Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7
  1. #1
    Novi član
    Član od
    21.2.2011.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Post Tissot prc200 automatic chronograph- problem stane

    Imam jedan problem pa bih Vas najlepse molio da mi pomognete. 28.08.2010. godine sam kupio sat marke TISSOT u Americi. Sat je automatik,

    proslog meseca je poceo da staje vec posle dva sata od mog rucnog navijanja bez obzira da li je na ruci ili ne.
    Garancija koju sam dobio uz njega je medjunarodna i vazi 24 meseca(tj. sat mogu da odnesem na popravku u garantnom roku gde god da se na svetu nalazim). Jedini ovlasceni servis kod nas je INDETICO u Beogradu, gde sam ga i odneo 12.02.2011.
    16.02.2011. su me obavestili da sat moraju da posalju u Svacarsku a da ce biti vracen tek za 8 nedelja!

    Moje pitanje je da li je to uobicajna praksa da se satovi salju direkno proizvodjacu,jer koji god servis sam zavo ljudi su se zacudili i objasnili mi da je praksa da se ne isparvni deo narucuje a ne sat da se salje direkno proizvodjacu.

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Tissot prc200 automatic chronograph- problem stane

    Da u zavisnosti dogovora distributera, neke satove popravljaju zvanični časovničari dok pojedine modele šalju direktno fabrici.

    Ne verujem da je skupa popravka, odnesi ga časovničaru da pogleda kvar, ako kaže da je skup kvar šalji ga nazad u fabriku ali ne smeš da kažeš da je sat otvaran jer tada garancija je ne važeća!

  3. #3
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Tissot prc200 automatic chronograph- problem stane

    Posto si rekao da je u pitanju PRC200 Chronograph Automatic - moze biti sa mehanizmom Valjoux 7750 ili novim C01.211. Ako je ovaj drugi mehanizam u pitanju - radi se o novijem mehanizmu, za koji je moguce da nemaju alate / delove / obuku za popravku mehanizma. U ovakvim slucajevima - logicno je da se sat salje direktno proizvodjacu, mada je uzas biti bez sata 8 nedelja.

    Ako si bas hrabar - mozes otici drugom casovnicaru, kao sto je Angel savetovao, ali bih ja licno radije izdrzao 8 nedelja zarad ocuvanja garancije
    No time to lose

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika Don_Krstic
    Član od
    17.7.2009.
    Poruke
    587
    Lajkovi
    522
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Tissot prc200 automatic chronograph- problem stane

    ETA C01.211. je u njemu, pa ga verovatno šalju iz razloga koji Vladas naveo... Ja ga ne bih nosio kod časovničara, bolje ti je da sačekaš 8 nedelja, jer da je nešto sitnije verovatno bi oni to otklonili...

    P.S. Evo na ovom linku ima malo više o tom mehanizmu...
    Poslednja ispravka: Don_Krstic (22.2.2011. u 13:47) Razlog: dodavanje linka

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Tissot prc200 automatic chronograph- problem stane

    I ja sam mislio da imaš sat sa C01 mehanizmom zato govorim da pojedine modele popravljaju ovde dok druge šalju nazad baš kako ti je Vladan rekao.

    Kažeš da ručno namotavaš sat? Taj mehanizam je automatik sa samo 15 rubina u sebi što je baš malo. Kada se ručno navija onda se zupčanici habaju pri rucnom navijanju i to su mogući razlozi zašto se sat više ne namotava dok ga nosiš. Remont, popravka bi trebala da bude nekih 50€.

    Bolje budi strpljiv i vrati sat nazad u fabriku jer je velika veravatnoća da će sami zameniti celosni mehanizam.

    Napomena
    Ne naglašavaj da si sat namotavao krunicom, već samo pokretom ruke dok si ga nosio!

    bdw, šta piše na satu, koliko rubina ima...25 ili 15?

  6. #6
    Novi član
    Član od
    21.2.2011.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Post Re: Tissot prc200 automatic chronograph- problem stane

    Mislim da ima 15 rubina, aili nisam siguran. Posto nisam u mogucnosti da vidim
    sta pise na satu iz razloga zato sto je sat u srevisu.
    Ovo je sat koji imam:
    Evo linka:
    Tissot

    Sutra idem u servis da potpisem to odobrenje u vezi slanja u Svajcarsku,pa videcemo.
    Samo sam se zacudio zbog vremenskog roka koji im je potreban da bi ga popravili i poslali nazad.

  7. #7
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Tissot prc200 automatic chronograph- problem stane

    Po linku koji si dao - vidi se da se radi o pomenutom mehanizmu C01.211. Dakle - verovatno je to u pitanju. Drzim ti palceve da stigne sto pre.
    No time to lose

Slične teme

  1. Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 30.12.2010., 12:01
  2. [PRODATO] - Tissot PRC200
    By vlax in forum Prodaja satova
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 25.12.2010., 17:34
  3. Tissot prc200 - nedoumice oko kupovine
    By vlax in forum Tissot
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 11.6.2010., 8:24

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •