Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 17 od ukupno 17
Like Tree48Likes

tema: Nato/Zulu u domachoj reziji, pa ko voli...

  1. #11
    Stariji član Avatar korisnika SHIBUMI
    Član od
    2.2.2012.
    Lokacija
    Balkan-South Ontario
    Poruke
    599
    Lajkovi
    2923
    Reputacioni uticaj
    173

    Određen forumom Re: Nato/Zulu u domachoj reziji, pa ko voli...

    Hvala i tebi Srdjane na lepim recima, ajde recimo da je tako.

    A sto se zahvata tice...

    Ma sta je to za tebe, kad'ovo mozes onda.....


    *Cover illustration of the 1938 Action Comics No. 1 featuring the first appearance of Superman.

    Ova 1938 edicija Action Comics No. 1 smatra se kao Sveti Gral stripova (comic books in USA).

    Inace ova jako retka i ocuvana kopija knjizice-stripa Superman, dostigla je na aukciji neverovatnu cenu od $1 million dolarosa.

    Privatan neimenovani prodavac je prodao direktno privatnom neimenovanom kupcu.
    Ova strip knjizica gde Superman dize Automobil je 1938. kostala samo 10 centi.
    Kazu da trenutno postoji samo 100-tinak takvih No. 1 kopija.

    Da i ti nisi jedan od tih vlasnika?


    Inace orjentacije radi, tada (1938.) je galon benzina( 3.785 litara) toliko kostao, samo 10c.

    Liptons supa sa rezancima je bila isto 10centi, 9 centi je kostala jedna vekna hleba. Pola kile mlevenog mesa za hamburgere 13centi.
    Prosecna godisnja zarada je bila $1,730.00
    , rentanje kuce na mesecnom nivou je bilo $ 27.00. Nova kuca je tada kostala $3,900.00

    Dok je slican novi automobila koji Superman sa lakocom baca, kostao $763.00


    A obicno cebe da ne grebe $5.00.


    Pozz
    Poslednja ispravka: SHIBUMI (8.2.2014. u 16:23)
    "The future is something which everyone reaches at the rate of 60 minutes an hour, whatever he does, whoever he is".

  2. #12
    Novi član
    Član od
    5.3.2012.
    Lokacija
    belgrade
    Poruke
    1
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom

    ko sada jos naruci iz inostranstvu ili trazi po netu njemu nema pomoc. ovo nisam video od kad sam klinac i kad sam poceo da se interesujem rucnim satovima.

    alal vera.

    neverovatno dobro

    sascha

    -------------------------------------------------------------------------------------------------
    pa gde mogu da kupim ili da narućim te čude???

  3. #13
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Nato/Zulu u domachoj reziji, pa ko voli...

    tada je roba bila jeftina jer je dolaros bio vezan za zlato, doduse zlatni je standard ukinut par godina ranije

    od tada je dolar sve bednija valuta i stampa se bez pokrica, raja opcinjena zapadnom kulturom iz celog sveta stedi u dolarima, kupuje dolare (3/4 svih odstampanih dolara se nalazi van usa), vrednost roba obracunava u dolarima, ameri ih stampaju bez skoro ikakvog pokrica i izvoze u svet (posle demokratije, dolari su najvazniji izvozni proizvod), otuda toliki rast cena, pa tako mesi danas vredi 100puta vise od maradone

    demos nikako da shvati kakvom mocnom inzenjeringu je izlozen, zato se sistem na papirnatim nogama nece jos dugooo urusiti

  4. #14
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Nato/Zulu u domachoj reziji, pa ko voli...

    Zapanjili bi se kad bi znali sta se sve zapravo radi kako bi se cene drzale na odgovarajucem nivou. Evo primer, znate svi za cunami koji je zadesio Japan i Tajvan, 2010 cini mi se. Veliki proizvodjaci hard diskova, Western Digital i Seagate tamo imaju pogone za proizvodnju, koji su u cunamiju, kako su sami proizvodjaci izjavili "potpuno unisteni". Hard diskovi su se trosili iz zaliha, ubrzo su skoro potpuno presusili, a cena je otisla u nebo.

    Zapravo, pogoni su obnovljeni u rekordnom roku, i pravili su hard diskove pre nego sto je izjava stigla u novine. Medjutim, cena hard diskova je bila na granici isplativosti, te su ova dva proizvodjaca prosto odlucila da najbolje moguce iskoriste situaciju, iako su direktni konkurenti. Eto, mi tako placamo za stvari, ne znajuci koja je prica iza te cene (a ima ih, 'fala Bogu...).

    Uzgred, Shibumi ovi radovi su stvarno dobri. Vidi se trud. Ja, nazalost cu lakse odraditi celo kuciste za sat nego narukvice... nikad mi nije islo dobro s tim platnom i kozom.

    http://www.gnomonwatches.com/image/d...uluLeather.jpg
    Ako ovaj link uopste radi, moze li neko da mi kaze o kom satu se radi ? Postavljen je u prvom postu
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  5. #15
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Nato/Zulu u domachoj reziji, pa ko voli...

    U Boat U42, pise na samoj slici.
    himmelstrider likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  6. #16
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Nato/Zulu u domachoj reziji, pa ko voli...

    Gle... stvarno Hvala
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  7. #17
    Stariji član Avatar korisnika SHIBUMI
    Član od
    2.2.2012.
    Lokacija
    Balkan-South Ontario
    Poruke
    599
    Lajkovi
    2923
    Reputacioni uticaj
    173

    Određen forumom Re: Nato/Zulu u domachoj reziji, pa ko voli...

    Tajfunce od hiljadarke metara, na zulu koznjaku i kamenu.





    Pozz
    jagos, 83stojan, Zagor and 1 others like this.
    "The future is something which everyone reaches at the rate of 60 minutes an hour, whatever he does, whoever he is".

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •