Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 16
Like Tree9Likes

tema: Koji sat je bolji?

  1. #1
    Novi član
    Član od
    7.4.2013.
    Poruke
    27
    Lajkovi
    6
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Koji sat je bolji?

    Postovani forumasi,

    Treba mi vasa pomoc oko izbora sledeca dva sata:

    1.Hamilton Traveler GMT automatic (Automatic ETA cal. 2893-2) 42 mm bez krunice.
    2.
    Raymond Weil Parsifal 2844 Automatic (ne znam ni koji mehanizam je u njemu), 39,5 mm bez krunice.

    Nisam bas neki strucnjak za satne mehanizme pa bih cenio misljenje nekog ko se vise razume u iste.

    Trazim neki dress sat da kupim i izbor je pao na ova dva. Problem je u tome sto za ovaj drugu, Raymond ne znam ni koji mehanizam je u njemu pa bih iskoristio ovu priliku da dobijem odgovor i na to pitanje.
    Po vasem misljenju sta je bolja investicija??

    Hvala.







  2. #2
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.350
    Lajkovi
    27483
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Koji sat je bolji?

    Hamilton
    sdbiba likes this.
    Omega rules !!!

  3. #3
    Novi član
    Član od
    7.4.2013.
    Poruke
    27
    Lajkovi
    6
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Koji sat je bolji?

    Citat don Alberto kaže: Pregled poruke
    Hamilton
    don Alberto, hvala na odgovoru.
    Imas li neko obrazlozenje zbog cega je ovaj Hamilton bolji?
    Gledajuci po cenovnom rangu Reymond je dosta skuplji brend.

  4. #4
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.350
    Lajkovi
    27483
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Koji sat je bolji?

    Nemam baš toliko vremena da mogu da ti dam iscrpan odgovor o tome, ali ako je kolega Haifish raspoložen on bi mogao najbolje da ti to objasni, jer ima ogromnu bazu podataka u svom znanju.
    Omega rules !!!

  5. #5
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.650
    Lajkovi
    7476
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Koji sat je bolji?

    Prelistaj malo i forum, kolega @Haifisch23 je dosta pisao o raznim mehanizmima, možda naletiš na nešto

    Sent from my RMX2155 using Tapatalk
    bokanegra likes this.

  6. #6
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.911
    Lajkovi
    13196
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Koji sat je bolji?

    RW Parsifal je pokretao ETA 2834-2. Klasičan kalibar ETA 2824-2 sa funkcijom prikaza celog naziva dana na poziciji 12.

    Koji je sat bolji? Teško je reći.
    Oba mehanizma su Elabore Grade. ETA 2893-2 je nešto kvalitetniji, jer ima bolju glavnu oprugu (Nivaflex NM) i Inacbloc antišok sistem, dok se kod ETA 2834-2 radi o Nivaflex NO i Etachocu. To mu daje i nešto bolju preciznost na dnevnom nivou.
    Sa druge strane Raymond Weil je dosta više posvećeniji završnoj obradi kućišta i narukvice sata i tu je u prednosti pred Hamiltonom - ako ti je ovaj segment od velike važnosti.
    Ne znam, da li kupuješ nove ili polovne satove, pa da te upozorim, da se Parsifal više ne proizvodi oko 7 do 8 godina. Ako si negde našao još nenošen sat, onda ok ali ako je već bio u upotrebi, verovatno mu je već potreban servis.
    don Alberto and piksi like this.

  7. #7
    Novi član
    Član od
    7.4.2013.
    Poruke
    27
    Lajkovi
    6
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Koji sat je bolji?

    Citat Haifisch23 kaže: Pregled poruke
    RW Parsifal je pokretao ETA 2834-2. Klasičan kalibar ETA 2824-2 sa funkcijom prikaza celog naziva dana na poziciji 12.

    Koji je sat bolji? Teško je reći.
    Oba mehanizma su Elabore Grade. ETA 2893-2 je nešto kvalitetniji, jer ima bolju glavnu oprugu (Nivaflex NM) i Inacbloc antišok sistem, dok se kod ETA 2834-2 radi o Nivaflex NO i Etachocu. To mu daje i nešto bolju preciznost na dnevnom nivou.
    Sa druge strane Raymond Weil je dosta više posvećeniji završnoj obradi kućišta i narukvice sata i tu je u prednosti pred Hamiltonom - ako ti je ovaj segment od velike važnosti.
    Ne znam, da li kupuješ nove ili polovne satove, pa da te upozorim, da se Parsifal više ne proizvodi oko 7 do 8 godina. Ako si negde našao još nenošen sat, onda ok ali ako je već bio u upotrebi, verovatno mu je već potreban servis.
    Hvala na odgovoru.
    Inace oba sata su polovna tkd je veoma moguce da su oba spremna za servis. E sad koliko moze da izadje servis na tim satovima, ako pretpostavimo da su normalno korisceni i odrzavani?

  8. #8
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.350
    Lajkovi
    27483
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Koji sat je bolji?

    50 - 100 evra, mada sve zavisi od samog časovničara, koliko ko naplaćuje trenutno svoje usluge.
    Milos G. likes this.
    Omega rules !!!

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika mihajlons
    Član od
    11.6.2021.
    Poruke
    1.179
    Lajkovi
    6404
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Koji sat je bolji?

    Citat Mali Dzoni kaže: Pregled poruke
    Postovani forumasi,

    Treba mi vasa pomoc oko izbora sledeca dva sata:

    1.Hamilton Traveler GMT automatic (Automatic ETA cal. 2893-2) 42 mm bez krunice.
    2.
    Raymond Weil Parsifal 2844 Automatic (ne znam ni koji mehanizam je u njemu), 39,5 mm bez krunice.

    Nisam bas neki strucnjak za satne mehanizme pa bih cenio misljenje nekog ko se vise razume u iste.

    Trazim neki dress sat da kupim i izbor je pao na ova dva. Problem je u tome sto za ovaj drugu, Raymond ne znam ni koji mehanizam je u njemu pa bih iskoristio ovu priliku da dobijem odgovor i na to pitanje.
    Po vasem misljenju sta je bolja investicija??

    Hvala.






    Haifisch ti je objasnio koji sat poseduje bolji mehanizam i tu je prevagnuo RW, takodje prednost istog tog sata koji je na oglasima je to sto je na metalnoj narukvici i samim tim mnogo vise kombinacija imas sa njim, za malu svotu novca mozes dokupiti jako lepe kozne narukvice i sat bi mogao da nosis u svakoj mogucoj casual ili dress prilici.
    Kod Hamiltona je prednost sto je za dlaku popularniji pa ako ga gledas kao investiciju kao sto si i napomenuo, smatram da ces ga uvek lakse prodati. Ja sam imao ovakav isti model koji je planuo u sekundi kad sam dogovorao skuplji sat. Cak i u zamenama je trazeniji nego RW. Sad je na tebi.
    Meni je licno ovaj model Hamiltona lepsi od ovog RW, a tvoje su pare, ukusi su razliciti pa mozes da biras sta se tebi vise svidja.
    Moja preporuka da pogledas na istim oglasima Mido Belluna, ETA mehanizam, slican model kao RW al meni mnogo lepsi. Da nemam dve Omege slicnog izgleda sigur o bih ga uzeo


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #10
    Novi član
    Član od
    7.4.2013.
    Poruke
    27
    Lajkovi
    6
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Koji sat je bolji?

    Citat mihajlons kaže: Pregled poruke
    Haifisch ti je objasnio koji sat poseduje bolji mehanizam i tu je prevagnuo RW, takodje prednost istog tog sata koji je na oglasima je to sto je na metalnoj narukvici i samim tim mnogo vise kombinacija imas sa njim, za malu svotu novca mozes dokupiti jako lepe kozne narukvice i sat bi mogao da nosis u svakoj mogucoj casual ili dress prilici.
    Kod Hamiltona je prednost sto je za dlaku popularniji pa ako ga gledas kao investiciju kao sto si i napomenuo, smatram da ces ga uvek lakse prodati. Ja sam imao ovakav isti model koji je planuo u sekundi kad sam dogovorao skuplji sat. Cak i u zamenama je trazeniji nego RW. Sad je na tebi.
    Meni je licno ovaj model Hamiltona lepsi od ovog RW, a tvoje su pare, ukusi su razliciti pa mozes da biras sta se tebi vise svidja.
    Moja preporuka da pogledas na istim oglasima Mido Belluna, ETA mehanizam, slican model kao RW al meni mnogo lepsi. Da nemam dve Omege slicnog izgleda sigur o bih ga uzeo


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ja sam Haifisch-a razumeo da je Hamilton u blagoj prednosti sto se mehanizma tice a da RW ima bolju zavrsnu obradu.
    Sto se MIDO-a tice, lep je, elegantan, klasican izgled. Jedino mi neodgovara sto se prodaje u Pzarevcu. Daleko mi je. Mehanizam ETA 2825-2 je ustvari 2824-2, sto mu dodje isto kao u ovom RW?
    I cuo sam da je Hamilton jedan od najkopiranijih brendova zbog popularnosti i lakog kopiranja. A ovaj Hamilton nema ni kutiju ni papire, plus cini mi se da kazaljke za sate i minute nisu bas dobro nastimovane sto na kopijama cesto zna da se desi. Recimo minutara je tacno na 6h a kazaljka za sate nije bas tacno na polovini izmedju 3h i 4h. I GMT kazaljka je crne boje a originale koje sam ja video svi imaju u plavoj boji, mada to sad mozda i ne mora nista da znaci. Ali sveobuhvatan utisak mi je da tu nesto smrdi dok ovaj RW izgleda skroz ok na prvi pogled. Al onda malo kasnije naletim na originalnu kutiju sa papirima i karticom za sertifikat na kojoj je prazno polje za serijski broj i pecat prodavca, i to sve za 3500 din. Ludilo, ne mozes vise biti siguran ni u sta.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •