Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 24
Like Tree19Likes

tema: Mehanizni u FORTIS satovima

  1. #1
    Novi član
    Član od
    20.11.2011.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Mehanizni u FORTIS satovima

    Pozdrav Svima,

    Vec duze vreme razmisljam o kupovini jednog FORTIS-a

    Model: B-42 PILOT PROFESSIONAL DAY/DATE

    Mehanizam: ETA 2836-2, 11 1/2 ''', 25 jewels, 28,800 semi-vibrations per hour, fine timing device and Incabloc shock absorber.

    Nigde nisam zvanicno mogao da pronadjem koju klasu ETA mehanizama FORTIS ugradjuje su svoje satove. Po forumima neki tvrde da je ugradjena Elabore klasa, a neki da je ugradjena Top klasa mehanizma.

    Misljenja sam, ako je ugradjena Elabore klasa, onda je sat poprilicno skup za ovu klasu mehanizma.
    Kako sam uspeo da vidim ova klasa mehanizama se ugradjuje u satove do max. 500 EUR.

    Takodje bih volio da saznam kakvo je generalno misljenje sto se tice FORTIS satova, koriscenog mehanizma i da li mozete da mi preporucite neki drugi model sata cenovnog ranga oko 1000 eur.


    Hvala

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Mehanizni u FORTIS satovima

    Sto se tice drugih modela satova do 1000e imas temu Predlozi za kupovinu sata do 1000 EUR pa pogledaj ima li nesto da ti se dopada.

    EDIT: Ja bih u tom cjenovnom rangu uzeo vjerovatno Sinn U1
    Poslednja ispravka: Dragojlovic Darko (12.5.2013. u 12:25)

  3. #3
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Mehanizni u FORTIS satovima

    ali taj predlog Vladana je od pre cetiri godine, svakako po meni Sinn ali se vise ne uklapa u taj cenovni interval, meni se jako puno svidja Fortis B-42 Marinemaster, samo ako je sa belom podlogom vrlo brzo ce iluminacija oslabiti i onda nece svetleti nocu kao pre, dobra je opcija Stowa Prodiver, zatim Longines Hydroconquest 2013 ili Longines Conquest 2013 ili Louis Erard La Carree
    Poslednja ispravka: Милан Милановић (12.5.2013. u 12:44)
    Zagor likes this.

  4. #4
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom Re: Mehanizni u FORTIS satovima

    Elabore u Fortisu.

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Mehanizni u FORTIS satovima

    Taj Sinn mi se odavno svidja ali priznajem nisam nesto u zadnje pratio cijene tog modela, sad me posjeti Vladanom post, znaci ne moze vise da se uzme nov za 1000-1100e

  6. #6
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Mehanizni u FORTIS satovima

    i meni se svidja isto ali ja nikako da nadjem cenovnik Sinn satova na internetu, na chrono24 Sinn U1 je oko 1.500 evra, pojavio se stari model sa crvenom gumenom narukvicom koja se lepo slaze uz kazaljke i sa svetlo zelenim i svetlo plavim brojcanikom, mada sam ovo sa brojcanicima video samo na chrono24

    Mehanizni u FORTIS satovima-sinn-u1.jpgMehanizni u FORTIS satovima-2374582.jpg

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Mehanizni u FORTIS satovima

    E pa to je i meni problem ne mogu da nadjem cjenovnik, da i ja sam sad vidio na Chrono24 da je oko 1500e]

    EDIT: I da ovaj Fortis iz prvog posta je jako lijep sat i vjerovatno kvalitetan, ali cijena je malo jaca nego sto bi trebalo da je, ja ne bih dao preko 1000e za sat sa ETA 2836 mehanizmom i to elabore. Meni licno je malo precijenjen taj model a i vecina Fortis modela.
    Poslednja ispravka: Dragojlovic Darko (12.5.2013. u 13:09)
    lemi likes this.

  8. #8
    sub
    sub je offline
    Stariji član Avatar korisnika sub
    Član od
    3.1.2009.
    Poruke
    601
    Lajkovi
    143
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Mehanizni u FORTIS satovima

    Fortis satovi su lepi satovi verujem i da su i vise nego kvalitetni, ali mislim da ne opravdavaju cene, posebno sto su u zadnjih nekoliko godina poskupeli generalno njihovi modeli.
    Umesto B-42 PILOT PROFESSIONAL ja bi se opredelio za Damask ima isti mehanizam, mnogov vise rusnog rada vrhunsko kuciste, da kazemo vise je neubucajen od Fortisa a suo sam da je i bolja saradnja sa kupsima kasneije nego kod Fortisa.

  9. #9
    Istaknuti član Avatar korisnika marko14
    Član od
    21.3.2009.
    Poruke
    2.392
    Lajkovi
    7566
    Reputacioni uticaj
    27

    Određen forumom Re: Mehanizni u FORTIS satovima

    Da li je uslov da uzmes sat u Srbiji ili preko interneta?Ja bih se odlucio za kupovinu kod nas jer ipak 1000 evra nije mala cifra,a da predhodno ne probas i ne vidis sat,moj izbor u tom cenovnom rangu bi bio Longines Hydroconquest.

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika Don_Krstic
    Član od
    17.7.2009.
    Poruke
    587
    Lajkovi
    522
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Mehanizni u FORTIS satovima

    Elabore, ja sam im ranije slao mail sa istim pitanjem i to je bio odgovor...

    Slažem se za Longines koji može da se uzem za oko 700 eura i za taj novac definitvno pruža možda i najbolji odnos cena kvalitet...

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •