Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
Like Tree6Likes
  • 1 Post By DrAgod
  • 5 Post By DrAgod

tema: Popravka ciferblata IWC

  1. #1
    Novi član
    Član od
    4.12.2015.
    Poruke
    8
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Popravka ciferblata IWC

    Imam 100 godina star džepni Šafhauzen, sa oštećenim ciferom. Bio bih zahvalan za informaciju o tome postoji li neko u Srbiji ko to može da popravi?
    Nisat
    Priložene slike Priložene slike Popravka ciferblata IWC-dial.jpg  

  2. #2
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Popravka ciferblata IWC

    Kostic salje brojcanike u inostranstvo na reparaciju samo nije to fabricko stanje.
    Na tvom satu brojcanik je verovatno emajliran ili mozda porculanski. Postoje radionice u inostranstvu koje rade takve brojcanike. Opet neces imati fabricko stanje mada neki brojcanici koje sam video stvarno lepo izgledaju. Pitanje je naravno i isplativosti.

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika DrAgod
    Član od
    3.6.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.227
    Lajkovi
    7892
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    151

    Određen forumom Re: Popravka ciferblata IWC

    Biću u utorak u Schaffhausenu i videću se sa šefom servisa u IWC. Pošalji mi slike bez kompresije, u dobrom kvalitetu, pa mogu da ga pitam za savet. Fred je sjajan čovek i vrhunski stručnjak, kladim se da zna nešto što mi ne znamo


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Filip98 likes this.
    Being an engineer is a state of mind and therefore cannot be learned or forgotten!


  4. #4
    Novi član
    Član od
    4.12.2015.
    Poruke
    8
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Popravka ciferblata IWC

    Citat DrAgod kaže: Pregled poruke
    Biću u utorak u Schaffhausenu i videću se sa šefom servisa u IWC. Pošalji mi slike bez kompresije, u dobrom kvalitetu, pa mogu da ga pitam za savet. Fred je sjajan čovek i vrhunski stručnjak, kladim se da zna nešto što mi ne znamo


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Hvala unapred.
    Evo, probao sam da napravim bolje fotke.
    Pozdrav,
    NinoslavPopravka ciferblata IWC-dial_4.jpgPopravka ciferblata IWC-dial_1.jpg

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika DrAgod
    Član od
    3.6.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.227
    Lajkovi
    7892
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    151

    Određen forumom Re: Popravka ciferblata IWC

    Ispričah se sada sa čovekom. Enamel cifere ne rade više, za pojedine modele ih ima još na stanju.

    Da bi se ustanovilo koji je potreban treba mi broj na kućištu sata kao i broj mehanizma.

    U slučaju da postoji na lageru, cena je 650CHF + zamena delova za koje postoji potreba za zamenom(kazaljke, i sl)

    Sto se tice reparacije, IWC to ne radi kada su pitanju emajlirani ciferi.

    Druga opcija je zamena istim ali farbanim ciferom i cena je u tom slucaju isto 650CHF.

    Postoji mogućnost da IWC odbije servis ukoliko proceni da je uz zamenu cifera neophodan i servis mehanizma, a kako bi se izbegle price tipa - sve je radilo savršeno, s onda ste vi stavili novi cifer pa sada ne radi.

    Preporuka je - odraditi servis(u IWC ili sopstvenoj režiji) i ići na zamenu cifera farbanim uz zamenu kazaljki.

    Ekonomska isplativost ovakvog zahvata ne postoji. Ako postoji emotivna “isplativost” (dedin sat, porodični i sl. ) to je druga priča.

    Nadam se da sam bio od pomoći.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    RUS, skydrummer, stanis and 2 others like this.
    Being an engineer is a state of mind and therefore cannot be learned or forgotten!


Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •