Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 11
Like Tree1Likes

tema: Pitanje u vezi kvara na Calvin Klein satu...

  1. #1
    Novi član Avatar korisnika Mathas
    Član od
    6.6.2010.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Question Pitanje u vezi kvara na Calvin Klein satu...

    Prvo novi sam na forumu, tako da pozdravljam sve clanove i nadam se ugodnom druzenju u ovoj zajednici.

    E sada sat.
    Ovako, imam Men's Calvin Klein Post Minimal Watch K7621100.



    U relativno dobro je stanju ali mu je pukla s jedne strane kožni remen.Ali to se lako sredi, kupim novi...(Bilo bi dobro ako netko zna gdje kupiti original remen od ovoga modela)
    Nego moj problem je ovaj.Prvo, ne znam koliko dugo je u njemu ta baterija ali sat ne radi. Kada hocu pomaknuti kazaljke sa onim malim kotačićem sa strane, kazaljke se uopce ne micu. Mada kada ga ja mrdam gore dolje kazaljka od sekundi se mice u polju za jednu sekundu,gore dolje,kako ja tresem.

    Sada mene zanima da li se taj sat moze popraviti i koliko bi mi to urar naplatio.I naravno ako netko zna sto bi mogao biti problem?

    Unaprijed hvala na odgovorima...

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Pitanje u vezi kvara na Calvin Klein satu...

    Dobrodošao Mathas.

    Na forumu ima par ljudi kojima je časovničarstvo profesija (watchmag01 i ivourar1 su časovničari iz Hrvatske) pa će ti oni dati najbolji odgovor što se tiče cena i opravke ali ovako, da probam... Jesi li probao da zameniš bateriju? Satovi sa kvarcnim mehanizmima znaju i po nekoliko godina da stoje u izlozima/magacinima pre nego li se prodaju pa samim tim i baterije često znaju da budu pri kraju kada stignu do krajnjeg kupca.

    Remen možeš uvek da kupiš, to je najmanji problem i ne mora da bude originalan. Postoje daleko kvalitetniji remeni odnosno narukvice od onih koje stižu sa satovima a pritom su sasvim pristojnih cena. Ujedno, često se i sama kopča sa originalne narukvice može zameniti i staviti na novu narukvicu.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Pitanje u vezi kvara na Calvin Klein satu...

    Da se nadovežem na ovo što je dragon rekao(dok se ne jave majstori),ako nije samo problem u bateriji,tj.,ako je nekakav kvar na mehanizmu,teško da se popravak isplati-jednostavno se zamijeni mehanizam!

  4. #4
    Novi član Avatar korisnika Mathas
    Član od
    6.6.2010.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitanje u vezi kvara na Calvin Klein satu...

    Hvala na dobrodoslici i hvala na odgovoru!

    Ovako, upravo sam sada osramotio samoga sebe na ovome satu...
    Uglavnom, kazaljke se mogu pomicati sa ovim kotacicem, problem je bio u meni jer nisam dovoljno povukao prema van da mi omogucio mehanizam koji pomice kazaljke,hehe.
    A sto se tice baterije, ja bi to volio sam promijeniti ako je ikakao moguce jer mi je danas jedan prijatelj rekao da bi me to moglo kostati kod urara i do 20 eura.Mislim za jednu jednostavnu promjenu baterije to mi je malo puno...E sada me zanima kako bi ja to mogao sam otvoriti i zamijeniti a bateriju mogu naruciti preko interneta ili je kupiti u chipoteki.

    A u vezi remena...To mi i nije toliko bitno, ili cu naruciti novi ili cu ovoga pokrpati jer je u relativno dobro stanju.

    Hvala jos jednom na pomoci...Puno pozdrava iz Splita!

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Pitanje u vezi kvara na Calvin Klein satu...

    Hehe-dešava se!
    20 eura!? Ja u Doboju promijenim bateriju za 2,5 eura sa garancijom od 1.god !!! Otiđi kod urara i pitaj za cijenu(bolje on da mijenja nego ti-čisto da ne zezneš nešto na satu)!

  6. #6
    Novi član Avatar korisnika Mathas
    Član od
    6.6.2010.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitanje u vezi kvara na Calvin Klein satu...

    Citat HADzI DALIBOR kaže: Pregled poruke
    Hehe-dešava se!
    20 eura!? Ja u Doboju promijenim bateriju za 2,5 eura sa garancijom od 1.god !!! Otiđi kod urara i pitaj za cijenu(bolje on da mijenja nego ti-čisto da ne zezneš nešto na satu)!
    Pa da, najbolje da sam pitam. I meni je cudno kako tako puno. Nego, pokusavam vec pola sata otvoriti zadnji poklopac i ne mogu shvatiti na koji nacin da ga dignem...Savijet?

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Pitanje u vezi kvara na Calvin Klein satu...

    NE OTVARAJ!!! Odnesi ga časovničaru,života ti!

  8. #8
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Pitanje u vezi kvara na Calvin Klein satu...

    Ma da, ne otvaraj ukoliko želiš da sačuvaš sat. Obzirom da nisi stručan, da nisi radio do sada ovakve stvari i da nemaš odgovarajući alat, velika je verovatnoća da ćeš uništiti kućište sata a možda pritom zakačiš i mehanizam. Ne znam kolike su cene servisiranja satova odnosno zamena baterija u Splitu, ali iskreno ne verujem da je cena 25e. Ovde u Novom Sadu je zamena baterije oko 500-600 dinara što mu po sadašnjem kursu dođe oko 5-6e. Ništa te ne košta da odeš sutra i da pitaš koliko bi te izašla zamena baterije.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  9. #9
    Časovničar Avatar korisnika watchmag01
    Član od
    7.8.2008.
    Lokacija
    karlovac
    Poruke
    708
    Lajkovi
    750
    Reputacioni uticaj
    47

    Određen forumom Re: Pitanje u vezi kvara na Calvin Klein satu...

    jučer sam prošao kroz split na putu iz Korčule
    kod mene je 20-30kn
    split je sigurno skuplji kako kod koga ali sigurno nije 20e, malo obiđi urare pogledaš kaj ko ima od satova i upitaj kolko košta zamena baterije i usput pogledaš remene
    CUBUS ORIENT CASIO ROMANSON SEIKO PULSAR LORUS
    MEEX KENNETH COLE MAREA POLICE

  10. #10
    Novi član Avatar korisnika Mathas
    Član od
    6.6.2010.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitanje u vezi kvara na Calvin Klein satu...

    Evo upravo sam se vratio iz centra. Bio sam kod jednog preporucenog covjeka i on mi je naplatio zamjenu baterije 50kn...Mada je ovome prijatelju za "jednostavniji" sat naplatio 30kn.Fora je jos u tome bila da se ona gumica sto drzi bateriju malo pomakla pa mi je i to sredio.
    Uglavnom to sam mogao i ja sam sve napravit al nema veze.
    A sto se tice remena. Uspio sam super-ljepilom zaljepiti spoj koji je i prethodno tvornicki bio zaljepljen ljepilom tako da sada izgleda kao novo. Ali svejedno cu naruciti preko interneta jedan zgodan remen koji sam vidio neki dan.

    Jos imam samo jedno pitanje. Ovaj sat sam ja dobio na dar i nosio sam ga jako dugo dok mi nije pukao remen ali nikada nisam ustanovio da li je taj sat original.Sa satom sam dobio samo krpicu i kutijicu. Po meni rekao bi da je, ako usporedujem na internetu fake i ovaj moj.Sada me zanima postoji li koji nacin da se to provjeri a da ne moram otvarati sat.(Jbg trebao sam pitati urara ali sam zaboravio)
    Poslednja ispravka: Mathas (7.6.2010. u 17:11)

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Pozdrav i pitanje u vezi krunice na satovima
    By brada in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 28.12.2009., 7:59
  2. pitanje u vezi kupovine sata
    By vladam5 in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 15.9.2009., 22:14
  3. Pitanje u vezi Lucien Rochat sata?
    By koki in forum Opšti forum
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 19.2.2009., 21:09
  4. Pitanje u vezi Tissot-a V8
    By vladast in forum Opšti forum
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 15.2.2009., 17:36
  5. Longines sat - Pitanje ?
    By markonikolic83 in forum Stari (vintage) ručni satovi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 30.9.2008., 21:43

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •