Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
Like Tree3Likes
  • 1 Post By kajcho
  • 1 Post By Neša
  • 1 Post By kajcho

tema: Potrebni saveti u vezi sa popravkom starih dzepnih satova

  1. #1
    Novi član Avatar korisnika kajcho
    Član od
    24.1.2013.
    Poruke
    8
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Potrebni saveti u vezi sa popravkom starih dzepnih satova

    Pozdrav svim forumasima,

    Zeleo bih da popravim dva stara dzepna sata koja su u mojoj kuci otkad znam za sebe. Znam da je cena popravke ovakvih satova veca od njihove trenutne vrednosti, ali mi to ne predstavlja problem. Jedan je kupio moj otac, a drugi deda, pa imaju afekcionu vrednost, zbog bih zeleo da ih dovedem u ispravno stanje. Tata bi dobio svoj nazad na koriscenje, dok bi dedin zauzeo lepo mesto u vitrini, i izlazio u posebnim prilikama. Ne razumem se dovoljno u satove, nazalost, zbog cega o njima ne mogu mnogo da napisem.

    Na prvom satu pise Legation, swiss made, 17 jewels. Krunica za navijanje je zaglavljena. Prema osecaju, izgleda mi da je navijena skoro do kraja, a zbog necega sat nije poceo da radi. Da li je zardjala neka opruga, ili je nesto polomljeno, nemam predstavu.

    Potrebni saveti u vezi sa popravkom starih dzepnih satova-raketa4.jpgPotrebni saveti u vezi sa popravkom starih dzepnih satova-legation1.jpgPotrebni saveti u vezi sa popravkom starih dzepnih satova-legation2.jpgPotrebni saveti u vezi sa popravkom starih dzepnih satova-legation3.jpg

    Drugi sat je raketa, problem je u tome sto nakon navijanja, radi neko vreme, pa stane. Dok ga ne podsetim da krene, pa onda ponovo. Posto su rakete bile relativno cesta pojava u nasoj zemlji, u njegovu popravku polazem vece nade.
    Potrebni saveti u vezi sa popravkom starih dzepnih satova-legation4.jpgPotrebni saveti u vezi sa popravkom starih dzepnih satova-raketa1.jpgPotrebni saveti u vezi sa popravkom starih dzepnih satova-raketa2.jpgPotrebni saveti u vezi sa popravkom starih dzepnih satova-raketa3.jpg

    Ono sto bih zamolio clanove forume je da mi preporuce iskusnog casovnicara za koga iz licnog iskustva znaju da je dobar i za koga pretpostavljaju da bi mogao da mi pomogne u sredjivanju ova dva gospodina. Vidim da su i drugi slicne poslove obavljali uz pomoc clanova ovog foruma.
    Svaki savet mi je dobrodosao. Hvala unapred.
    Varga likes this.

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Potrebni saveti u vezi sa popravkom starih dzepnih satova

    Za satove nemoj da brineš, jer se mogu srediti, a ako je u pitanju samo čišćenje, platićeš nekoliko hiljada za oba sata. Pošto nisi naveo odakle si, ne znamo u koji ćeš grad nositi satove na popravku, ali predlažem da pogledaš sledeću temu u kojoj smo izložili iskustva sa časovničarima: Iskustva sa ovlaštenim servisima i časovničarima

    Pogledaj novije postove, a svaki časovničar koji je naveden ima bar nekoliko preporuka.
    Varga likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  3. #3
    Novi član Avatar korisnika kajcho
    Član od
    24.1.2013.
    Poruke
    8
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Potrebni saveti u vezi sa popravkom starih dzepnih satova

    Citat Neša kaže: Pregled poruke
    Za satove nemoj da brineš, jer se mogu srediti, a ako je u pitanju samo čišćenje, platićeš nekoliko hiljada za oba sata. Pošto nisi naveo odakle si, ne znamo u koji ćeš grad nositi satove na popravku, ali predlažem da pogledaš sledeću temu u kojoj smo izložili iskustva sa časovničarima: Iskustva sa ovlaštenim servisima i časovničarima

    Pogledaj novije postove, a svaki časovničar koji je naveden ima bar nekoliko preporuka.
    Neso, hvala na brzom odgovoru. Pogledao sam temu na koju si me uputio i odnecu satove u radnju Kostic-Dojcinovic, posto radim u ul. Kralja Petra, pa mi je blizu. Javicu rezultate pokusaja popravke, kao i iskustva sa majstorom.

    Zaboravih da napisem lokaciju - iz Chachka sam, ali zivim u Beogradu, tako da mi odgovara bilo koji od ovih gradova, pa mi je tvoja preporuka zavrsava posao.
    Neša likes this.

  4. #4
    Novi član Avatar korisnika kajcho
    Član od
    24.1.2013.
    Poruke
    8
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Potrebni saveti u vezi sa popravkom starih dzepnih satova

    Kostic-Dojcinovic je popravio Raketu, u skladu sa preporukama. Sat sam dobio popravljen za sedam dana (što zaista nije dug period), sa garancijom, i sada se klati u tatinom dzepu.
    Za drugi sat, nazalost, mi je savetovao da ga ne popravljam, jer ne moze da garantuje za njegovu ispravnost, buduci d aje mehanizam losijeg kvaliteta nego Raketin. S tim da cu se mozda ipak odluciti na popravku nakon nekog vremena.

  5. #5
    Časovničar Avatar korisnika Simke206
    Član od
    23.5.2013.
    Poruke
    354
    Lajkovi
    1312
    Reputacioni uticaj
    126

    Određen forumom Re: Potrebni saveti u vezi sa popravkom starih dzepnih satova

    Cao evo ovako da pocnem taj tvoj drugi sat Legation ima najverovatnije cilindricnu zapinjacu a ne kao kod novijih model anker . Delo vi se tesko nalaze jer je takav mehanizam davnih dana prestao da se pravi .Dali mozda imas sliku mehanzma ?

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •