Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
  1. #1
    Stariji član Avatar korisnika Don_Krstic
    Član od
    17.7.2009.
    Poruke
    587
    Lajkovi
    522
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Seiko 6106 umesto 7s26B???

    Zna li neko da li kazaljke, krunica i prstenovi od dana, datuma mogu da se prebace sa 7s26B na ovaj 6106? Mislio sam, ako je to moguće da ga ubacim u onaj moj SNK809...

    Ovde sam našao da su im dimenzije iste.

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Seiko 6106 umesto 7s26B???

    Nešto verovatno može a nešto ne bez obzira na to što su im dimenzije iste (barem prečnik). Mislim da bi mogao kazaljke da staviš bez nekih većih problema ali krunicu sam prilično siguran da ne bi mogao bez modifikacije. Za dan i datum prstenove takođe mislim da ne bi mogao da staviš na 6106.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika Don_Krstic
    Član od
    17.7.2009.
    Poruke
    587
    Lajkovi
    522
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Seiko 6106 umesto 7s26B???

    Razmisliću još, videću sa nekim od časovničara da se konsultujem... To bih najviše uradio jer pomenuti 6106 ima hack funkciju, a na limundu se prodaje jedan sat povoljno sa tim mehanizmom...

    P.S. Dragone hvala na info...

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Seiko 6106 umesto 7s26B???

    Ono sto sam skoro siguran, 99% je da prstenovi od dana i datuma ne mogu da se prebace.

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika Don_Krstic
    Član od
    17.7.2009.
    Poruke
    587
    Lajkovi
    522
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Seiko 6106 umesto 7s26B???

    To sam i ja prilično uveren posle malo posmatranja tih mehanizama... Prstenovi su izgleda zanitovani... Ali opet ni to ne bi trebalo da je neki problem na tom satu su beli sa crnim, a kod mene su crni sa belim, pa će se svakako uklopiti, proba ću malo u paintu da se igram pa ću videti kako izgleda... Jedino krunica kad bi mogla od mog sata da se stavi zbog estetike... Videću da zovem nekog od časovničara, najverovatnije onog iz Ruzveltove, pa da sa njim popričam....

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •