Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 60
Like Tree78Likes

tema: Certina DS Action Diver Powermatic 80

  1. #1
    Novi član
    Član od
    21.5.2018.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    3
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Certina DS Action Diver Powermatic 80

    Cao drugari,

    S obzirom da sam ''zelen'' u svetu satova, molim Vas za pomoc.
    Naime, stize rodjus a s njim i slatke muke. Dobio sam odresene ruke da izaberem sat , a gore navedeni se uklapa u budzet i neki moj ukus. Treba mi vas glas ZA ili PROTIV , prednosti i eventualne mane.
    Ne znam da li je dozvoljeno pricati o cenama i prodajnim mestima, pa ako nije u skladu sa pravilnikom foruma, administrator ce ukloniti.
    Bomar trenutno ima akciju ovog modela za cca 67k din. i da li vredi uzeti u razmatranje isti ovaj sat ,ali sa kvarcnim mehanizmom po ceni od cca 50k din...
    Do sada nisam imao automatic sat, trenutno nosim Citizen Eco-Drive Titanium.

    Unapred zahvaljujem

  2. #2
    jod
    jod je offline
    Mlađi član
    Član od
    22.1.2012.
    Poruke
    93
    Lajkovi
    176
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Certina DS Action Diver Powermatic 80

    Svajcarski automatik za 550e sa celicnom narukvicom kod nas je vise nego pristojna cena.
    Misic M. likes this.

  3. #3
    Član Avatar korisnika srkis13
    Član od
    4.3.2012.
    Poruke
    175
    Lajkovi
    203
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Certina DS Action Diver Powermatic 80

    Ako hoces da predjes na automatike Certina je skroz ok brend

    Ima u sebi ETA C07.111, sto je ETA 2824-2 modifikovan sa ciljem da da vise rezerve snage tipicnog automatskog pokreta 2824-2.
    ETA je smanjila frekvenciju kretanja sa 28.800 na 21.600 bph, tako da cete primetiti blago smanjenje glatkosti sekunde, jer se sada krece samo 6 puta u sekundi umesto 8.
    ETA 2824-2 koriste Swatch group brendovi Tissot i Certina.
    jod and Haifisch23 like this.

  4. #4
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.637
    Lajkovi
    7449
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Certina DS Action Diver Powermatic 80

    I ja mislim da je ok. Ono sto mi se posebno svidja je metalna narukvica sa diver extension. Inace, razlika kvarcni i automatik model nije samo u mehanizmu. Kvarcni model je 41mm, automatik 43mm.

    Iskreno, ako ti odgovara velicina, ja bih ti preporucio zeleni kvarcni. Meni licno jedan od lepsih satova.

    Sent from my SM-A310F using Tapatalk
    Nešoni likes this.

  5. #5
    Član Avatar korisnika mimamimic
    Član od
    18.4.2016.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    159
    Lajkovi
    774
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Certina DS Action Diver Powermatic 80

    Citat Pedja76 kaže: Pregled poruke
    Cao drugari,

    S obzirom da sam ''zelen'' u svetu satova, molim Vas za pomoc.
    Naime, stize rodjus a s njim i slatke muke. Dobio sam odresene ruke da izaberem sat , a gore navedeni se uklapa u budzet i neki moj ukus. Treba mi vas glas ZA ili PROTIV , prednosti i eventualne mane.
    Ne znam da li je dozvoljeno pricati o cenama i prodajnim mestima, pa ako nije u skladu sa pravilnikom foruma, administrator ce ukloniti.
    Bomar trenutno ima akciju ovog modela za cca 67k din. i da li vredi uzeti u razmatranje isti ovaj sat ,ali sa kvarcnim mehanizmom po ceni od cca 50k din...
    Do sada nisam imao automatic sat, trenutno nosim Citizen Eco-Drive Titanium.

    Unapred zahvaljujem
    samo pazljivo pogledaj sat..
    zamalo da se pre jedno god dana upecam na njihovu akciju(ne mogu tacno da se setim koji je sat bio u pitanja a mislim da je marka bila bas certina),e sad sat je imao komplikaciju da pokazuje datum i dan u nedelji,stim sto su dani u nedelji bili oznaceni na arapskom i engleskom..isti takav sat sa oznakama dana samo na engleskom je kostao 20 000 din vise.
    ne kazem da je i u ovom tvom slucaju isto ali ne zalici se..preporucujem da pogledas i neku drugu marku
    ko drugome jamu kopa sam u nju pada

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika Nešoni
    Član od
    26.9.2017.
    Poruke
    718
    Lajkovi
    4566
    Reputacioni uticaj
    48

    Određen forumom Re: Certina DS Action Diver Powermatic 80

    Kolega Haifisch je upravo u temi moja kolekcija, predstavio Certinu diver sa slikama i plavog i crnog divera. I celu priču oko brenda. Pročitaj obavezno.
    Kvarc ili automatik - neki kažu (ja se slažem) da je pitanje da li želiš poster ili pravo ulje na platnu? Ako tebi ovo ne igra ulogu kupi kvarcni - jeftiniji, bolji za održavanje, mislim da je i veličina univerzalnija - na kraju krajeva važno je da ti uživaš.
    Ja u zadnjih par godina sve više razmišljam, kako je jedno od najvećih i najsloženijih čuda koje čovek stvori - mehanizam automatskog sata

    Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
    chuck, Haifisch23 and amko71 like this.

  7. #7
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.637
    Lajkovi
    7449
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Certina DS Action Diver Powermatic 80

    Ja bih samo dodao, uvek bih prvo odabrao mehanicki pre kvarcnog, kao verovatno i velika vecina kolega sa foruma. Kvarcni sam ti preporucio samo zbog zelene boje cifera, trenutno nemaju automatik u toj boji.

    Ako bih rangirao po lepoti, to bi bilo zeleni, crni, plavi

    Ako ti se svidja sat uzmi ga. Mislim da je dobra kupovina za te novce.

    Sent from my SM-A310F using Tapatalk
    Haifisch23 likes this.

  8. #8
    Novi član
    Član od
    21.5.2018.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    3
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Certina DS Action Diver Powermatic 80

    Hvala vam drugari na odgovorima.
    Procitao sam Hafischovo predstavljanje , pa bi se dalo zakljuciti da je prethodni model kvalitetniji od aktuelnog.
    Kako god, verovatno ce izbor biti automatic. Resavam to ovih dana, pa javljam.
    A sto se tice boje, crni je moj pik.
    Nesoni, molim te samo da mi objasnis, sta si mislio pod'' bolji za odrzavanje'' , kvarcni vs automatik.
    eee likes this.

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika Nešoni
    Član od
    26.9.2017.
    Poruke
    718
    Lajkovi
    4566
    Reputacioni uticaj
    48

    Određen forumom Re: Certina DS Action Diver Powermatic 80

    Uopšteno govoreći, jedina obaveza za kvarcni sat je menjanje baterija na određeni period (2-3 godine) - u velikom broju slučajeva to možeš i sam da uradiš. Ako nešto ne bude u redu sa mehanizmom, najlakše je kupiti novi mehanizam (nisu skupi) i imaš novi sat (što se tiče mašine). Većina časovničara je u stanju da odradi sve gore navedeno na satu. Kvarcni sat je mnogo tačniji sat od automatika koji može imati odstupanje od dvadesetak sekundi dnevno i to odstupanje biti u skladu sa propisanim normama za taj mehanizam.
    Kod automatskog sata se preporučuje da se u periodu od 5-6 godina vrši čišćenje i podmazivanje mehanizma. U zavisnosti od složenosti mehanizma postoje časovničari sa većom ili manjom reputacijom (bolji/lošiji). Servis automatskih mehanizama može koštati i po par stotina evra (za luksuzne marke tipa Rolex, IWC, Omega itd). Automatski mehanizam je višestruko skuplji od kvarcnog kao i pojedini delovi. Svaki put kada automatski sat ne nosiš par dana, prilikom stavljanja moraš podešavati vreme, datum itd.
    Sve u svemu kada pogledaš sve ovde navedeno, sigurno ćeš se zapitati pa koji moj mi treba automatik?
    Citiraću kolegu sa jedne od čestih rasprava kvarc vs automatik
    "Ako želiš točan sat kupi quartz, ako želiš sat sa dušom onda mehanički.Kao i sa ženom ,ako ti treba za kuvanje i pranje, bilo koja je dobra za to a ako ti treba partner za život bitno je što je unutra pa makar bila i nešavršena kao i mehanički sat"
    Misic M. and drinskivuk like this.

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika Dukin
    Član od
    28.3.2014.
    Lokacija
    Bijeljina-Beograd
    Poruke
    730
    Lajkovi
    6859
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Certina DS Action Diver Powermatic 80

    Kolega Pedja, ne znam da li si već riješio nedoumicu ali evo ti još jedan prijedlog za razmišljanje.
    https://bomar.rs/roamer-searock-210633-41-45-20

Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •