Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 16 od ukupno 16
Like Tree33Likes

tema: Safirno staklo - lična zapažanja

  1. #11
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom

    Slažem se sa svim navedenim,a dodao bih da bistrina puno zavisi od kvaliteta AR sloja na safiru(naravno,ako ga uopšte ima). Ja ne volim obostran premaz jer se vanjski izgrebe bez obzira što je staklo tada totalno bez refleksije.
    VLADAN P likes this.

  2. #12
    Stariji član Avatar korisnika Misic M.
    Član od
    23.12.2011.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    1.015
    Lajkovi
    5049
    Reputacioni uticaj
    150

    Određen forumom Re: Safirno staklo - lična zapažanja

    Svi znamo staru izreku nema i jare i pare. Verovatno je i to da safir nije isti kod modela od 200E. i modela od 2000, 3000E....
    Ja imam Citizen sa safirnim staklom, skoro godinu dana nema ni jednu ogrebotinu, iskreno pazim ga. Tačno je da ima odsjaja i refleksije, meni to lično ne smeta, čak u nekim trenucima, recimo pod neonskim svetlom, izgleda baš interesantno. Inače izuztno je bistro. I voda beži sa njega, tj. ne razliva se nego se sakuplja u kapljice, koje bukvalno možete "oduvati" sa stakla i ono ostaje suvo, inače jedan od načina za proveru da li staklo safirno, bolje nego grebanje!
    Mišić M.

  3. #13
    Član
    Član od
    3.3.2012.
    Poruke
    124
    Lajkovi
    98
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Safirno staklo - lična zapažanja

    Ja imam tissot koji sam platio 155 e.,inace je kvarcni,i imam safirno staklo sa ar premazom.Nisam merio izdrzljivost safirnog stakla na ogrebotine i udar,ali sam obatio paznju na refleksiju,i mogu reci da refleksija na njemu ne postoji.

  4. #14
    Stariji član Avatar korisnika Jovan HN II
    Član od
    24.5.2012.
    Lokacija
    Herceg Novi, Crna Gora
    Poruke
    633
    Lajkovi
    3690
    Reputacioni uticaj
    36

    Određen forumom

    Obostrani AR premaz je bio greska od koje su,cini mi se,gotovo pa svi ozbiljni proizvodjaci odustali. Sjecam se da je Omega imala citavu seriju PO koja je morala biti povucena zbog brojnih reklamacija na grebanje safira (zapravo povrsinskog sloja silikonskog AR premaza). Nedostatak AR dodataka donekle kompenzuje matirani ili galiokl (mrzi me da spelujem,oprosticete) cifer. Sa tim muku muci Citizen jer forsira ED tehnologiju koja sama po sebi podrazumjeva glos cifer (zbog solarnih celija) pa pretpostavljam da ce oni prvi poceti sa ugradnjom kvalitetnijeg safira sa antirefleksnim tretmanom,ako vec nisu,jer,inace,iz laickog subjektivnog ugla,mislim da je na citizenima safir najkvalitetniji medju nizeg i mid range proizvidjacima.makar tako djeluje posto do sad nisam vidio citizen sa safirom koji ne valja (u granicama gore recenog losijeg kvaliteta safira u tom segmentu). Malo mi smeta jedna stvar u svemu tome kod nekih proizvodjaca a to je kada na cifer,ponosno,zalijepe 'sapphire'... mislim,to je malo jadno. U 90% slucajeva satova vise klase safir se podrazumjeva (cemu ce omegi i longinesu pleksiglas na speedmasterima i flagship modelima je beyond me) i malo je bez veze kad bec hoces da podignes nivo svog proizvoda da se bahato hvalis time,nema tu klase...
    VLADAN P, nele and vlajo like this.
    Roberto: Enzo, really, 10,000 dollars, whatcha going to do with that money?
    Enzo: Buy a rosary for mama, a new dress for Angelica and you... you get yourself a suit that fits. But most important...
    Roberto: Yes?
    Enzo: We find the Frenchman. We find Jacques Mayol.

  5. #15
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Safirno staklo - lična zapažanja

    Odavno tu nema klase, sve se svelo na zaradu.
    To sto stavljaju safir natpis, je cist marketing.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  6. #16
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Safirno staklo - lična zapažanja

    Citat Misic M. kaže: Pregled poruke
    ...I voda beži sa njega, tj. ne razliva se nego se sakuplja u kapljice, koje bukvalno možete "oduvati" sa stakla i ono ostaje suvo, inače jedan od načina za proveru da li staklo safirno, bolje nego grebanje!
    Sad sam uradio mali test i rezultati su sledeci: voda "beži" sa SARB023 (safir) i Nighthawka (mislim da je obično mineralno staklo) a razliva se na BFK (hardlex) i NY0040 (obično mineralno).

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •