Strana 11 od 17 PrvaPrva ... 789101112131415 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 101 do 110 od ukupno 163
Like Tree139Likes

tema: Tačnost automatika

  1. #101
    Stariji član Avatar korisnika jedan
    Član od
    20.6.2015.
    Poruke
    621
    Lajkovi
    6311
    Reputacioni uticaj
    21

    Određen forumom Re: Tačnost automatika

    dva tjedna mjerenja Seiko 6309-7049 willard mod

    RUS, vladas, nele and 2 others like this.

  2. #102
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Tačnost automatika

    Jbt, pa ti si i Maria zeznuo.
    MMario likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  3. #103
    Član
    Član od
    9.6.2015.
    Lokacija
    Subotica
    Poruke
    251
    Lajkovi
    438
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Tačnost automatika

    Bome vura sljaka ko da kosta puno vise

  4. #104
    Član Avatar korisnika ssrki
    Član od
    20.6.2014.
    Poruke
    168
    Lajkovi
    560
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom 4r36 podesavanje

    Evo ovako,

    Pre nedelju dana sam kupio Seiko srp357k1 sa 4r36 mehanizmom. Interesuje me koliko cesto smem da podešavam vreme na njemu. Za ovih nedelju dana je požurio ukupno oko 40s. E sad, na internetu sam pronašao na par mesta da je ljudima sat i prestao da radi kada su štelovali vreme. Na sta bi trebalo da obratim pažnju, osim naravno, da ga ne podešavam od 21 pa do 4 ujutru, zbog dana i datuma. Ukoliko je potrebno molim administratore da premeste temu negde drugde ili me upute na neku temu gde već ima ovih saveta. Hvala

  5. #105
    Stariji član Avatar korisnika Misic M.
    Član od
    23.12.2011.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    1.015
    Lajkovi
    5049
    Reputacioni uticaj
    150

    Određen forumom Re: 4r36 podesavanje

    Ako je za 7 dana požurio 40 sekundi to je negde oko 6 s. dnevno. Sto je super za taj mehanizam koji je čini mi se deklerisan na -30 do +45 s. dnevno. Ako si kupio nov sat, njegova preciznost može biti i još bolja u bliskoj budućnosti kad se mehanizam razradi, ali to zavisi od mnogo stvari...
    Ne razumem ovaj deo je sat prestao da radi dok su ga štelovali, taj mehanizam ima "hack" opciju to jest staje sekundara kad izvučeš krunicu na drugo koleno.
    Ti možeš i svakog dana da podešavaš vreme ali stvarno nemaš potrebe za to. Nigde nije propisano koliko puta može da šteluje vreme, naravno usled češće upotrebe bilo čega, to se više i haba. Doteraš ga da kasni dvadesetak sekundi, i on za nedelju dana požuri na + 20 doteraš ponovo i to je to.
    ssrki likes this.
    Mišić M.

  6. #106
    Član Avatar korisnika lookic
    Član od
    1.3.2015.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    461
    Lajkovi
    1466
    Reputacioni uticaj
    97

    Određen forumom Re: 4r36 podesavanje

    A možeš i da vidiš kako se ponaša kad ga ne nosiš i kad stoji na krunici ili na 9h, na staklu ili poklopcu kućišta, pa ćeš videti da u nekom položaju kasni a u nekom žuri. I onda kombinuješ tako da ne kasni i ne žuri.
    Na mom VE kad je na krunici kasni 5-10s/dan a kad je na 9h žuri 10-15s, pa kombinujem tako da mi je posle dve nedelje u proseku greška 0.6s/dan
    ssrki likes this.
    Lekar mi je prepisao da jedem malo ali često. Ono malo mi polazi za rukom, ono često mnogo teže (Magnus&Bunker)

  7. #107
    Član Avatar korisnika ssrki
    Član od
    20.6.2014.
    Poruke
    168
    Lajkovi
    560
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Tačnost automatika

    Evo, posle skoro tri nedelje nošenja sata, isti je došao u neku normalu, nadam se da ce tako i ostati. Poslednjih pet dana, sat dnevno požuri od 2-3 sekunde, nosim ga stalno, osim kad sam na poslu, jer radim u fabrici i onda sat stoji u torbici. A stigla je i narukvica, pa to trenutno izgleda ovako:





    Narukvica nije original, nisam uspeo da je nadjem, ali bice i ova ok za malu promenu sa metalne
    VLADAN P, taunus, Jocke and 1 others like this.

  8. #108
    Mlađi član
    Član od
    8.3.2016.
    Poruke
    42
    Lajkovi
    187
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Tačnost automatika

    Želim i ja da dam svoj skromni doprinos razumjevanju tačnosti automatika, naravno čisto empirijski. U januaru 2016. god. kupio sam Seiko 5.
    Tačnost automatika-dsc_0151.jpgTačnost automatika-dsc_0150.jpg
    I kako to biva kod znatiželjnih osoba odmah sam se bacio na pregledanje raznih foruma sa željom da saznam što više o satu koji kupih. Interesovalo me je od mehanizma, kvaliteta, porijekla. Baš sve. I dođoh do tačnosti automatih mehanizma. Naravno odmah pređoh na realizaciju provjere tačnosti. I to ne onako sveska, olovka ... Prvo se konsultovah sa Excelom, napravih tabelu, počeh upisivati dnevno-noćna odstupanja, pa samo dnevna, zatim samo noćna, pa položaje.....I razočarah se. Rezultati su u 24-časovnom periodu bili u +30". Znam da automatik mora imati odstupanja ali baš ovoliko? Na ovom forumu čiji sam s ponosom član pročitah da je to skoro uobičajeno kod novih satova dok se malo ne razrade. Naravno svašta sam ja pročit*o na neskriveni bijel moje ljepše polovine zbog 4-satnom zurenja u forum Sveta satova. Elem, prije 8 dana ponovo isprintah tabelu A4 i bacih se na mjerenje odstupanja jer je već prošlo 2 mjeseca druženja sa mojim Japansko- Malezijskim prijateljem. Rezultati su sledeći. Dnevno nošenje sata (testirano vrijeme od ustajanja oko 06.00 do 23.00) iznosi od 9-12 " u plusu. Noćno odstupanje iznosi oko 8" u plusu pri odlaganju sata da miruje u položaju kad je cifer gore, dolje i kad je sat u bočnom položaju, krunica gore. A sad ono glavno. U položaju kad sat noću miruje u bočnom položaju krunicom prema dolje odstupanje je: 1. put odstupanje je iznosilo 1", 2. put isto 1" a treći put (mislim srpski) odstupanje je iznosilo 0". Nema odstupanja. Znači da sam 24.-časovna odstupanja pri normalnim dnevnim aktivnostima i noćnom odlaganju sata na krunicu sveo na +9-11". Razvukoh ja ovu moju elaboraciju k*o neki naučni rad ali će mi biti drago ako sam bar malo ovaj problem sa odstupanjem automatika učinio razumljivim. I nekom pomogao.
    sdbiba, VLADAN P, taunus and 3 others like this.

  9. #109
    Počasni član Avatar korisnika sdbiba
    Član od
    16.7.2009.
    Lokacija
    Smederevska Palanka
    Poruke
    5.403
    Lajkovi
    63938
    Reputacioni uticaj
    271

    Određen forumom Re: Tačnost automatika

    Po mom skromnom misljenju odstupanja koja navodi Seiko za mehanizam 4R36:

    The acceptable daily rate for the 4R36 is:
    -35/+45 seconds a day,
    +/- 30 seconds day isochronism fault,
    +/- 30 maximum positional variation,
    40 hours power reserve (SPRON110 mainspring)

    su potpuno neprihvatljiva, naravno, u praksi moze biti bolje ili gore.
    Takodje,nije mi jasno zasto je Seiko u Premier liniju poceo da stavlja 4R36 21.600bph
    umesto 6R20 28.800bph.
    Poslednja ispravka: sdbiba (31.3.2016. u 6:25)

  10. #110
    Član Avatar korisnika zarekg
    Član od
    19.6.2014.
    Lokacija
    KG
    Poruke
    383
    Lajkovi
    717
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Tačnost automatika

    Seiko 5 7009 star 25 godina (i verovatno neku vise), skoro uradjen servis a u zadjih 10-tak dana jos nije stigao na celih 30 sekundi u plusu. U proseku oko 3 sekunde dnevno zuri. Nosi se stalno, ni nocu se ne skida sa ruke. Desavalo se ranije da ide i po 15-20 sekundi dnevno.
    Misha V and MMario like this.

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •