Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 14 od ukupno 14
Like Tree4Likes

tema: Implikacije ''ETAgedona''?

  1. #11
    Član Avatar korisnika skydiver
    Član od
    20.11.2008.
    Poruke
    272
    Lajkovi
    251
    Reputacioni uticaj
    21

    Određen forumom Re: Implikacije ''ETAgedona''?

    Mislim da su licence za 2824, kao i 7750 istekle, pa svi mogu da ih štancuju. Ne bi me čudilo da su pokupovali i proizvođače delova za mehanizme. Nivarox je njihov (Nivarox i Nivaflex opruge). Ne bi me čudilo da su kupili i Incabloc... i već su značajno ograničili sve na sebe.
    ________________________________
    Smišljam novi potpis...

  2. #12
    Član Avatar korisnika Mister No
    Član od
    3.6.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    344
    Lajkovi
    1376
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    28

    Određen forumom Re: Implikacije ''ETAgedona''?

    A možda je cela priča još jedna od caka velikih kako da progutaju male! Nećete pod krov swatcha - nemate etu! Gurajte dalje sa selitom, myotom..., ali to više nije to! Obrni okreni swatch će vas progutati, ili vas neće biti!
    Malo radikalno i velikozaverskiteoristično zvuči sve ovo, ali mislim da nije isključeno.
    Sinn
    Seiko


    "...i kako je do neprepoznavanja dovedena suština prevare" Štulić

  3. #13
    Član
    Član od
    21.1.2009.
    Poruke
    202
    Lajkovi
    85
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Implikacije ''ETAgedona''?

    Citat eee kaže: Pregled poruke
    Ja sam od onih koje mehanizam skoro i da ne zanima. Jedino sto mi je, trenutno, bitno za mehanizam je da je mehanicki i da je u praksi dokazano da je pouzdan i dugovecan. Sto se mene tice, svaki sat moze da ima isti mehanizam

    Vise me zanima, da tako kazem, modni aspekt cele ove industrije - izgled sata. I cena naravno.
    ZAmisli da svaki sat ima 7750, ispalo bi na kraju da svi satovi imaju identican raspored hronografa. Doduse, 50% hronografa i ima identican raspored usled zastupljenosti 7750 pa imas npr. taga i longinesa koji imaju nekoliko bas slicnih modela a onda je teze ljudima objasniti cenu kad slicno izgledaju. Mehanizam podosta utice na lepotu sata. Da ne pominjem da sto je brzi mehanizam to lepse kazaljka klizi (to je jedan od osnovnih razloga zasto volim automatike), samim tim neki ljudi ne mogu iz estetskih razloga da poseduju omegine mehanizme sa 25200 bph jer se golim okom vidi gubitak od 6 otkucaja sekundare naprema 7 otkucaja kod 28800 bph mehanizama. DA ne pominjem koliko je deblji 7750 od 2894 eta mehanizma pa i to utice na lepotu, a oba su hronografi (mada nakon prvog servisa se vlasnik dobrano iskasljen a tu lepotu ) Sve u svemu, mehanizmi i te kako odredjuju opsti stil sata i zato jeste bolja raznolikost, ali ne ona gde imaju gotovo identican raspored funkcija i razlicite proizvodjace.
    Da ne pominjem veselje kod servisiranja, sto veca egzotika to veselije za vlasnika. I sad sta da radis ako u kolekciji imas desetak egzoticnih satova? Period servisa na svake tri-cetitri godine pa ako pouzdani sajdzija zatvori radnju, eto razloga za paniku. A kod nas 95% sajdzija zna da promeni bateriju i kais, sve drugo je cita lutrija sem ako nemas preporuku. Mnogo ljudi se kod nas odluci da proda mehanicki sat i predje na ecodrive nakon posete kod nepouzdanog sajdzije.

    Citat Mister No kaže: Pregled poruke
    A možda je cela priča još jedna od caka velikih kako da progutaju male! Nećete pod krov swatcha - nemate etu! Gurajte dalje sa selitom, myotom..., ali to više nije to! Obrni okreni swatch će vas progutati, ili vas neće biti!
    Malo radikalno i velikozaverskiteoristično zvuči sve ovo, ali mislim da nije isključeno.
    Ne da nije iskljuceno nego je to svajcarska komisija za zastitu konkurencije, po svemu sudeci zakljucila, cim im je nalozila da fazno u vise godina obustavljaju isporuke mehanizama, a ne odjednom kako je planirano.
    Mada selita se lepo postavlja (vec rade za oris) a i sea gull postaje sve popularniji (njihov turbilion je prelep a i mehanicki mehanizmi im stvarno imaju smeka- samo da porade na kontroli kvaliteta) bas zahvaljujuci lepoj saradnji sa svajcarcima. Oni isporucuju delove za mehanizme, a ovi ih uklapaju pored svojih i svi zadovoljni - kinezi postaju sve kvalitetniji i imaju uvid u stanje kod svajcaraca, a svajcarci mogu da dobijaju delove po najnizim mogucim cenama.
    Mislim da samo kupci rizikuju da se opeku kupovinom sata sa nekim mehanizmom koji nece zaziveti, a onda odakle naci delove. Npr. i dan danas mogu da se nadju delovi za omegin 861 mehanizam, jer prave isti sat skoro pola veka ( a pride je bio ultrapopularan i kod npr tissota). Ali nije svako kupio taj sat vec ima mnogo vise onih koji imaju tako egzotican mehanizam da ne mogu ni da ga poprave bez kupovine dodatog primerka.

  4. #14
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Implikacije ''ETAgedona''?

    Nisi me razumeo. Ne želim ja da svaki sat ima isti mehanizam. Jednostavno sam hteo da istaknem da mi je totalno svejedno koji mehanizam je u satu dok god je proveren i pouzdan.

    Nemoj pogrešno da me shvatiš. Volim satove i volim da ih nosim. Bitno mi je da je mehanički, ali kad počne priča o mehanizmima ja čujem samo white noise. Probao sam par puta da istražujem i da se informišem, ako ništa bar da naučim da prepoznam neke od rasprostranjenijih, ali ne ide. Jednostavno me taj deo ne zanima.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •