Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
Like Tree12Likes
  • 5 Post By SHIBUMI
  • 6 Post By markoni958
  • 1 Post By Stepa

tema: Prodaja delova za satove

  1. #1
    Novi član
    Član od
    20.3.2014.
    Poruke
    11
    Lajkovi
    12
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Prodaja delova za satove

    Gde se mogu naruciti delovi satnih mehanizama,posto sam ,amaterski,sklapam i rasklapam satove?

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika SHIBUMI
    Član od
    2.2.2012.
    Lokacija
    Balkan-South Ontario
    Poruke
    599
    Lajkovi
    2923
    Reputacioni uticaj
    173

    Određen forumom Re: Prodaja delova za satove

    Prvo! Lepo je sto si dosao ovde, u svet ljudi sa posebnim potrebama, bas kao sto si i sam.

    "Dengasatis" je ovo prijatelju moj (to je bar moja dijagnoza), mLogo zahebana stvar.

    Ako je za vezbu, igru i zaye... Onda na svakoj vecoj pijaci, pod uslovom da si iz Bgd-a.




    Ako nisi, onda obidji stare sajdzije u tvom gradu, i trazi da ti poklone neke stare zaboravljene, tuzne, oronule, izgrizene, rasturene i rashodovane....od svojih nekadasnjih vlasnika napustene satove i mehanizme. I to iz one kutije od plavog radiona, koja im stoji i smeta, tu negde oko nogu. Izmedju one grejalice sa tri spirale i starog resoa za caj.

    Bice srecni da ima neko ko se jos interesuje i za tako nesto.



    Ajd...


    Pozz
    Poslednja ispravka: SHIBUMI (5.5.2014. u 13:46)
    "The future is something which everyone reaches at the rate of 60 minutes an hour, whatever he does, whoever he is".

  3. #3
    Novi član
    Član od
    20.3.2014.
    Poruke
    11
    Lajkovi
    12
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Prodaja delova za satove

    Mozda se nisam najbolje izrazio...Recimo za Seiko mi treba kotva,valjda se zove i anker,takodje spirale jer imam dosta ostecenih,osovine koje i najcesce stradaju itd.Puno toga radim sam,osim zamene osovina,jer nemam taj alat.Pitao sam za izradu osovina,jedan mi je u Nisu rekao da radi,ali,koliko je to kvalitetno?Znam da serviseri to negde narucuju,e sad,ako je to poslovna tajna...Imam ineke specificne satove,a treba mi i za uklopne.Znam da je to skup sport,ali ,kada uzmem srafciger,pincete.ne moze ni zemljotres da me pomeri.Nemam skupocene satove,skupljam stare.Bolje se i tim zamajavati nego gledati g.... televiziju.

  4. #4
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Prodaja delova za satove

    Mi obični smrtnici ti ne možemo mnogo pomoći ali ...eto...tema je postavljena pa će se možda oglasiti i neko od časovničara sa konkretnim savetom.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  5. #5
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Prodaja delova za satove

    Mislim da je Shibumi rekao suštinu - možeš da potražiš delove kod više časovničara, jer praktično svaki ima neki stari sat koji koristi za delove, da kupiš neki neispravan sat i da mu uzmeš deo, ili da sačekaš da se neko javi. Naravno, možeš da probaš i na e-bayu, ali tako treba pecati delove koji mogu biti skupi zbog carine ili zato što ih prodaje neko iz bogatijih zemalja.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  6. #6
    Novi član Avatar korisnika Stepa
    Član od
    8.1.2019.
    Poruke
    19
    Lajkovi
    125
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Prodaja delova za satove

    Recimo da je ovo prigodno mesto za postaviti sledece pitanje, da ne otvram novu temu:
    Da li neko ima, zna nekog ko ima, ili bi mogao da ima (nada poslednja umire) ogovarajuce kuciste za ovu staru lepoticu?
    Prodaja delova za satove-her.jpg

    Herodia sa Lemania 1270 masinom. Obisao sam par casovnicara u potrazi za kucistem, ali slaba vajda. Doduse dogovorio sam sredjivanje, ali kad nadjem kuciste.
    Posto sam masinac, postoji mogucnost i dorade odgovarajuceg kucista na CNC masini. Cak bi se i upustio u projekat izrade novog, ali to je, za sada, poslednja opcija.
    Svaka preporuka je dobrodosla!
    Misa NS likes this.

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •