Strana 35 od 96 PrvaPrva ... 253132333435363738394585 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 341 do 350 od ukupno 953
Like Tree2588Likes

tema: Kozni kaisevi za satove

  1. #341
    Stariji član Avatar korisnika lemi
    Član od
    26.10.2011.
    Lokacija
    NOVI SAD
    Poruke
    561
    Lajkovi
    1415
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    85

    Određen forumom Re: Kozni kaisevi za satove

    meni se svidjaju......čestitke.....
    diaboliqstraps likes this.
    ​LEMI

  2. #342
    Član Avatar korisnika pugo
    Član od
    31.10.2010.
    Lokacija
    beograd
    Poruke
    205
    Lajkovi
    784
    Reputacioni uticaj
    37

    Određen forumom Re: Kozni kaisevi za satove

    Za Cartier Santos-100 kaiš od python-a, ledjna krupna krljušt.

    Kozni kaisevi za satove-16.jpgKozni kaisevi za satove-17.jpgKozni kaisevi za satove-18.jpgKozni kaisevi za satove-19.jpg
    RUS, vladas, HADzI DALIBOR and 3 others like this.

  3. #343
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Kozni kaisevi za satove

    Svaka cast Pugu na strucnosti ali nekako mi je odvratno ubijanje zivotnja da bi se od njih pravili kaisevi i slicne stvari.
    anbeast, bt321 and bajker01 like this.

  4. #344
    Član Avatar korisnika pugo
    Član od
    31.10.2010.
    Lokacija
    beograd
    Poruke
    205
    Lajkovi
    784
    Reputacioni uticaj
    37

    Određen forumom Re: Kozni kaisevi za satove

    Tiho.
    Poštujući tvoju naklonost prema životinjama želim ovim putem da ti kažem da ni jedno parče egzotične kože, sa moje strane, nije upotrebljeno za izradu kaiša a da koža nije imala sertifikat da je "od posebno gajenih" egzotičnih životinja namenjenih za preradu kože u svrhu proizvodnje raznih predmeta.
    Tako, na ovoj slici koju u prilogu postavljam, možeš videti brojnu oznaku sertifikata.
    U celom svetu zakonom o zaštiti divljih životinja ZABRANJENO je njihovo izlovljavanje a kazne su drastične.
    Primera radi, kod nas postoji zakon koji zabranjuje sakupljanje puževa iz prirode i njihovo korišćenje u prehrambenoj industriji, već se u tu svrhu koriste puževi iz pužarnika namenjenih za njihov uzgoj i preradu.
    Potpuno te razumem, naročito ako si vegetarijanac.
    Inače sam veliki ljubitelj svih životinja, a u stanu imam predivnu pudlu koja , kao i svaka životinja ako se čovek prema njima odnosi sa puno uvažavanja, pruženu ljubav prema njoj višestruko uzvraća.
    Ovaj odgovor shvati kao dobru nameru i nikako drugačije, kao što ja shvatam tebe.
    Pugo
    Kozni kaisevi za satove-1.jpg
    milan zmaj, eee, RUS and 5 others like this.

  5. #345
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Kozni kaisevi za satove

    Glede ove stvari nisam ni tamo ni ovamo...Prosto ne znam kome se privoleti carstvu...Apsolutno razumem tihu, a sa druge strane... U stvari.... evo dok ovo pokusavam da napisem shvatam da nema druge strane... Ljudi iskoriscavaju zivotinje od kada su nastali kao vrsta. Uglavnom zbog toga sto njihove koze, kosti, meso, tetive, snagu nisu mogli zameniti necim drugim, medjutim, razvojem civilizacije smo stigli do nivoa kada u velikoj vecini slucajeva (ako ne i u svim), apsolutno mozemo zameniti bilo koji zivotinjski proizvod nekim vestackim. Proizvodimo vrlo kvalitetne vestacke materijale (mada, jos uvek im fali ''ono nesto'' da bi bili poput koze) Proizvodimo dovoljno biljne hrane, (Tu ima zackoljica. Sta se desava ukoliko otkrijemo da i biljke osecaju bol i pate.) a uskoro cemo u laboratoriji gajiti meso od maticnih celija. (Zapravo, vec se gaji, ali jos uvek proces nije dovoljno pouzdan i jeftin za komercijalizaciju). I pored svega, procice jos prilicno vremena dok se ustaljene navike ne promene i svest ne dodje do novog nivoa. Priznajem, licemer sam! I pored gorepomenutog shvatanja jedem meso i volim ga, volim kozne kaiseve i cipele. (OK, bunde od pravog krzna prezirem...). Znam da se na svest okoline moze uticati licnim primerom, podrzavam tihu u njegovim nastojanjima, ali sam nemam dovoljno odlucnosti da promenim svoje navike. Tim gore po mene, neko ne shvata pa mu nije uzeti za zlo, a ja, sa druge strane....
    VLADAN P likes this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  6. #346
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.528
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Kozni kaisevi za satove

    Citat pugo kaže: Pregled poruke
    Hvala Tolarbo, naravno uskoro..............
    Pugo nadam se da smo dosli na red..

  7. #347
    Stariji član Avatar korisnika luger
    Član od
    23.8.2010.
    Poruke
    638
    Lajkovi
    1384
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Kozni kaisevi za satove

    off topic, izvinjavam se.

    ja isto osecam bol u stomaku kad sam gladan, i takodje saosecam sa samim sobom isto koliko i sa
    zivotinjama i biljkama koje jedem. to sto sam ja covek pa se nalazim tu gde sam u lancu ishrane
    i sledim generacije svojih predaka pa sam vecinu dana obucen i obuven se verovatno radi sa razlogom
    (da je suprotno mislim da bi me ´apsili a i bilo bi mi hladno).

    ukoliko osudimo upotrebu koze i ishranu zivotinjskom hranom, onda bi trebalo da osudimo i celu
    poznatu istoriju covecanstva jer su pre nas radili to isto. ukoliko se utvrdi da nije eticki jesti biljke,
    a ni zivotinje, jedino resenje je zivot na infuziji, sto, slozicete se, nije bas pametno iz mnogo razloga.

    to je malo bzvz, ar ne ?
    HADzI DALIBOR and DrAgod like this.

  8. #348
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Kozni kaisevi za satove

    Citat luger kaže: Pregled poruke
    ukoliko osudimo upotrebu koze i ishranu zivotinjskom hranom, onda bi trebalo da osudimo i celu
    poznatu istoriju covecanstva jer su pre nas radili to isto. ukoliko se utvrdi da nije eticki jesti biljke,
    a ni zivotinje, jedino resenje je zivot na infuziji, sto, slozicete se, nije bas pametno iz mnogo razloga.

    to je malo bzvz, ar ne ?
    Zato sam i ja gore rekao da sam negde na pola povodom ovog pitanja. Nasledje nam je takvo jer drugacije nije ni moglo biti. Tehnologija i svest su nam tako nalagale. (zato ne mozemo osuditi nase pretke). Medjutim, danas smo dosli na samo granicu tehnologije i (donekle) svesti da lagano mozemo da vrsimo tranziciju. Do sada smo morali to da radimo, a sada (zapravo ne odmah, nego za koju deceniju) su moguce alternative, pa ubijati i koristiti zivotinje (a mozda i biljke) ce biti samo stvar izbora, ne nuzde. Covek (na srecu ili na nesrecu) ima slobodu koju mu daje razum. Zivotinja MORA da radi ono sto joj kaze instinkt, covek - NE. Ako bi ono meso uzgajeno od maticnih celija bilo isto kao meso svinjceta, zasto bi terao svinjcad da pati ako postoji alternativa? Sve je ovo jos hipoteticki, nije da ce sutra to da se dogodi, ali treba otovriti um i razmislajti u tom pravcu...

    Pugo, zaista izvini za ove OFF tirade!!! (Doduse, nije da se granicno ne tice koznih kaiseva )
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  9. #349
    Član Avatar korisnika diaboliqstraps
    Član od
    19.1.2013.
    Lokacija
    Düsseldorf
    Poruke
    209
    Lajkovi
    1446
    Reputacioni uticaj
    25

    Određen forumom Re: Kozni kaisevi za satove

    On topic; privatna kolekcija. Poltrona Frau koža


















    RUS, vladas, anbeast and 3 others like this.

  10. #350
    Član Avatar korisnika diaboliqstraps
    Član od
    19.1.2013.
    Lokacija
    Düsseldorf
    Poruke
    209
    Lajkovi
    1446
    Reputacioni uticaj
    25

    Određen forumom Re: Kozni kaisevi za satove

    hm.. nekako mala slika gore... ne mogu više ispraviti

    marko14, anbeast, VLADAN P and 2 others like this.

Slične teme

  1. Kozni kais za sat
    By div in forum Oprema za satove - narukvice, kaiševi, delovi...
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 3.11.2014., 23:09
  2. Diaboliq kaisevi
    By nikola0406 in forum Oprema za satove - narukvice, kaiševi, delovi...
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 21.4.2012., 10:46
  3. Rios kaisevi za satove
    By sofronije in forum Prodaja dodatne opreme za satove
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 18.1.2012., 7:59
  4. kozni kais
    By raketa-paketa in forum Oprema za satove - narukvice, kaiševi, delovi...
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 9.7.2011., 15:52
  5. IWC kozni kaisevi
    By milan zmaj in forum Kafić
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 27.3.2011., 9:49

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •