Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 23
Like Tree23Likes

tema: Restauracija Seika 5

  1. #1
    Stariji član Avatar korisnika Prolaznik
    Član od
    29.5.2012.
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji
    Poruke
    565
    Lajkovi
    1338
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Restauracija Seika 5

    Odavno vec imam zelju da kupim neki stari polovan Seiko 5 i da ga komplet modifikujem. Vecinu starih petica koje sam probao bile su mi bas bas male za zglob, pa naidjoh skoro na jedan model 7009 koji iako je pomanji, veoma dobro stoji na ruci.

    Restauracija Seika 5-dsc_0025.jpg

    Vec sam narucio kazaljke i cifer, u photoshopu sam preradio kako bi to trebalo da izgleda na kraju. E sad jedina stvar oko koje nisam 100% siguran, cifer je 28.5mm a model Seiko 5 je 7009-3130, ono sto sam uspeo proguglam je da bi taj cifer trebao da odgovara al opet za svaki slucaj ko je upucen nek mi javi dal ce da pasuje na sat.

    Restauracija Seika 5-watchmod.jpg

    Kuciste, narukvica i ostali delovi na satu su savrseno ocuvani, deluje ko nov sat, tako da osim cifera i kazaljki ne bi nista vise menjao, mozda samo jos zadnji poklopac na satu da zamenim sa staklenim ne bi li se video mehanizam, al ne znam gde to nadjem, poklopac je onaj sto se zasrafljava, ako neko zna de ima se nadje sa staklom nek ostavi link.

    Ostatak slika kacim kad stignu delovi i kad odradim modifikacije

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika GIvan
    Član od
    11.11.2009.
    Lokacija
    Zemun, Srbija
    Poruke
    508
    Lajkovi
    2418
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Restauracija Seika 5

    I ja imam jedan 7009 i hteo bih da ga preradim bas kao sto si ti predvideo.Jedina razlika je sto je moje kuciste celicno.
    Ovde sam dobio link Home - DAGAZ WATCH LTD.
    ali ne znam sta bih dalje...
    vezba stvara majstora

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika Prolaznik
    Član od
    29.5.2012.
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji
    Poruke
    565
    Lajkovi
    1338
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Restauracija Seika 5

    Hoces da kazes da moje kuciste nije celicno ? Ako nije celik sta je ? Da je titanijum cisto sumnjam ali sat deluje veoma veoma lako u odnosu na druge petice

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika GIvan
    Član od
    11.11.2009.
    Lokacija
    Zemun, Srbija
    Poruke
    508
    Lajkovi
    2418
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Restauracija Seika 5

    Ne, ucinilo mi se na slici da je crne boje...pa ako i jeste crno ono je celicno ali nije boje celika...mozda je fotka takva...sada sam video da je celicno...
    vezba stvara majstora

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Restauracija Seika 5

    meni se ovaj tip kućišta najmanje dopada, zbog ovih lugova i nemogucnosti stavljanja bilo koje druge narukvice, izuzen originalne. Inace, jedva cekam da, na malo boljim fotografijama, vidim kako ce da izgleda ta modifikacija.

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika GIvan
    Član od
    11.11.2009.
    Lokacija
    Zemun, Srbija
    Poruke
    508
    Lajkovi
    2418
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Restauracija Seika 5

    Restauracija Seika 5-imageuploadedbytapatalk1372103656.222202.jpg
    Na ovo moje kuciste moze bilo sta od 20mm. Oznaka je 7009 405R. Ako u njega moze da se uglavi cifer od 007 a moze jer je 28.5mm to je extra a to je bas ono sto je Rus pokazao u temi Sta je vece...
    Poslednja ispravka: GIvan (24.6.2013. u 20:58)
    vezba stvara majstora

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika GIvan
    Član od
    11.11.2009.
    Lokacija
    Zemun, Srbija
    Poruke
    508
    Lajkovi
    2418
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Restauracija Seika 5

    Recimo ovakav cifer :
    Restauracija Seika 5-img_0012_zpsb2a49592-1.jpg


    i ovakve kazaljke :

    Restauracija Seika 5-001white.jpg


    Sve ukupno 48$.
    Poslednja ispravka: GIvan (24.6.2013. u 21:19)
    Markoni BG likes this.
    vezba stvara majstora

  8. #8
    Mlađi član Avatar korisnika Dulan_88
    Član od
    2.10.2010.
    Lokacija
    Belgrade, Serbia, Serbia
    Poruke
    92
    Lajkovi
    189
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom

    Pozdrav svima.Elem,danas sam pazario raspadnuti Seiko 5,ne znam sta mi je bilo ali kada je restauracija u pitanju,volim teze slucajeve jer mi predstavljaju izazov.Staklo ce morati da se promeni,bez daljnjeg,izrgebano je kao da je neko s njim orao.Mehanizam 6309 je za divno cudo ispravan ali ce mu trebati ciscenje.Kuciste,uuuh...otpadose danas ruke skidajuci riseve i pripremajuci ga za poliranje.Eeeh sad...cifrar je crn,i prelep je ali mu hvali nekoliko markera za sate.Ne znam sad sta mi je ciniti,da li da trazim cifrar sa nekog drugog seika sa istim mehanizmom ili isti cifrar pa da skidam markere i znak Seiko koji takodje nedostaje..? Idu slike pocetka restauracije....

    Restauracija Seika 5-photo-0161.jpgRestauracija Seika 5-photo-0162.jpgRestauracija Seika 5-photo-0165.jpgRestauracija Seika 5-photo-0166.jpg
    Poslednja ispravka: RUS (30.6.2013. u 20:04) Razlog: Spojene poruke

  9. #9
    Mlađi član Avatar korisnika Dulan_88
    Član od
    2.10.2010.
    Lokacija
    Belgrade, Serbia, Serbia
    Poruke
    92
    Lajkovi
    189
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Restauracija Seika 5

    Citat Prolaznik kaže: Pregled poruke
    Odavno vec imam zelju da kupim neki stari polovan Seiko 5 i da ga komplet modifikujem. Vecinu starih petica koje sam probao bile su mi bas bas male za zglob, pa naidjoh skoro na jedan model 7009 koji iako je pomanji, veoma dobro stoji na ruci.

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	DSC_0025.jpg
Viđeno:	343
Veličina:	212,9 KB
ID:	70453

    Vec sam narucio kazaljke i cifer, u photoshopu sam preradio kako bi to trebalo da izgleda na kraju. E sad jedina stvar oko koje nisam 100% siguran, cifer je 28.5mm a model Seiko 5 je 7009-3130, ono sto sam uspeo proguglam je da bi taj cifer trebao da odgovara al opet za svaki slucaj ko je upucen nek mi javi dal ce da pasuje na sat.

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	watchmod.jpg
Viđeno:	370
Veličina:	121,3 KB
ID:	70454

    Kuciste, narukvica i ostali delovi na satu su savrseno ocuvani, deluje ko nov sat, tako da osim cifera i kazaljki ne bi nista vise menjao, mozda samo jos zadnji poklopac na satu da zamenim sa staklenim ne bi li se video mehanizam, al ne znam gde to nadjem, poklopac je onaj sto se zasrafljava, ako neko zna de ima se nadje sa staklom nek ostavi link.

    Ostatak slika kacim kad stignu delovi i kad odradim modifikacije
    Druze,samo mi reci da nisi prodao cifrar.Isti je kao moj problematincki...Pomagaj...

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika Prolaznik
    Član od
    29.5.2012.
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji
    Poruke
    565
    Lajkovi
    1338
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Restauracija Seika 5

    Ako mislis na stari cifer, on je u odlicnom stanju, jedino kazaljke imaju na sebi malcice rdje.... nisam prodao, tacnije jos ga nisam ni skinuo sa sata, cekam nove delove da stignu i alat za prepravke, kad skinem stari cifer javicu ti

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •