Strana 5 od 17 PrvaPrva 12345678915 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 50 od ukupno 163
Like Tree139Likes

tema: Tačnost automatika

  1. #41
    Banned
    Član od
    5.8.2008.
    Poruke
    1.294
    Lajkovi
    2006
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Miyota 8215 vs ETA 2824

    Kada bi se satovi drzali u vlasnistvu duze od par dana,mozda bi se moglo izmeriti realno odtupanje.S obzirom na Simine satove koje ima u SVOJOJ kolekciji,ne bi trebalo dovoditi u sumnju njegovo iskustvo u vezi odstupanja NJEGOVIH satova.
    DrAgod and andronik like this.

  2. #42
    Banned
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Vojvodina Novi Sad
    Poruke
    41
    Lajkovi
    15
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Tačnost automatika

    Tooooo, pravo u centar Djordje.. Angel tek posle nekoliko dana se moze izmeriti realno odstupanje i uveriti u pravi kvalitet sata

  3. #43
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Miyota 8215 vs ETA 2824

    Citat sima hrabri kaže: Pregled poruke
    Kada bi svi mogli hladne glave da pisu, da se drze cinjenica i osnovnih pravila pristojne komunikacije, bez vredjanja, prozivanja, spustanja itd., i da napadaju problem, tj. temu, a ne coveka, bilo bi mnogo manje potpuno nepotrebnih i beskorisnih diskusija ovde.
    Pošto je Sima ovo odlično sročio ja bih samo da ponovo istaknem rečeno a prvenstveno sledeće:

    da napadaju problem, tj. temu, a ne coveka
    Molim vas da se držite teme, koristite čvrste argumente i da raspravu držite na visokom nivou komunikacije koji odgovara civilizovanom čoveku. Temu sam privremeno zaključao dok se strasti ne smire.

    Na ovu temu bih mogao da dodam i svoje iskustvo sa Damasko DA47 satom, koji je u prvih mesec dana imao PROSEČNO dnevno odstupanje 0.79 sek/dan! Ovo ne znači da je svakog dana odstupao manje od jedne sekunde, ali je prosek za posmatrani period bio taj, a za referentno vreme je uzet naravno atomski časovnik (ne Nacionalni Dnevnik )

    Smirite strasti pa da nastavimo.

    Pozdrav.
    eee, sima hrabri, DrAgod and 2 others like this.

  4. #44
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom re: Tačnost automatika

    Nisam bio par dana na forumu i naravno, propustim frku
    Prvo licna iskustva....
    U mojoj kolekciji imam trenutno dva 2824, jedan chronometer, a drugi standard. Oba rade u opsegu od -1 do -1.5 sec/dan. Obas sata su radila i rade bez dodatnih podesavanja tako da mogu da kazem da se radi o dobrom fabrickom podesavanju mehanizama. Takodje, posedovao sam jos jedan 2824 u chronometer verziji u satu zvucnog imena. Na moju zalost, fabricko podesavanje je bilo lose (-12 sec/danu). I posle dva naknadna podesavanja mehanizma i dalje je radio van chronometer standarda. Ni jedan od ovih mehanizama nije imao rezervu koja je prelazila 46h. Ipak, mogu da zakljucim da je 2824 odlican mehanizam, svi moji primerci su radili bez dnevnih varijacija u odstupanjima, sto je po meni najvazniji parametar.
    Na zalost niasm imao nikad sat sa Miyotom 8215 tako da ne mogu da ih uporedim.
    Puno pominjani 7s je takodje odlican mehanizam, kao i njegov prethodnik 7005. Moji primerci su podeseni da rade sa odlicnim dnevnim odstupanjima, 7s26 radi sa +1 sec/dan, a 7005 je nesto losiji, ipak ima 40 god, -10 sec/dan.
    Posle procitane diskusije rekao bih da mnogi ovde ne razumeju sta znaci kvalitetan mehanizam!
    Mehanizam koji moze da se dovede u nivo kvalitetnih dnevnih odstupanja (recimo okvir COSC-a) i koji nema varijacije u dnevnim odstupanjima, za njega mozemo reci da je kvalitetan mehanizam.
    "I'm very proud of my gold pocket watch. My grandfather, on his deathbed, sold me this watch." - Woody Allen.

  5. #45
    Mlađi član
    Član od
    24.6.2012.
    Poruke
    47
    Lajkovi
    89
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Miyota 8215 vs ETA 2824

    Seiko 5 mi je u probnom radu(10-ak dana)pokazao kasnjenje od +30s dnevno sto mi je malo mnogo.Otvorio sam sat i pomerio onu polugicu od djuntice malo ka minus.Inace mahanizam je 7009-8210A Japan sa 17 rub.Kolika su inace odstupanja za takve mehanizme u odnosu na 7S26 novije?

  6. #46
    Član Avatar korisnika Milanche78
    Član od
    30.7.2009.
    Lokacija
    BG
    Poruke
    439
    Lajkovi
    199
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Miyota 8215 vs ETA 2824

    Meni je Seiko kasnio nekih 6-7sec dnevno, a noću dobijao kojih 3 sekunde, od kako su krenule ove vrućine, rekao bih da manje kasni.

  7. #47
    Mlađi član
    Član od
    24.6.2012.
    Poruke
    47
    Lajkovi
    89
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Miyota 8215 vs ETA 2824

    Nije kasnio,zurio je 30s.Pomerih za bocu ka minus i sad kasni 5s na 2 sata.Mozda treba da se uhoda a mozda i da se podmaze,posto je dugo stajao van upotrebe.Sacekacu mesec dana.probao sam sa ostavljanjem u vertikalnom polozaju nocu ali je i dalje zurio

  8. #48
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Miyota 8215 vs ETA 2824

    ...ne moraš sam čačkati. To je poprilično jeftino, da ti neki sajdžija (od kvalitetnih pomenutih) uradi servis i našteluje mashinen.

  9. #49
    Mlađi član
    Član od
    24.6.2012.
    Poruke
    47
    Lajkovi
    89
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Miyota 8215 vs ETA 2824

    Znam ,ali ne mogu da odolim,a da mu ne zavirim u dusu .Zato i ne zurim sa kupovinom novog sata

  10. #50
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Miyota 8215 vs ETA 2824

    Da napišem moja zapažanja vezana za Caliber 5-2824 na mom Tag-u. Kada sam uzeo sat od čoveka koji ga je prodavao, obzirom da je reč o čoveku koji se time bavi, imao sam informaciju da sat duže vremena nije nošen, ali ni to nije smanjilo razočarenje tačnošću sata (odstupanje je bilo i do 20 sec. dnevno ), obzirom da je reč o Top mehanizmu, odmah sam otišao do časovničara koji je i konstatovao da se vidi da sat nije nošen, a onda je krenuo u fina podešavanja. Ne bih o tome ni pisao da nakon nekoliko korekcija (tačnije tri) nismo došli do fenomenalnog rezultata....Sat zadnjih 15 dana odstupa čitave 0,5 sekundi i na tome stoji... Što je tačniji, to ga ja manje skidam sa ruke....Ono što je interesanto a kasnije sam pročitao uputstvima u vezi rada mehanizama jeste da vreme malo varira od -0,5 do 1,5, žuri nakon ne nošenja na ruci (u odnosu na startno vreme, sat upoređujem naravno sa atomskim satom gde postoji 0,3 sec. konstantnog kašnjenja), ali se ubrzo vrati čim ga stavim na ruku (ne nosim sat dok spava, desilo se jednom, nije bilo odstupanja). Pretpostavljam da ovo ima veze kako sa temperaturom sata, tako i sa položajem mehanizma. Eto, čisto da podelim fascinaciju mehanizmom, ono što je bitno što sam primetio i iz iskustva (recimo sa Monsterom, Omegom navijačem) da ne nošenje sata kontinuirano npr. mesec dana može poprilično uticati na tačnost, tako je npr. Monster koji je bio poprilično precizan (oko 7-10 sec., na dan, nisam ga dodatno podešavao, bio je fabrički solidno podešen), skočio na +15 do +20 sec....
    RUS, vladas, sima hrabri and 3 others like this.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •