Prikaz rezultata 1 do 2 od ukupno 2
  1. #1
    Novi član
    Član od
    9.2.2017.
    Poruke
    22
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Sastavljanje Unikatnog Rucnog Casovnika

    Postovani, nov sam na ovom forumu, a od skoro sam bio novajlija i u prelepom svetu satova. Zeleo bih da sastavim relativno unikatan rucni sat, prvo jednu jeftinu, test, verziju, a onda finalnu skupu. A sve ovo bi trebalo da postane neka vrsta lepog hobija...
    Dakle, ne interesuje me watch building, vec assembling od delova koji se mogu naruciti na internetu. Kuciste, odgovarajuci mehanizam, i staklo, dok bi se licna nota unela nekim jedinstvenim ciferom, gravurom na kucistu i unikatnom narukvicom.

    E sad pitanja...

    Da li je ovakav ili slican assembling radio neko sa sajta i kakva su mu iskustva?
    Sa kojih sajtova narucivati komponente?
    Na koji nacin stampati cifer, i da li neko to radi usluzno na ovim prostorima (Srbija, Beograd)?
    Znate li nekog vrhunskog gravera?
    Nanosenje pigmenta luminescencije, koji, sta i kako?

    Novac nije problem. Budzet za finalnu verziju je nekih 1000EUR...

    Sat bi bio tako dizajnerski resen da bi se u buducnosti radila osvezenje u vidu novog cifera, dodavanja gravure, nove narukvice...

    Unapred hvala na odgovorima!

  2. #2
    Novi član
    Član od
    9.2.2017.
    Poruke
    22
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Sastavljanje Unikatnog Rucnog Casovnika

    Naravno, pozivam sve zainteresovane da se prikljuce ovom poduhvatu kako bi svako mogao da sastavi svoj rucni sat. Da razmenimo iskustva, kontakte, izvore delova. da se druzimo, mozda i da odemo kod nekog casovnocara da nam covek pokaze sta se i kako radi....

    Javite se!!!

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •