Strana 9 od 40 PrvaPrva ... 567891011121319 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 81 do 90 od ukupno 391
Like Tree428Likes

tema: Narukvice i kaiševi za ručne satove

  1. #81
    Član Avatar korisnika GizmoID
    Član od
    14.3.2013.
    Lokacija
    Doboj
    Poruke
    210
    Lajkovi
    1064
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Narukvice i kaiševi za ručne satove

    Citat VLADAN P kaže: Pregled poruke
    GizmoID
    Sve mi jasno sem...Šta će ti 10 žica za bazel?
    Tek sada vidjeh pitanje .
    Cuo sam da se zica brzo deformise u "strucnim" rukama a i jeftino je pa da se ne baci.
    VLADAN P likes this.

  2. #82
    Član Avatar korisnika GizmoID
    Član od
    14.3.2013.
    Lokacija
    Doboj
    Poruke
    210
    Lajkovi
    1064
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Narukvice i kaiševi za ručne satove

    Želim da malo pomognem zajednicu koja mi je toliko pomogla da se barem malo obrazujem oko toliko nam dragih ljubimaca.
    Elem, ovom prilikom želim da uporedim dva/tri nato/zulu narukvice od dva , da kažem, renomirana trgovca.

    Prvi je GNOMONWATCHES a drugi je NATOSTRAPSCO.
    Naručivao sam sebi Nato strap sa prvog sajta (ovu ovdje), kao i 2 Zulu-a sa drugog (prva i druga).
    Par riječi koje će možda nekome značiti prilikom biranja za sebe.

    Narukvica sa Gnomonwatches je odličnog kvaliteta. Barem ova koju sam ja izabrao. Ima opis iste koji navodi da je osjećaj vrlo blizu pamučne narukvice i slično. Naravno, mislio sam da je marketinški trik (a ko ne bi)?
    Paaa... nije. Dok je nova, nekih par dana je malo kruća, ali definitivno je "mekana" pod rukom i nakon nekog vremena je baš prijatna za nošenje. Dugotrajnost još ne mogu da ocijenim ali bih procijenio da je zadovoljavajuća.
    Narukvice sa Natostrapsco, koje sam tek dobio i nisam nosio ali mogu da napišem par vizuelnih, "pipajućih" detalja, upoređujući ih sa prethodnom i jednom koju nađoh zaturenu u ladici
    (no name - ebay - kinez - low - quality - product).

    Zulu sa Natostrapsco nisu istog kvaliteta, mada sam mislio da su iste bez obzira na broj prstenova, model i boju.
    Na stranici navode da su iste debljine (1.5mm), ali definitivno nisu pod rukom dok ih opipavate
    (sindrom Matt Murdock-a od Stan Lee-a) .

    Crna, Black-Ops Zulu, djeluje plastičnije i tanje, dok mi "stanovnik pustinje" djeluje mekše i deblje, bolje napravljen.
    Vjerovatno je to samo moj subjektivni Daredevil osjećaj ali i pišem svoja neka opažanja i utiske.
    Kada bih ponovo birao recimo da bih bio u žestokoj dilemi oko Gnom-a i Desert Zulu-a što se tiče kvaliteta izrade i nekog opšteg utiska.
    Zaboravljenog kineza iz ladice neću ni pominjati, nije u istoj kategoriji da ne kažem - napišem nešto drugo.

    Nadam se da će ovih par redaka nekome biti od koristi prilikom budućeg izbora Zulu/Nato narukvica.

    Pozdrav, Dario.
    Poslednja ispravka: GizmoID (18.5.2015. u 13:25) Razlog: Korekcija
    vladas, VLADAN P and MMario like this.

  3. #83
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Narukvice i kaiševi za ručne satove

    Bravo Dario...odlicno si to napisao. Siguran sam da ce mnogima koristiti. I sam sam cesto kupovao i mjenjao tkz., nato kaiseve.


    Iskoristio bi tvoj post (nadam se da se ne ljutis) i dodao jedan info.....
    Naime, mnogi od nasih clanova ne znaju razlikovati nato od zulua.... i smatraju da razlika nije ni bitna. Po meni dosta grese jer je razlika jaaaaaako velika.
    Napominjem da mnogi trgovci i prodavci tih kaiseva ne znaju razliku pa oba oblika nazivaju nato kaisevima.
    Da se ne vracam revise u istoriju kako je nastao taj oblik kaiseva.....ustvari nato je radjen prvo za vojne potrebe i to iskljucio zbog otezanih uvjeta nosenja satova. Znaci, moze se oprati, vece je duzine pa moze ici i preko rukava, jakni ili opreme, izdrzljiviji materijal za odrzavanje i upotrebe i kao zadnje a skoro i najvaznije je to da s upotrebom natoa i zulua smanjena je mogucnost da prilikom udaraca i zapinjanja izgubite i sat...jer uvijek ce jedna iglica izdrzati.....jedino ako si bas takve srece da ga osines i pocupas obe.....
    Jos jedna bitna razlika izmedju nato i zulu kaisa je i u obliku alki, ringova....kod zulua su deblji, zavareni i ovalnijeg oblika.
    Takodjer i u odabiru platna. Zulu kaisevi se pretezno rade od balistickog, negorivog platna. Deblje platno daje i odredjenu deblju konstrukciju odnosno,krutost. Samim tim su cvrsci i podatniji za rukovanje prilikom stavljanja i skidanja sa ruke. Kada se oblikuju nosenjem a taj sam proces ne traje dugo.....nekih 4 do 5 dana i zulu je formiran po obliku ruke.
    I nato i zulu mogu biti sa 3 ili pet karika, alki, sa podloznim usivenim delom ali i bez njega.
    Moj savet je......zulu!
    Inace dosta tih kaiseva sam promenio, od raznih proizvodjaca, ali sam najzadovoljniji sa covekom koji je iz naseg regiona a radi u Nemackoj. Brz, poslovan a oprema mu je vrhunska.
    Spezialisiert auf hochwertige Nato & Zulu Bänder - Miro's Time
    Pozdrav kolegama
    Mario
    VLADAN P, krstin and GizmoID like this.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  4. #84
    Član Avatar korisnika GizmoID
    Član od
    14.3.2013.
    Lokacija
    Doboj
    Poruke
    210
    Lajkovi
    1064
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Narukvice i kaiševi za ručne satove

    Zašto bih se ljutio, izvrsna dopuna na moj post.
    MMario likes this.

  5. #85
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Narukvice i kaiševi za ručne satove

    ok, pozzz
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  6. #86
    Član Avatar korisnika GizmoID
    Član od
    14.3.2013.
    Lokacija
    Doboj
    Poruke
    210
    Lajkovi
    1064
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Narukvice i kaiševi za ručne satove

    Stigla mi je prinova u vidu 2 nove Zulu narukvice. Jedna je sa 3 a druga sa 5 prstenova. Kupljeni od gospodina Miroslava Fijale tj. od njegove firme u Njemačkoj (Spezialisiert auf hochwertige Nato & Zulu Bänder - Miro's Time). Više o njima ću napisati kada ih stignem nositi i sredim i iskristališem utiske. Za sada ću samo da pohvalim ljubaznost gospodina Fijale jer na sajtu nema BiH ubačenu u listi zemalja za dostavu. Jedna fotka da se vidi o čemu pišem (vrijeme dostave 9 dana).
    Narukvice i kaiševi za ručne satove-img_20150601_124952.jpg
    Poslednja ispravka: GizmoID (1.6.2015. u 12:07) Razlog: typo
    RUS, VLADAN P, bt321 and 4 others like this.

  7. #87
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Narukvice i kaiševi za ručne satove

    Odlican je Miro, i od mene sve preporuke za njegove kaiseve. Jedni od boljih na trzistu.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  8. #88
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Narukvice i kaiševi za ručne satove

    Cestitam kolega, secas se mojih reci...tj, slova?
    bt321 and GizmoID like this.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  9. #89
    Član Avatar korisnika GizmoID
    Član od
    14.3.2013.
    Lokacija
    Doboj
    Poruke
    210
    Lajkovi
    1064
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Narukvice i kaiševi za ručne satove

    A, šta misliš zašto sam od njega kupio? 😉
    Preporuka je dobra stvar. Bio si u pravu.
    VLADAN P and MMario like this.

  10. #90
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Narukvice i kaiševi za ručne satove

    Tako je, zato smo tu ...i mislim da preporuku od kolege iz licnog iskustva mnogo znaci. I sam cu se pre odluciti na neku kupovinu ako mi netko od kolega sa foruma preporuci.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •