Strana 16 od 17 PrvaPrva ... 6121314151617 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 151 do 160 od ukupno 163
Like Tree139Likes

tema: Tačnost automatika

  1. #151
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    774
    Lajkovi
    3124
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Tačnost automatika

    Citat Mali tigrillo kaže: Pregled poruke
    Ivke, ovde se dva ljuta konkurenta kolju ko radi preciznije, znamo koja su ta dva ljuta konkurenta (ali samo u virtuelnom svetu hehehe)

    doduše jedan ljuti konkurent radi dva dana, do sutra će da nabije još ceo jedan minut odstupanja :-)
    Nema konkurencije ovi satovi su porodica, salu na stranu svi su oni dobri i imaju nešto svoje. Normalno da ne može da se porede Seiko i Rolex a i ne treba. U suštini kroz moje dosadašnje iskustvo koje nije veliko - koliko para toliko muzike. Može da bude malo odstupanja ali tržište je nemilosrdno. Moze proizvodjac jednom da zezne kupce ali teško drugi put. TH je izbacio par modela koji nisu bas bili na nivou pa je platio cijenu i plaća dan danas.
    Da napomenem Daytona nije servisirana nikako od kako je proizvedena 2007god. Plniram ubrzo servis raditi. Takodjer nije ni nošena puno, jednostavno nije sat za svaki dan, mada je znala biti dosta i na navijaču.
    BucaJr. likes this.

  2. #152
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    774
    Lajkovi
    3124
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Tačnost automatika

    Citat ssrki kaže: Pregled poruke
    Ajde kad smo kod tacnosti, kako cuvate automatike koje ne nosite? Ja ih vrtim na svakih 12ak sati, tri komada, ali da l8 ako ga duze ne nosim da izvucem kljuc i da ga tako zaustavim ili da stane kad se sam isprazni?

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
    Prvo - iskreno ja ne bih izvlačio ključ da ne bi prašina ulazila a mislim da ni za oprugu to nije dobro.
    Ako sat ne nosim duže od mjesec dana stavim ga na navijač da odradi malo, čisto zbog ulja.
    Ako ga nosim svaki drugi ili treći dan stoji na navijaču da ga ne bih habao stalnim korištenjem krunice.

  3. #153
    Stariji član Avatar korisnika BucaJr.
    Član od
    9.8.2011.
    Lokacija
    New Now
    Poruke
    596
    Lajkovi
    4314
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Tačnost automatika

    Niti razmišljam, niti se opterećujem... Imam toliko automatika koje volim da nosim ali kako je to baš daleko od redovnog, svi stanu u međuvremenu i čekaju svoj red.
    Poseban mi je gušt navijanje i podešavanje vremena i datuma. Jutarnji ritual

  4. #154
    Član Avatar korisnika ssrki
    Član od
    20.6.2014.
    Poruke
    169
    Lajkovi
    561
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Tačnost automatika

    Pa najbolje bi bilo da imam navijac ali....
    Znaci, ne izvlaciti ključ. Hvala

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

  5. #155
    Novi član
    Član od
    29.9.2021.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    7
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Tačnost automatika

    Poštovanje. Malo je reći da sam oduševljen strućnošću članova foruma kao i kulturom komunikacije.
    U vezi teme, kupio sam citizen automatik nh 8389le koji je posle više od mesec dana svakodnevnog nošenja na nekih plus 10 sekundi za 24 sata. Mislim da je to ok s obzirom na to da je u pitanju jedan od najjeftinijih automatika. Inače, uvek mi je bila želja da nosim samo mehaničke satove. Pored pomenutog imam i Bulovu automatik 96A201 (koja je na nekih plus 8 dnevno) kao i jednu Grovanu navijača oznake 1130 (skoro sam je servisirao i ona je čak možda malo i tačnija).
    Znam da je moja mala kolekcija niži razred, ali svima sam prvi vlasnik i sve ih volim. Ako bude para, možda se i pojačam 🙂, ali za sada sam na ovom nivou...
    Izvinjavam se na dužem postu.
    Baron, taunus, BucaJr. and 4 others like this.

  6. #156
    Član Avatar korisnika sasa14
    Član od
    17.3.2013.
    Poruke
    331
    Lajkovi
    1165
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Tačnost automatika

    https://time.is/sr/

    Podesio sam pre tacno mesec dana Longines HC sa L633.5 mehanizmom prema ovom satu da vidim sta ce da se dogodi.Sad pogledam, on kasni 40s.Pretpostavljam da je to dosta dobro, ili gresim.
    Poslednja ispravka: sasa14 (3.7.2023. u 16:44)

  7. #157
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Tačnost automatika

    To je dobro. Obicno je bolje da malo zuri nego da malo kasni, ali svakako je super rezultat. Kako si ga nosio to vreme? Ako je bilo perioda kada je pri kraju rezerve snage mozda je tad malo gubio vremena. Obicno satovi uspore malo kad mu opadne snaga.

  8. #158
    Stariji član Avatar korisnika Misic M.
    Član od
    23.12.2011.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    1.016
    Lajkovi
    5050
    Reputacioni uticaj
    150

    Određen forumom Re: Tačnost automatika

    Citat sasa14 kaže: Pregled poruke
    https://time.is/sr/

    Podesio sam pre tacno mesec dana Longines HC sa L633.5 mehanizmom prema ovom satu da vidim sta ce da se dogodi.Sad pogledam, on kasni 40s.Pretpostavljam da je to dosta dobro, ili gresim.
    To je ekstra dobro!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Mišić M.

  9. #159
    Član Avatar korisnika sasa14
    Član od
    17.3.2013.
    Poruke
    331
    Lajkovi
    1165
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Tačnost automatika

    Citat bancika kaže: Pregled poruke
    To je dobro. Obicno je bolje da malo zuri nego da malo kasni, ali svakako je super rezultat. Kako si ga nosio to vreme? Ako je bilo perioda kada je pri kraju rezerve snage mozda je tad malo gubio vremena. Obicno satovi uspore malo kad mu opadne snaga.
    Na ruci mi je od 10-14h, onda ga skinem pa ga stavim uvece kad izadjem na 2-3 sata, skinem oko 22h i do jutra ga ne diram.Desilo mi se par puta da ga uvece ne stavim na ruku.

  10. #160
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Tačnost automatika

    Trebalo bi da je dovoljno da ga drzi punim blizu gornje granice. Probaj da ga nocu drzis u drugačijem polozaju da povrati izgubljeno vreme. Moji obicno najvise zure kada su licem na gore. Kako ga ti cuvas?

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •