Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 26
Like Tree14Likes

tema: Certina ili Military Hanowa

  1. #11
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Certina ili Military Hanowa

    Meni G10 radi vec sest godina, a 251 je dosta bolji mehanizam, tako da tu ne treba da brines.
    Njihovi automatici su takodje dobri, posto koriste proverene ETA mehanizme.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  2. #12
    Član Avatar korisnika srkis13
    Član od
    4.3.2012.
    Poruke
    175
    Lajkovi
    203
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Certina ili Military Hanowa

    Opet isto pitanje? Kvarci ili automatik ?


    Automatik ima dusu, nema baterije ali me nervira sto ume da kasni-zuri
    Imam omegu i cortebert automatika i stari su preko 40 godina ali kada ih navijem kada cujem onaj zvuk tik tak tik tak mnogo lep zvuk


    Kazem Vam nisam pamet samo znam da hocu da kupim sat sto bih rekao za sva vremena da mogu deci posle da ostavim!

  3. #13
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Certina ili Military Hanowa

    Citat srkis13 kaže: Pregled poruke
    Opet isto pitanje? Kvarci ili automatik ?
    To ti je vecita dilema.
    Sedi, polako, razmisli sta ti vise odgovara, nema potrebe da zuris i brzas.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  4. #14
    Član Avatar korisnika srkis13
    Član od
    4.3.2012.
    Poruke
    175
    Lajkovi
    203
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Certina ili Military Hanowa

    Vecito pitanje?! Kokoska ili jaje?


    Ne zurim nigde ne kupuje se takva stvar svakoga dana


    Uzeo bih certinu automatika ali kada se setim gde cu sve sa njime da se zavlacim radim ogrebem cuknem koliko god da pazim ( a inace sam bas cuvam stvari ali uvek se desi neko grebanje ) a o Omegi da ne pricamo 2k+ evra
    Jer ne volim da imam sat za odrecenje prilike, sa satom jedino ne spavam zato Vam ovo pisem.
    Treba biti i skroman i 500e za sat nisu ni malo male pare onaj sa ETA 251 nije ni malo los sat a deluje mi iz price da ce mnogo da potraje. Ne znam nisam pametan.

  5. #15
    Član Avatar korisnika srkis13
    Član od
    4.3.2012.
    Poruke
    175
    Lajkovi
    203
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Ds podium valjoux

    Vec duze vreme se razmisljam sta je bolje kupiti Certina Swiss Watches - Time Maker Since 1888 - DS Concept - A Company of the Swatch Group ili neki polovan sat, omega,doxa,tag ili tako nesto slicno?
    Certina mi izgleda prelepo, unutra se nalazi ETA Automatic Werk 7750 Valjoux.
    Ne trazim "firmu" trazim dugotrajnost mehanizma, jer ima mnogo satova koji imaju isti mehanizma a razlika u ceni je mnogo velika samo zato sto se ovaj zove ovako a ovaj onako. Zato Vas i pitam da li nova Certina ili neka jaca firma polovna ili da se jos ceka i ceka za novi sat neke jace firme? Unapred veliko hvala!

  6. #16
    Stariji član Avatar korisnika Zenith
    Član od
    9.1.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    1.252
    Lajkovi
    2295
    Reputacioni uticaj
    55

    Određen forumom Re: Certina ili Military Hanowa

    Da li hoces kvarc ili automatik je suvisno pitanje zato sto od tebe zavisi zbog cega kupujes sat...a i nema odgovora na to pitanje.
    U sustini i nema ogromnih razlika izmedju G10 i ETA 251 zato sto oba mehanizma ispunjavu ono najbitnije-pouzdani su.
    "Mi pravimo stvari koje ljudima ne trebaju,zato proizvodjac satova ne sme da ima prejak ego"- Jean-Marc Jacot

  7. #17
    Stariji član
    Član od
    9.12.2011.
    Lokacija
    Stuttgart
    Poruke
    1.430
    Lajkovi
    3274
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Certina ili Military Hanowa

    Ljudi ostavljaju u nasledje satove od 50, 500, 5.000, 50.000eura.... ,cifra nije toliko bitna,svaki sat se moze pokvariti,slucajno polomiti ali skoro svaki se moze i popraviti.Prvo odredi cifru koliko si spreman da platispa lagano trazi.
    bokanegra likes this.

  8. #18
    Član
    Član od
    22.9.2012.
    Poruke
    221
    Lajkovi
    1138
    Reputacioni uticaj
    42

    Određen forumom Re: Certina ili Military Hanowa

    Moj savet ti je da gledas polako i da uzivas i prvo jos malo prosiris vidike ako vec hoces 500 EUR i vise da potrosis, to sto hoces svajcarsko srce da kuca u njemu imas i dosta nemackih brendova koji skoriste ETA automatike a dobra je cena npr Steinhart, Laco, Archimede, Rotor....i par manjih brendova koji sklapaju satove.Npr bas 2824 ces naci u dosta satova.Ako ces svajcarski quartz....osim Victorinoxa ja bih uvek birao japance za to jer znak Swiss odma znaci + na cenu.Pazi da je safirno staklo i raspitaj se ko ima cvrsca kucista, izbegavaj premaze ako su na jeftinijim satovima...posebno su mekani bezeli.Prvo pronadji izgled koji ti odgovara pogledaj sve slike i filmove koje nadjes na netu pa onda to trazi kod svih.Nije strasno i da kupovina potraje mesecima.Promer sata i narukvicu naravno probaj kod drugih satova i posebno obrati paznju na visinu sata i raspon lugova ako je veci sat a imas manju ruku....
    Dragojlovic Darko likes this.

  9. #19
    Član Avatar korisnika srkis13
    Član od
    4.3.2012.
    Poruke
    175
    Lajkovi
    203
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Certina ili Military Hanowa

    Pa ovirno za kvarcni oko 500e za automatik 1500e sam spremam da izdvojim!


    Naravno ne treba se zaleteti odmah na prvi sat, ali Certina mi je prelepa, ljubav na prvi pogled mada to traja vec godinu dana sigurno ako ne i vise.Sat cu da koristim za sve plivanje, ronjenje, trcanje, veceru...
    Gledao sam jednoga citizena eco-drive Citizen AV0020-55H i prelep je sat cak sam ga i drzao na ruci mnogo lepo izgleda, ali mislim da ce ipak vecina ljudi da mi kaze da je Certina bolja, inace ovaj je od titanijuma cujem da se dosta ljudi zale na njega, tacnije da ostaju ogrebotine po njemu i da se jako tesko polira posle. Nemacki satovi su isto jako zanimljivi ali mi se ne svidja jer su uglavnom kozna narukvica a to mi i nije bas za 20h na ruci svakodnevno. Inace imao sam festinu BPM Satovi & Nakit. Festina muški satovi Sport kolekcija-F6817/4 lep satic ali mineralno staklo mi se ne svidja i narukvica ima "los" zavrsetak stalno je pravio polugu i jako cesto sam morao da menjam iglicu na narukvici. Inace velicina sata mi odgovara.

  10. #20
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Certina ili Military Hanowa

    Ja stvarno ne znam koji sat da ti preporucim Tebi bi najbolje legao G-shock, kad vidim zastaces ga koristiti , ali opet imas odlican budjet , pa mozes da priustis nesto ozbljnije Jedino neku specijalnu seriju G-shocka

    Ako se dvoumis izmedju g10 i 251 uzimaj 251 boji je mehanizam 251. On moze i da se servisira sto nije slucaj sa g10... G10 doduse je poprilicno jeftin tako da bi mogao da kupis nov i zamenis. A 251 je u jacoj klasi od g10, sve u svemu bolji mehanizam.

    Evo ovde se pricalo malo o certini i eta mehanizmu ETA 251.262 sa 27 rubina vs Citizen Caliber 2100

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •