihov sajtu pise da se ne placa?
    Takodjer,za znalce moze neko misljenje sto se tice mehanizma koji su u njima. Dvoumim se oko ovih modela tj. mehanizama:
    https://www.christopherward.com/sale...-S00B1-B0.html
    https://www.christopherward.com/sale...-S00B0-B0.html
    Unapred hvala!

  2. #2
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    659
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Christopher Ward -dilema?

    Mehanizam je slican, samo je dosta veca rezerva snage na GMT varijanti. Ja bih GMT gledao, i inace, a i to doprinosi

    CW je u Britaniji i placa se carina za EU...jedino ako imaju DPD pa da oni unapred plate carinu za tebe, ali nisam siguran.

  3. #3
    Član
    Član od
    19.2.2021.
    Poruke
    183
    Lajkovi
    1161
    Reputacioni uticaj
    4

    Određen forumom Re: Christopher Ward -dilema?

    Ovde piše da plaćaju oni VAT i duties za EU:

    https://www.christopherward.com/on/d...ties-and-taxes

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika sin.er
    Član od
    20.1.2014.
    Poruke
    1.870
    Lajkovi
    16461
    Reputacioni uticaj
    91

    Određen forumom Re: Christopher Ward -dilema?

    Ne plaćaju. Plaća kupac.

    Računa se cijena bez ičega i onda na to ide PDV zemlje u koju ide.

    Što se tiče ideje da šalješ u AT pa u Srbiju, više se isplati poslati direkt u Srbiju.

    Samo pazi: svi satovi na rasprodaji su ili izložbeni ili vraćeni. Znači : nisu novi.
    BucaJr. likes this.

  5. #5
    Mlađi član
    Član od
    10.6.2014.
    Poruke
    31
    Lajkovi
    14
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Christopher Ward -dilema?

    Hvala svima na odgovorima. Na kraju sam odustao od kupovine jer nikad nisam video uzivo CW,a samim ti ni probao....pa onda nisam znao da li ima dodatnih troskova,a iznos nije mali....i to su osnovni razlozi odustajanja....
    P.s. u medjuvremenu pisao sam podrsci cw za isporuku u Austriju...i oni su odgovorili da nema nikakvih dodatnih troskova isporuke sata ka Austriji i da kupac placa cenu koja je istaknuta na sajtu.
    Pozdrav
    boskom likes this.

  6. #6
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    659
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Christopher Ward -dilema?

    Probao sam dva - trident 600 i sealander-a...u principu su okej, nema mnogo sta da im se zameri, ako ti se svidja taj dizajn. Meni su maaaalo sterilni i dosadni, otprilike kao sto je Longines bio do pre dve godine, ali je to stvar ukusa Skroz su korektni satovi, a imaju i "uzbudljivije" modele, ko voli. Pratim i CW grupu na FB i ono sto me malo brine je relativno veliki broj reklamacija koje ljudi objavljuju na grupi, s obzirom da je brend relativno mali. Desavaju se neke glupe stvari sa mehanizmom, krunicom, kazaljkama, vizuelni propusti...kao da im kontrola kvaliteta nije najbolja. Za popravke su dosta spori i mora da se salje nazad u UK, sto je za nas ostale velika zajebancija. Ja racunam ako bih nekad uzeo CW da bih ga u slucaju problema sa mehanizmom nosio lokalno na popravku pre nego da ga saljem i svesno ponistio garanciju...makar sellitu zna da popravlja svaki bolji majstor i ne moram da cekam 3 meseca na sitnu popravku i da rizikujem da mi opet naplate carinu po povratku
    BucaJr. and Giurra like this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •