Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8
Like Tree5Likes
  • 4 Post By veberz
  • 1 Post By HerrFlick

tema: Zamjena kristala i problem sa otvaranjem kucista(Daniel Wellington)

  1. #1
    Novi član
    Član od
    21.9.2020.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Zamjena kristala i problem sa otvaranjem kucista(Daniel Wellington)

    Pozdrav svima. Novi sam na forumu a ovo mi je ujedno i prvi post. Prethodnih nekoliko mjeseci sam razvio interesovanje prema satovima te sam ujedno poceo skupljati neku skromnu kolekciju i neki amaterski set alata za odrzavanje iste.

    Naisao sam na jedan problem i nadam se da ce ovde biti neko dovoljno iskusan da mi moze pomoci. Naime, zeleci da otvorim kuciste sata i provjerim tacno o kojoj se vrsti baterije radi, upotrebom nesto vece mehanicke sile doveo sam do toga da mi je sa sata spala jedna kazaljka. Isprva to nisam dozivljavao kao veci problem, medjutim ubrzo sam shvatio da je kuciste sata izradjeno na specifican nacin i da je poprilicno tesko doci do samoga kristala.

    Postavicu nekoliko fotografija u nadi da ce pojasniti problem. Zna li neko nacin kako skinuti kristal sa ovoga sata i generalno sa satova u kojima kuciste na ovakav nacin ogradjuje kristal? Na internetu sam nasao trik koristenjem vakuma ali isti mi ne polazi od ruke. Za sad kao jedinu soluciju vidim razbijanje kristala i ubacivanje drugoga stakla, medjutim pribojavam se da cu ostetiti brojcanik prilikom toga. Unaprijed zahvalan.

    Daniel Wellington
    Classis Sheffield
    Priložene slike Priložene slike Zamjena kristala i problem sa otvaranjem kucista(Daniel Wellington)-1.jpg   Zamjena kristala i problem sa otvaranjem kucista(Daniel Wellington)-2.jpg   Zamjena kristala i problem sa otvaranjem kucista(Daniel Wellington)-3.jpg  

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika veberz
    Član od
    5.10.2013.
    Lokacija
    H-Kečkemet
    Poruke
    1.021
    Lajkovi
    2564
    Reputacioni uticaj
    107

    Određen forumom Re: Zamjena kristala i problem sa otvaranjem kucista(Daniel Wellington)

    Pozdrav Daniel Wellington Classis Sheffield!
    Tačan tip baterije si mogao očitati preko zadnjeg staklenog poklopca. Kućište sata je zaista specifično, tzv kovčeg sistema i otvara se samo spreda preko prednjeg stakla. Dali pomoću vakuma ili pomoću posebnog alata, to ti ne mogu reći. Vidim međutim da si upoterbom prekomerne mehaničke sile uspeo da odvališ i krunicu na satu. S obzirom da je taj sat nov bio vrednosti do 50 evra, ja zaista ne vidim smisla bacati se u troškove, sat takav kakav je treba spremiti u ladicu po mom mišljenju.
    Izvini jaro ako sam te razočarao, zaista mi nije bila namera.
    tvoj Mathias Rex
    obična banatska džukela
    eee, Misfit, milek and 1 others like this.

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.586
    Lajkovi
    5189
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Zamjena kristala i problem sa otvaranjem kucista(Daniel Wellington)

    Dali ili ne vrijedi opravka sata ne treba diskutovati. Ja sam servis đedovog sata platio kolio košta isti takav na oglasima, a platio bi i duplo više da je trebalo.. Ili npr ako neko želi da se bavi hobijem popravkom satova, onda hobi i košta, inače bi bio biznis a ne hobi.

    Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

  4. #4
    Novi član
    Član od
    21.9.2020.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Zamjena kristala i problem sa otvaranjem kucista(Daniel Wellington)

    Citat veberz kaže: Pregled poruke
    Pozdrav Daniel Wellington Classis Sheffield!
    Tačan tip baterije si mogao očitati preko zadnjeg staklenog poklopca. Kućište sata je zaista specifično, tzv kovčeg sistema i otvara se samo spreda preko prednjeg stakla. Dali pomoću vakuma ili pomoću posebnog alata, to ti ne mogu reći. Vidim međutim da si upoterbom prekomerne mehaničke sile uspeo da odvališ i krunicu na satu. S obzirom da je taj sat nov bio vrednosti do 50 evra, ja zaista ne vidim smisla bacati se u troškove, sat takav kakav je treba spremiti u ladicu po mom mišljenju.
    Izvini jaro ako sam te razočarao, zaista mi nije bila namera.
    tvoj Mathias Rex
    obična banatska džukela
    Mogu ti reci dobro si me nasmijao sa uvodnom recenicom. Tek sad primjetih kako je ispalo. Salu na stranu, nije pitanje ni vrijednosti ni sentimetalnosti, vise bih volio da se naucim uhvatiti u kostac sa ovakvim problemima. Ovo ce biti prvi put da mjenjam staklo i da skidam/vracam kazaljke. Zamjensko staklo me izaslo svega 40tak centi, a krunica nije ostecena vec samo izvadjena privremeno da je ne ostetim. Htio sam samo da provjerim ima li neka dobra ideja prije nego razbijem staklo i stavim novo.
    veberz likes this.

  5. #5
    Mlađi član
    Član od
    4.10.2010.
    Poruke
    63
    Lajkovi
    107
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Zamjena kristala i problem sa otvaranjem kucista(Daniel Wellington)

    Ja bih probao da izvučem mehanizam sa zadnje strane. Ne znam da li je zakačen ili zalepljen, ali izvlačenjem mehanizma bi spala i satna kazaljka,

    i onda bi ti u satu ostao samo brojčanik sa jednom rupom (kroz koju inače ide osovina kazaljki mehanizma) i staklo sa druge strane. Kroz tu rupicu na brojčaniku što ostane bi moglo da se izgura staklo od nazad. Bar u teoriji.

    E sada, ako je mehanizam zalepljen za brojčanik rizikuješ da oštetiš brojčanik izvlačenjem mehanizma....

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika veberz
    Član od
    5.10.2013.
    Lokacija
    H-Kečkemet
    Poruke
    1.021
    Lajkovi
    2564
    Reputacioni uticaj
    107

    Određen forumom Re: Zamjena kristala i problem sa otvaranjem kucista(Daniel Wellington)

    Citat HerrFlick kaže: Pregled poruke
    Mogu ti reci dobro si me nasmijao sa uvodnom recenicom. Tek sad primjetih kako je ispalo. Salu na stranu, nije pitanje ni vrijednosti ni sentimetalnosti, vise bih volio da se naucim uhvatiti u kostac sa ovakvim problemima. Ovo ce biti prvi put da mjenjam staklo i da skidam/vracam kazaljke. Zamjensko staklo me izaslo svega 40tak centi, a krunica nije ostecena vec samo izvadjena privremeno da je ne ostetim. Htio sam samo da provjerim ima li neka dobra ideja prije nego razbijem staklo i stavim novo.
    Je, bas je ispalo saljivo, i ja sada primecujem. Ne marim, imam opravdanje
    Sto se tice sata, cenim tvoju resenost da prckas oko njega, ali ti se bas na pocetku uhvatio neuobicajenoga. tipa. Malocas sam proguglao i nisam ama bas nista nasao u vezi ovoga tipa.
    Velis da imas novo staklo? Jesi pomislio da nalepis nesto na postojece i tako ga izvuces? I kako si uspeo izvaditi krunicu?
    Nemoj staklo razbijati, realne su sanse da ces ostetiti brojcanik i/ili kazaljke.

  7. #7
    Novi član
    Član od
    21.9.2020.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Zamjena kristala i problem sa otvaranjem kucista(Daniel Wellington)

    E sad, prvo odradio sam posao sa cekicem(razbio sam staklo). Kako sam se i bojao, ostetio sam brojcanik. Ali, igrom slucaja kad sam vec sve razbio rastavio sam sve na dijelove da vidim kako bi inace trebalo. Na tim jefitnijim satovima mehanizam je zalijepljen/usrafljen/nabijen na drugu stranu brojcanika. Dakle trebalo je samo skinuti mehanizam u potpunosti i metalna ploca koja ostaje je zapravo druga strana brojcanika. Pritiskom vecim na istu plocu ispadaju i staklo i brojcanik sa druge strane. Operacija uspjela, pacijent preminuo. Hvala vam svima, nauceno je nesto danas.

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Zamjena kristala i problem sa otvaranjem kucista(Daniel Wellington)

    Mislim da ne bi nista dobio, nije ta ploca toliko debela, verovatno bi pokrivio cifer kada bi gurao u nju

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •