Strana 2 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 42
Like Tree59Likes

tema: 3133 Hronograf - osobina ili problem?

  1. #11
    Mlađi član
    Član od
    22.12.2010.
    Poruke
    89
    Lajkovi
    57
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: 3133 Hronograf - osobina ili problem?

    Pa ne znam ni sam, volim da se upoznam sa tim sto imam, pa sam tako i sat zagledao, divio se, cackao ga. Mada, bice da je presudna bila profesionalna deformacija i inzenjersko razmisljanje, pa kad sam video kako minutara menja poziciju, odmah mi je palo na pamet " a sta kad bi ga sad zaustavili?!" 'Bem li ga, valjda mi mozak tako radi...

    A svestan sam ja da je to rus i da je neki bug sastavni deo paketa :-) Zbog toga se nisam mnogo ni potresao, pogotovo sad kad znam da moj slucaj nije jedini.
    I stvarno dobro sto je Vladan predlozio da se proba to i na ostalim mehanicima, bas da se uporedi.

    @sky Uzivam, itekako, prelep je! Pogotovo kad mi je to i lepsa polovina par puta naglasila

    off:
    Ili da otvaram novu temu?
    Moze li neko od vlasnika 3133 da kaze nesto o navijanju? Meni u mini-uputsvu koje sam dobio pise da je navijanje bidirekciono, ali se cuje drugacije kliktanje kad okrecem krunicu u clockwise i counter-clockwise smeru. Na wus-u uglavnom pisu da navijanje treba da budem u clockwise smeru i sve dok ne postane prilicno tesko, skoro da krunica blokira, a ja se malo plasim bas toliko da okrecem. Uglavnom, navijao sam u smeru kazaljke na satu dok nije postalo osetljivo teze i krunica se pocela vracati po pola kruga u nazad. Medjutim, sa takvim navijanjem mi je radio oko 24h, a znam da bi morao duze. Zbog toga pa bi bilo korisno da neko kaze kako to radi. Meni je ovo prvi mehanicki sat, pa su mi jos uvek grubi prsti

  2. #12
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom Re: 3133 Hronograf - osobina ili problem?

    Samo navij dok ne osetis prepreku, da bukvalno ne moze vise, tacno ces osetiti na sta mislim.

  3. #13
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: 3133 Hronograf - osobina ili problem?

    Navijaj polako dok ne osetiš da ne može više. Kada zapne , stani sa okretanjem. Nisam siguran da li se može navijati suprotno od smera kazaljke. Sve ručne navijače koje imam navijam u smeru kazaljke na satu, drugačije nisam ni probao.
    Ne bih se složio da sa ruskim mehanizmima uvek ide neki problem ili bug. Imam ih dosta i sa većinom nemam nikakav problem a kod pojedinih kada se navije mehanizam treba lagano cimnuti sat iz zgloba da bi krenuo i onda radi bez problema.To je jedini "problem" sa kojim sam se ja susreo.
    Kao što rekoh imaš odličan sat, dosta istorije, čuven i kod ljubitelja ruskih satova cenjen mehanizam još ako se i lepšoj polovini dopada, pa ti si na konju.
    molnja and DrAgod like this.

  4. #14
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: 3133 Hronograf - osobina ili problem?

    3133 je mehanizam koji mi fali u kolekciji, ali nikako da ga pazarim

  5. #15
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: 3133 Hronograf - osobina ili problem?

    Kupio bi ti njega da je kvarc .
    DrAgod and Serb like this.

  6. #16
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: 3133 Hronograf - osobina ili problem?

    Što se tiče navijanja, nemoj da brineš. Imam nekoliko 3133 i uvek se oseti pod rukom kada je sat navijen. Što se tiče dvosmernog navijanja, to je štos koji sam još kao klinac naučio od oca - prilikom navijanja krunicu okrećeš onako kako radiš, tj. od sebe, ali u pokretu možeš da je blago zahvatiš palcem i kažiprstom i okreneš samo delić kruga ka sebi. S druge strane, ovako kako radiš je ssvim OK i neće ga oštetiti.

    Što se tiče štoperice, ume da se ponaša kao što je Vladan već opisao i to je sasvim normalno za ovaj mehanizam.

    Citat Serb kaže: Pregled poruke
    3133 je mehanizam koji mi fali u kolekciji, ali nikako da ga pazarim
    Uh, 'lebac mu, moraš malo više na buvljake, sajmove antikviteta i slično.

    Kupio bi ti njega da je kvarc .
    Ova uvreda može se sprati samo pivom na Štrandu
    vladas, bnovica, vlajo and 2 others like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  7. #17
    Mlađi član
    Član od
    22.12.2010.
    Poruke
    89
    Lajkovi
    57
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: 3133 Hronograf - osobina ili problem?

    Poslusacu, navijati dok moze, pa cemo videti. Hvala na savetima!
    Interesantan trik za dvosmerno navijanje, sacuvacu za situacije kad sam bas u zurbi ;-)

    Inace, ono za bug sam rekao vise u sali, nisam 100% mislio. Znam da imam satinu, kako 23jewels rece, sto zbog samog kvaliteta, sto nasledja koje ga prati, a pritom sve to u vise nego lepom pakovanju :-)
    vladas, skydrummer and ckvrlj like this.

  8. #18
    Stariji član Avatar korisnika ckvrlj
    Član od
    25.12.2012.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    837
    Lajkovi
    3692
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: 3133 Hronograf - osobina ili problem?

    Sat je prelep, daj malo slika.
    Ja bih jedino voleo da je par mm veći u prečniku.

  9. #19
    Mlađi član
    Član od
    22.12.2010.
    Poruke
    89
    Lajkovi
    57
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: 3133 Hronograf - osobina ili problem?

    Bice slika kad napravim recenziju, uskoro nadam se, sad nema svrhe da ga slikam telefonom...
    I ja sam sam se bojao da ce mi biti mali, ali s obzirom na to da je dress sat, da je 13.5m, debljine i da je moj zglob 17.5cm, meni je cucnuo ka saliven

    Sad ko ima veci zglob, ima ona varijanta sa 44mm precnikom.

  10. #20
    KLL
    KLL je offline
    Član Avatar korisnika KLL
    Član od
    6.11.2008.
    Poruke
    205
    Lajkovi
    669
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: 3133 Hronograf - osobina ili problem?

    Evo jos jedna potvrda, i moja strela se isto ponasa. Cak sta vise, problem se ponavlja svaki put, koliko god puta se zaustavi na 59 sekundi, nikada ne menja minut (bez reseta izmedju).
    Strela je prvi i poslednji ruski sat koji sam kupio, evo ove godine sam bio u Rusiji, planirao da kupim sat, po Moskvi sam bas obilazio prodavnice satova i na kraju nisam kupio ni jedan.

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •