Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 26
Like Tree21Likes

tema: Koliko vrede i koliko su pouzdani Seiko 9T82 kinetic mehanizmi

  1. #1
    Član
    Član od
    16.4.2011.
    Poruke
    129
    Lajkovi
    102
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Koliko vrede i koliko su pouzdani Seiko 9T82 kinetic mehanizmi

    Jedan od satova koji imaju ovaj mehanizam je i ovaj seiko u limitiranoj seriji od 1500 komada.


    Press Release DetailbNewsbSEIKO HOLDINGS CORPORATION

    Naime vesti japanci samo promene boju cifera i eto opet drugog modela limitiranog u seriji od 1500 komada pa tako ispadne da takvih satova ima vise od 100.000 komada.

    Svi satovi sa 9t82 mehanizmom se prave iskljucivo rucno u njihovoj fabrici ovde na linku:

    Exclusive - Inside Two Seiko Studios: Making a Watch the Japanese Way — HODINKEE - Wristwatch News, Reviews, & Original Stories
    Zagor likes this.

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom re: Koliko vrede i koliko su pouzdani Seiko 9T82 kinetic mehanizmi

    Jok vala,za mene je ovo bacanje para.
    9T82 ima 350 dijelova i treba ga skroz rasklopiti kada se mijenja baterija(rezerva snage kada je puna 1mj.),a to je nakon 10 god.
    Pravi se samo u Japanu ali se samo i popravlja tamo.
    Kinetik je u kompletu promašena tehnologija!
    Švica je to odavno skontala- ne znam šta Seiko čeka!
    DrAgod likes this.

  3. #3
    Član
    Član od
    16.4.2011.
    Poruke
    129
    Lajkovi
    102
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom re: Koliko vrede i koliko su pouzdani Seiko 9T82 kinetic mehanizmi

    Potpuno si u pravu.

    Zamena kondezantora se vrsi samo u japanu i nema servisa na ovome belom svetu koji ga moze popraviti ili zameniti kondezator osim u japanu.Cena koje se moze naci na netu je preko 500 funti za to sto dovodi u besmisao kinetic jer za tu lovu kupis hiljade baterija.
    Ono sto je mene nasmejalo i ono sto je zapravo izblamiralo seiko kinetic je ova mala firma koja stavlja svoj mali mehanizam unutar 9t82 kinetica kako bi prokletinja radila na bateriji a ne na preskupom kondezantoru.

    Seiko Kinetic Sportura Watch 9T82 Repair | Seiko Kinetic Repair's UK

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom re: Koliko vrede i koliko su pouzdani Seiko 9T82 kinetic mehanizmi

    Vidio sam ovo. Pametni ljudi.

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom re: Koliko vrede i koliko su pouzdani Seiko 9T82 kinetic mehanizmi

    Ako sam dobro shvatio posle ugradnje njihove baterije rotor se ne vrti? Tu se onda gubi smisao Kinetica.

  6. #6
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom re: Koliko vrede i koliko su pouzdani Seiko 9T82 kinetic mehanizmi

    Meni je ovo iskreno smesno.
    Dati xxx para za kinetik sat, i onda dati jos yyy para da bi od njega napravio obican sat
    Uglavnom delim hadzijino misljenje kad je ova tehnologija u pitanju.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  7. #7
    Član
    Član od
    16.4.2011.
    Poruke
    129
    Lajkovi
    102
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom re: Koliko vrede i koliko su pouzdani Seiko 9T82 kinetic mehanizmi

    Naravno da je smesno,najsmesnije je sto ti seiko mazne debelu lovu i posle ti rastu magarece usi.Prvo ti uzmu kojih tricavih par hiljada eura ,lepo ti se licno gazda zahvali na papircetu, toboze da nekako opradva tolike paretine i uvali ti onu djuntu od menjaca sa kojom nema sta pametno da uradis osim da se sam klepis po glavi sa njom kad shvatis da ti je najblizi servis u japanu tu iza coska i da ce te kondezator kostati sa svim putovanjima tamo amo skoro pa hilljadarka eura.
    Dok je kinetica bice i kondezatora za sisanje.
    Poslednja ispravka: Sky-Balkan (3.1.2013. u 13:48)

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika DrAgod
    Član od
    3.6.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.227
    Lajkovi
    7892
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    151

    Određen forumom re: Koliko vrede i koliko su pouzdani Seiko 9T82 kinetic mehanizmi

    U ranije modele ovih satova je stavljan kondenzator zaista. Dielektrik na kondenzatoru prirodno stari i gubi kapacitet ali mislim da je 10 godina pristojan period koji bi svakako MORAO da izdrži. Zašto kondenzator nije stavljen na fizički pristupačnije mesto, ostaje samo da se nagadja.

    Ono što se sada koristi(a u prilog tome govori i ova firmica koja ugrađuje bateriju u 9T82 mehanizam) je titanijum-litijum-jon baterija umesto kondenzatora. Kao i svaka Li-Ion baterija zahteva adekvatno održavanje - kada se odlaže na duže stajanje najbolje je da bude napunjena na 40% i da sat ne radi - ne znam koliko je ovo izvodljivo uopšte. U slučaju da se baterija isprazni previše(mada postoji elektronika koja to sprečava, ali desi se ponekad da i to zakaže) kapacitet baterije drastično opada do nivoa neupotrebljivosti. Sa druge strane, degradacija potpuno napunjene Li-Ion baterije na temperaturi od 40C je oko 35% godišnje(20% ako je na sobnoj temperaturi, 6% na 0 stepeni- pojedini članovi foruma će se obradovati zaleđavanju i satova i baterija ). Ako se baterija koristi non-stop(puni i prazni) ove vrednosti su drastično manje(malo više od 30% na periodu od 4 godine recimo). Ovo nije primenljivo kod satova - satovi su tu da se nose a onda je baterija napunjena maksimalno tokom većine vremena što dovodi do bržeg propadanja. Ne uliva poverenje po pitanju trajnosti.

    Rešenje ove firmice je da se baterija puni konstantno na 100% iz rezervne baterije. Ovim se postiže prevencija prevelikog pražnjenja Li-Ion baterije koje dovodi do oštećenja/neupotrebljivosti iste. Na ovaj način se gubi na kapacitetu Li-Ion baterije jako brzo, kao što sam već i objasnio - ali to sada nije ni bitno toliko, sat se napaja iz standardne baterije koja ima vek od 4-6 godina. However, ovim se gubi i smisao čitavog mehanizma a posebno obesmišljava njegova cena.
    Poslednja ispravka: DrAgod (4.1.2013. u 10:39)
    HADzI DALIBOR likes this.
    Being an engineer is a state of mind and therefore cannot be learned or forgotten!


  9. #9
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom

    Odlično objašnjenje!
    Ovo potvrđuje moje mišljenje o kinetik tehnologiji i,mada još imaju priličan broj modela u ponudi,mislim da će Seiko ubrzo odustati od nje. Ubacuju solar modele pa i zbog toga ne vidim razlog postojanja kinetika.
    aco pg likes this.

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom re: Koliko vrede i koliko su pouzdani Seiko 9T82 kinetic mehanizmi

    Citizen, Casio i Seiko (u novijim modelima) takodje koriste titanijum-litijum-jon bateriju samo sa solarnim punjenjem. Kazu da bi trebalo da zadrzi 80% kapaciteta nakon 20 godina sto se ne slaze sa podatkom o degradaciji 20-35% godisnje.

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •