Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10
  1. #1
    Član Avatar korisnika Templar
    Član od
    6.4.2010.
    Poruke
    157
    Lajkovi
    53
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Casio - GA-100-1A1JF

    Sta mislite o ovom modelu GA-100-1A1JF iz nove serije



    Danas u prolazu pored sajdzije mi se ucini da sam ga video pa idem sutra da bolje pogledam pa ako je do 10000 din uzimam ga. Na netu nisam nesto puno informacija nasao a i ono sto sam nasao je na japanskom gde pise da kosta oko ¥13,500 ( valjda jena )

  2. #2
    Časovničar Avatar korisnika watchmag01
    Član od
    7.8.2008.
    Lokacija
    karlovac
    Poruke
    708
    Lajkovi
    750
    Reputacioni uticaj
    47

    Određen forumom Re: Casio - GA-100-1A1JF

    GA-100-1A2ER baš sam ga stavil u izlog i vrlo rado ga prepustim za 650knili 90 e ali samo onima sa jačim zglobom jer je priično velik 51mm kao i onima koji ga neće puno pogledavat po noći jer mu je led svjetlo na 6 krasne naranđaste boje ali baš previse ne pomaže .Onima kojima je točnost bitna štoperica mjeri 1-1000 sek a za spavalice posjeduje 5 alarma sa snooze funkcijom.Baterija je cr 1220 i trebala bi izdržati 2 god a koliko sami sat to bude vrijeme pokazalo
    CUBUS ORIENT CASIO ROMANSON SEIKO PULSAR LORUS
    MEEX KENNETH COLE MAREA POLICE

  3. #3
    Član Avatar korisnika Templar
    Član od
    6.4.2010.
    Poruke
    157
    Lajkovi
    53
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Casio - GA-100-1A1JF

    14000 din kod lokalnog sajdzije ><

    strasno.

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Casio - GA-100-1A1JF

    Uh-kod watchmag-a je dooobro jeftiniji!

  5. #5
    Član Avatar korisnika Templar
    Član od
    6.4.2010.
    Poruke
    157
    Lajkovi
    53
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Casio - GA-100-1A1JF

    Nikako mi ne ide u glavu kako to da u Japanu odakle je i Casio model kosta 99$ , a onda citam na stranim forumima Amerikanci ga kupuju vec od 69 $ a kod nas u Srbiji kosta 140 eura?

    Mislim ko je ovde lud ne zna se, da li je to sve isti sat ili sta vec, opste rasulo sa cenama, prosto covek da odustane od bilo kakve kupovine.

  6. #6
    Časovničar Avatar korisnika watchmag01
    Član od
    7.8.2008.
    Lokacija
    karlovac
    Poruke
    708
    Lajkovi
    750
    Reputacioni uticaj
    47

    Određen forumom Re: Casio - GA-100-1A1JF

    Da malo objasnim svoju cjenu a mogla se donekle isčitat iz mog posta . Stavio sam nešto nižu cjenu nego normalnu jer mislim da će se malo teže prodavati zbog slabije vidljivosti po noći pa se nadam da će niža cjena kompezirati taj nedostatak i da sat neće dugo stajat u izlogu. Ukoliko se pokaže da mušterijama ne smeta taj nedostatak , uostalom ko gleda često na sat po noći osim penzionera a taj sat ionako nije za njih , možda cjena dođe na normalu .zakon potražnje ili kak se to već u današnje vrijeme kaže
    CUBUS ORIENT CASIO ROMANSON SEIKO PULSAR LORUS
    MEEX KENNETH COLE MAREA POLICE

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Casio - GA-100-1A1JF

    @Templar
    Druge zemlje pa drugačiji porezi i ostala davanja-ništa neobično!
    @watchmag
    Hoćeš da kažeš:ako krene prodaja-"malo" ćeš dignut' cijenu:p!? Što implicira,ko želi ovaj sat,neka odma' kupuje(naravno u Karlovcu)!

  8. #8
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Casio - GA-100-1A1JF

    Templar, slažem se da su cene satova u Srbiji prilično visoke kada se uzme u obzir kupovna moć i standard stanovništva, ali sama cena često zavisi od mnogo faktora... Cene satova u inostranstvu u bilo kojoj radnji nisu mnogo niže nego li kod naših distributera, a dešava se da budu i više nego li u Srbiji. Ne mogu se porediti cene satova u radnjama sa cenama satova u online prodavnicama ili berzama kao što je e-bay. Distributer, bilo kod nas ili u inostranstvu, mora da plati zakup objekta, radnike, doprinose državi za radnike, poreze i takse prilikom uvoza robe, knjigovođe i još pored toga da zaradi koji dinar za sebe... dok većina online prodavnica nema dobar deo tih troškova ili imaju povlastice prilikom ovakvog vida poslovanja pa samim tim i mogu da si dozvole niže prodajne cene. Pritom, mnoge kompanije koje se bave online prodajom često nisu autorizovani distributeri (naravno da ima i dosta AD, da ne budem pogrešno shvaćen), satovi znaju da budu sa sivog tržišta a berze kao što su e-bay su prepune re*lika što opet prilikom kupovine nosi određen rizik. Imaj na umu i da jedan distributer u SAD naruči od Casia 1000 satova koje rasproda u roku od par meseci a možda i kraće, dok naš distributer proda daleko manju količinu na period od godinu, dve... Veličina tržišta takođe igra jako veliku ulogu u određivanju cena, pa je tako popust na količinu koji se dobija od samog proizvođača tokom nabavke satova veoma bitan prilikom određivanja krajnje cene.

    Sa druge strane, sat koji ovde u radnji kod distributera košta $100 preko ebay-a ili neke online prodavnice možeš da kupiš za $35 što opet zna da predstavlja značajnu uštedu, pa čak i kada se uračunaju carina i porez. No, nemaju svi mogućnost online kupovine niti imaju poverenja u ovakav vid trgovine iako je u svetu uveliko već u primeni pa je ponuda lokalnog distributera svakako dobrodošla. Ako je razlika u ceni između lokalnog distributera i onog koji sat prodaje online putem a nalazi se negde u Singapuru 2000-3000 dinara, verovatno bih se odlučio za kupovinu sata kod domaćeg distributera. Ako je razlika u ceni recimo 5000-6000 ili više hiljada dinara, onda se kupovina online putem verovatno isplati. Sve zavisi kako gledaš na stvari i šta ti je i dal ti je još nešto bitno, osim same cene...

    Tako nekako... valjda...

    Ja bih pre uputio zamerku, kao što već jesam, na slabiji izbor modela nego li na same cene satova.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  9. #9
    Član Avatar korisnika Templar
    Član od
    6.4.2010.
    Poruke
    157
    Lajkovi
    53
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Casio - GA-100-1A1JF

    Pozdrav i hvala na odgovorima, kontaktirao sam predstavnika za Srbiju i javili su mi da sat imaju na lageru i da kosta 10900 din
    pa i nije toliko lose mozda ga narucim placa se pouzecem .

    Meni opet se svidja sat, nekako je sav stealth xD , moze se u svaleraciju sa njim hehe salim se
    Poslednja ispravka: Templar (13.5.2010. u 22:39)

  10. #10
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Casio - GA-100-1A1JF

    Eto... nije to ni toliko skupo u odnosu na inostranstvo. Mislim da ti se više isplati kupiti sat u Srbiji nego li ga naručivati iz inostranstva.
    Jedino, gledaj da pogasiš sve alarme, tajmere, blinkalice i lampice kada kreneš tamo gde si već naumio da ideš sa tim satom... U suprotnom, nećeš biti toliko stealth a to već neće valjati...

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •