Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 28
Like Tree7Likes

tema: Sat kasni - casio ef 305 dw?!

  1. #1
    Mlađi član
    Član od
    21.7.2014.
    Poruke
    32
    Lajkovi
    10
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Sat kasni - casio ef 305 dw?!

    Zdravo svima.

    Kupio sam u julu ove godine sat Casio ef 305 dw i evo vec nekoliko dana mi kasni po 3,4,5 minuta...sat za jedan dan kasni oko 5 minuta... ne znam zasto?

    Imam garanciju, ali nisam iz Beograda a da placam put nije bas jeftino da bih isao tamo i nazad 2 puta... to mi dodje kao nov sat.

    Dajte mi neki savet oko nosenja sata u servis, da li moze da se posalje ali da ne kazu da je u transportu ostecen...?

    Da li mogu da zahtevam nov sat i povracaj novca? Koja su moja prava?

  2. #2
    Član Avatar korisnika zarekg
    Član od
    19.6.2014.
    Lokacija
    KG
    Poruke
    383
    Lajkovi
    717
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Sat kasni - casio ef 305 dw?!

    Pozovi ovlasceni servis, dogovori se sa njima da posaljes sat nekom kurirskom sluzbom, ne verujem da je to neki problem. Platices postarinu za slanje i vracanje ali to je 500-600 dinara za oba puta.

    Po novom zakonu u roku od 6 meseci mozes da biras da li hoces da ti se roba zameni, popravi ili vrati novac. Ali to moras pismeno da uradis, verovatno moras da odes u prodavnicu/servis. Ne znam tacno kada je donet ali ne znam da li to vazi od dana donosenja zakona pa za kupovine posle toga ili moze i za robu kupljenu pre toga ali da nije isteklo 6 meseci.

  3. #3
    Mlađi član
    Član od
    21.7.2014.
    Poruke
    32
    Lajkovi
    10
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Sat kasni - casio ef 305 dw?!

    Jasno. Samo mi reci ovo ako znas kakva je praksa... da li on moze da kaze da probamo da zamenimo bateriju pa da kaze da zbog toga kasni? Ali pise u unustvu da baterija treba da traje 2 godine a nije jos proslo dve godine... sat sam kupio u julu ove godine znaci nije proslo dve godine?

    To prvo, a drugo pitanje je kada odem i reklamiram da li on bez obzira sto ja trazim povracaj novca treba da salje sat u servis sto verovatno znaci da ja opet moram da dolazim dva puta? Koja je procedura znas li, koje papire treba da trazim?

  4. #4
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Sat kasni - casio ef 305 dw?!

    U ove pravne stvari se ne razumem, ali to sto si ti sat kupio pre 6 meseci ne znaci da je on proizveden tada.
    bokanegra likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  5. #5
    Mlađi član
    Član od
    21.7.2014.
    Poruke
    32
    Lajkovi
    10
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Sat kasni - casio ef 305 dw?!

    Pretpostavljas da sat radi od datuma proizvodnje? Da li treba sat da radi i zasto je radio onda...
    Kada se kupuje sat valjda ne treba da radi, vec kada ga kupim treba da ga prodavac pusti da radi, jel tako ili ne?

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Sat kasni - casio ef 305 dw?!

    Citat zarekg kaže: Pregled poruke
    Pozovi ovlasceni servis, dogovori se sa njima da posaljes sat nekom kurirskom sluzbom, ne verujem da je to neki problem. Platices postarinu za slanje i vracanje ali to je 500-600 dinara za oba puta.

    Po novom zakonu u roku od 6 meseci mozes da biras da li hoces da ti se roba zameni, popravi ili vrati novac. Ali to moras pismeno da uradis, verovatno moras da odes u prodavnicu/servis. Ne znam tacno kada je donet ali ne znam da li to vazi od dana donosenja zakona pa za kupovine posle toga ili moze i za robu kupljenu pre toga ali da nije isteklo 6 meseci.
    Po novom zakonu od septembra tekuće godine rok je najduže 15 dana (meni su u N sportu rešili patike za 7) ili 30 za tehničku robu i nameštaj. Jako je restriktivan prema trgovcima i uvoznicima, nema šale, stvari se lako reklamiraju.
    A što se tiče ovog slučaja, mislim da je baterija na izdisaju, sat se verovatno duže prodavao.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  7. #7
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Sat kasni - casio ef 305 dw?!

    Citat touch kaže: Pregled poruke
    Pretpostavljas da sat radi od datuma proizvodnje? Da li treba sat da radi i zasto je radio onda...
    Kada se kupuje sat valjda ne treba da radi, vec kada ga kupim treba da ga prodavac pusti da radi, jel tako ili ne?
    Nije tako.

    Sat radi od kad je proizveden.
    bokanegra likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  8. #8
    Mlađi član
    Član od
    21.7.2014.
    Poruke
    32
    Lajkovi
    10
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Sat kasni - casio ef 305 dw?!

    U redu, kako da zanm kada je proizveden... pise na kutiji da je uvezen iz Kine 2013. godine?

    I ko moze da promeni bateriju, da li to spada u servis i ko to moze da uradi a da ne izgubim garanciju?

  9. #9
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Sat kasni - casio ef 305 dw?!

    Najbolje da pozoves servis gde si sat kupio i da ih pitas da li mozes da zamenis bateriju kod nekog drugog casovnicara, koji je tu negde kod tebe, a da pritom ne izgubis garanciju.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  10. #10
    Mlađi član
    Član od
    21.7.2014.
    Poruke
    32
    Lajkovi
    10
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Sat kasni - casio ef 305 dw?!

    Ok... mada njima bi bilo idealno da slazu i da izgubim garanciju.,.,.

    kako da ja sigurno znam da je taj neko, ta neka radnjica sigurno ovlazcena za servisiranje originalnih casio satova?

    Da li menjanje baterije spada u servis? Ne znam da li me razumete,.... i da li mogu da dobijem potvrdu da mi je taj ovlasceni zamenio bateriju?

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •